Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szoktál "kissebb" bűncselekmén...

Szoktál "kissebb" bűncselekményt elkövetni?

Figyelt kérdés
Most nem gyilkosságra, meg emberölési kísérletre gondolok, hanem kissebb dolgokra. Pl, ingyen kajálni,(mint ismerösöm a tescoba megkajál, otthagya a dolgokat, és vesz egy csomag papírzsepit... és még sose szóltak érte.) ingyen utazni...stb.
2010. máj. 18. 18:29
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
És mi a különbség?
2010. máj. 18. 19:33
 12/18 anonim ***** válasza:

Más jogi kategória.

[link]

[link]

2010. máj. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Igen szoktam. Főleg hazudni :S
2010. máj. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

valóban van különbség a bűncselekmény és a szabálysértés között. A Tescot meg nem tudod meglopni, mert erre van neki kerete, amit elszámolhat. Ha meg nem lopod el akkor elviszi a boltos, a tulaj stb. bent biztos nem hagyják. Ezért is nem bűncselekmény ott enni, mert "kára" ebből nem származik a Tesconak.

Ilyet én nem szoktam csinálni, de adót csalok, elkerülök. letöltés valóban legális, de szoktam fénymásolni könyveket, amit a munkámhoz használok fel és a számítógépemet is használom a vállakozásomban. És csinálok illegális dolgokat.

2010. máj. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
szabálysertés xD
2010. máj. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Nincs olyan ember, aki bűntelen. Mártírok ellenben sokan vannak, akik megjátsszák, hogy bűntelenek.

De azért igyekezzünk, minél kevesebb rosszat elkövetni.:-))

2010. jún. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
én régebben loptam sok ékszert,piercinget + egyéb kisebb dolgokat strandon,utcán + mindenféle szabadtéren lévő piacokon de már lassan 3 éve leszoktam róla :)
2010. jún. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

A tesco-ban, ha nem viszed el, csak ott zabálsz, akkor nem követsz el bűncselekményt!!!

Ugyanis, ha Pick-szalámit eszel és mellé skót Whisky-t iszol, akkor is eléggé bele kell húznod, hogy 20 000 forint fölé menjél, mert az alatt csak szabálysértés, és ne, bűncselekmény. :)

2010. jún. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!