Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Németországban élők! Titeket...

Németországban élők! Titeket ért már valamilyen hátrány azért, mert külföldiek vagytok?

Figyelt kérdés
Engem szinte naponta ér valami, de nem tudom eldönteni, hogy csak én élek-e rossz helyen(?)

2016. dec. 30. 11:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
55%
ird már meg, hogy hol élsz, es hogy mi a probléma, en nem elek kint, csak kivancsi vagyok.nem hallottam meg ilyet.
2016. dec. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
55%
KÖzel 30 éve élek itt, de eddig eygetlen esetben sem ért semmifeéle hátrány, söt még csak negatív megjegyzést sem kaptam.
2016. dec. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Több ismerősöm/rokonom kint él, soha, semmi atrocitás nem érte még őket.
2016. dec. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
68%
Nem atrocitásról, hanem hátrányról van szó. Természetesen ért, már 32 éve élek Skandináviában, de minden nap ér hátrányos megkülönböztetés. Persze nem hivatalosan, a skandinávok született kétszínű társaság - de elég betelefonálnod valamiért (hivatal, mentő, stb.), megérezik a hangsúlyodon, hogy idegen vagy, már elutasítanak (csöngess később, gyere a jövő héten, sajnos már elfogyott). Ilyenkor mindig egy munkatársamat kérek meg telefonálni - teljesen más világ..., apró rejtett kiskapukra hívják fel a figyelmet, amiről egy idegennek fogalma sincs.
2016. dec. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
6%

Utolsó: ilyen szintü szövegértéssel nem csoda, ha nem vesznek 100%-osnak!


A kérdés Németországra vonatkozott, az pedig nem Skandináviában van.

2016. dec. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Mondj már 3 példát.


Én több mint 10 éve élek itt de ilyet még nem tapasztaltam.

2016. dec. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

28 éve élek itt, de még nem volt sehol probléma, hogy "külföldi" vagy "magyar" vagyok, nem ért semmilyen megkülönböztetés vagy atrocitás.


Kérdezö: Írd meg, MERRE élsz itt, és MILYEN hátrányok értek?

2016. dec. 31. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
51%

Nem lehetetlen, hogy a kérdezö nem, vagy nem rendesen beszél németül, nincs végzettsége és emiatt nem kapja meg azt a munkát, amire nem elég a nyelvtudása/végzettsége?

Vagy bunkó (magyarosan) viselkedik és emiatt - nem pedig a magyarsága miatt - éri ha´trányos megkülönböztetés?

2016. dec. 31. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Utolsó, ha ez így lenne, valószínűleg azt se érteném, amikor szidnak. 8 évesen kezdtem el németül tanulni, és az egyetemet is német szakon végeztem el, úgyhogy én nem csak úgy jöttem ki, hogy "majd itt megtanulok". Persze a való életben sok minden máshogy van, mint amit a suliban tanítanak, de ebbe most ne menjünk bele. A kérdés inkább arra irányul, hogy van-e itt más is, akit ért már valami. Én pl. vendéglátásban dolgozok, napi szinten rengeteg emberrel kerülök kapcsolatba, és ezek közül sok olyan van, aki lenézően kezel, ha csak kinyitom a szám, és meghallják az akcentusom. Persze van a másik véglet is, akik érdeklődőek és kedvesek. Itt egy német kollégával szemben soha nem lehet egy külföldinek igaza, és a főnök is ejtett már el párszor olyan mondatot, hogy minket csak kihasznál az olcsó munkaerő miatt, amúgy hülyének tart. De olyan is előfordult már, hogy étteremben akartunk enni, azt mondták nincs egy szabad asztal se, holott mind üres volt és nem foglalt, de amikor egy némettel mentünk, akkor már volt hely. Egy pár ezer fős helyen lakok, ahol sokan ismerik egymást, és ide ha valaki idegen jön, úgy kezelik, mintha "UFO" lenne.
2017. jan. 1. 03:13
 10/18 A kérdező kommentje:
Hasonló is történt már, mint a 4-es válaszolóval, éjszaka kellett volna egy orvos, de nem küldtek senkit, várnom kellett reggelig. De olyat is meséltek már más külföldi munkatársak, hogy azért nem jött a mentő, mert nem vették komolyan, amit mondanak. Szóval ilyesmire gondoltam, hogy más is tapasztal-e hasonlókat?
2017. jan. 1. 03:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!