Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Etikett Németországban!...

Escalus kérdése:

Etikett Németországban! Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Sziasztok, olyan kéréssel fordulok hozzátok, hogy szeretnék minél többet, s részletesebben megtudni a Német Etikett szabályairól. Főként azért lenne fontos ez nekem, mivel befolyásos személyek keze alá dolgozom, s szeretném az illő, s kulturált viselkedésformát elsajátítani!

2012. ápr. 22. 00:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Alapvetően megegyezik a magyarral, csak nagyobb a nemek közti egyenlőség az etikettben, így nem veszik annyira komolyan a nők előreengedését, szék kihúzást, stb...
2012. ápr. 22. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Tévedés. A németeknél igaz,hogy kisebb a nemek közötti különbség,de az udvariasságot sokkal komolyabban veszik,mint nálunk. Tehát előre engedik a nőket, stb.

Egyébként ugyanolyan,mint nálunk a kulturáltabb körökben.

2012. ápr. 22. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Túl sok külnbség nincs, az udvariasságot sokkal komolyabban veszik, a megszólitásnál minden esetben a vezetéknevet használják, csak határozott felszólitásra lehet ettöl eltérni. A megszólitásnál a rangot (professzor, Direktor, stb) mindig bele kell venni. Az étkezésnék is vannak apróbb eltérések, ami nekem nagyon furcsa volt, hogy a krumplit, gombócot tilos késsel vágni, a villával kell eldarabolni.


De ha "knigge Deutschland" cimszavakra kerestetsz, akkor ralálsz sok oldalt, ahol az itteni etikett van ismertetve.

2012. ápr. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Feltéletezem, hogy tudsz németül, igy kerestem neked néhány oldalt, olvasd át figyelmesen öket.


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2012. ápr. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mind az értelmetlen hülyeségeket :), s a hasznos tanácsokat!
2012. ápr. 22. 11:11
 6/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Lehet, hogy félreérthető voltam. Az igaz, hogy az illemet sokkal komolyabban veszik, mint otthon, de azon véleményemet még midnig fenntartom, hogy az üzleti életben a nemek közti kedvességet nem tartják. Megannyiszor csodálkoztak rá, hogy én magyar szokás szerint előreengedem őket.
2012. ápr. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Granulátum ***** válasza:
Ha nem is a németeknél, de valahol szexuális zaklatásnak veszik az előreengedést, mert amikor elmegy mellettünk a nő akkor beleshetünk a dekoltázsába, aztán meg bámulhatjuk a hátsóját.
2012. ápr. 23. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%

"Ha nem is a németeknél, de valahol szexuális zaklatásnak veszik az előreengedést, mert amikor elmegy mellettünk a nő akkor beleshetünk a dekoltázsába, aztán meg bámulhatjuk a hátsóját."


EZ már beteges, ezzel az erövel minden nöt zsákba kellene csomagolni, nehogy valaki is észrevegye, hogy nö!!!!

2012. ápr. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!