Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Milyen íratlan szabályt...

Tom Benko kérdése:

Milyen íratlan szabályt szegtem meg?

Figyelt kérdés
Meghalt a nagyanyám. A temetés kezdetére várakozva leültem egy padra, és addig olvasgattam. Az érkezők egy idő után, azt vettem észre, felém mutogatnak meg bökdösnek az állukkal, mintha valami bajuk lenne. Nem értem, miért csinálhatták. Falusi temetés volt, tudom, hogy ott néhány elég régies szokás még életben van, de el nem tudom képzelni, melyiket szeghettem meg. :(

2016. márc. 22. 18:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
"A temetés kezdetére várakozva leültem egy padra, és addig olvasgattam." Ez a probléma forrása. Esetleg ha nem egy helyen laktatok, nem látogattad vagy rossz volt a kapcsolatotok is adhat okot a kézzel mutogatásra öregasszonyoknál falun.
2016. márc. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Hogy voltál felöltözve?


Ha nem tetőtől talpig feketében, akkor az is lehetett a bajuk.

2016. márc. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
35%
Például azt, hogy közeli rokonként a koporsó/ urna közelében illett volna lenned. Nem volt ott olyan rokon, aki ezt elmondhatta volna Neked?
2016. márc. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
49%
Ha nem is volt felravatalozva, akkor is közeli rokonként a többi rokon mellett kellett volna állnia, nem pedig látványosan unatkozni.
2016. márc. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

@1: Nem a közelben laktunk, a szüleim vagy negyven éve elkerültek messzire. Viszont elég rendszeresen látogattuk, segítettünk is, amiben tudtunk, szóval ez nem lehetséges.


@2: A fehér ing lehetett a baj?


@3: Miután a ravatalozó zárva volt, maximum feltörhettem volna, azt meg tán nem kéne.

2016. márc. 22. 19:35
 6/14 A kérdező kommentje:
@4: Az olvasás látványos unatkozás, az egy helyben ácsorgás és vakarózás nem? Sajnálom, de az utóbbira egyszerűen képtelen vagyok, legutóbb röhögőgörcsöt kaptam emiatt.
2016. márc. 22. 19:36
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Most minek teszel fel egy kérdést, hacsak leszólni tudsz minket?
2016. márc. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem szóltam le senkit, csak vannak dolgok, amik számomra irracionálisak.
2016. márc. 22. 20:17
 9/14 anonim ***** válasza:
48%

Mégiscsak az olvasás volt a baj, már ne is haragudj.

Úgy túnik, (és a jelenlévőknek is nyilván úgy tűnt), hogy teljesen közömbos vagy egyik szülőd édesanyjának elhúnyta iránt, és el akarod ütni vagy ki akarod használni azt a kis várakozási időt.

Ha Téged nem is érintett különösebben a dolog, édesanyádra vagy édesapádra nézve nagy tiszteletlenség volt.

És azokra nézve is, akik türelmesen várakoztak, holott nem volt olyan közeli rokonuk a megboldogult.

2016. márc. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
De akkor mit kellett volna csinálnom?
2016. márc. 23. 08:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!