Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A virágok rendelkeznek hivatal...

A virágok rendelkeznek hivatalosan szimbolikus jelentéssel?

Figyelt kérdés

Holnap nőnap, gondoltam meglepem a barátnőmet egy virággal, és eszembe jutott, hogy nem is értek a virágokhoz. Csak a klasszikusakat ismerem, az meg már olyan semmilyen, unalmas, hogy csak azért veszek rózsát mert csak a rózsát ismerem, meg amúgy is mindenki azt vesz.


Az oldalak amiket nézegettem, hát nem győztek meg, nem gondolnám róluk hogy hivatalosak, inkább tűnt úgy, hogy nők írták nőknek.


Létezik egyáltalán ilyen szimbolika? A régi korok miatt gondoltam erre, amikor talán a virágok fajai és színei is rejtett üzeneteket rejtettek.



2016. márc. 7. 16:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Persze, biztosan hallottad már a virágnyelv kifejezést, pontosan erre utal. Minden apró részlet más üzenet hordozott, olvasd el ezeket, szerintem nagyon érdekes a téma:

[link]

[link]

2016. márc. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. márc. 7. 19:03
 3/3 anonim ***** válasza:
A virágnyelvnek számos változata volt, amelyek néhány dologban eltértek, félreértések adódhattak.
2016. márc. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!