Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hivatalosan miért a gyermek...

Hivatalosan miért a gyermek szót használják, miért nem a gyerek szót?

Figyelt kérdés

A gyerMek, szerintem olyan idióta szó... mintha egy kecske mekegne... és a gyerek sokkal modernebbnek hangzik.

Miért mégis az előbbit használják?


2013. ápr. 2. 20:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
szerintem mindkettő normális
2013. ápr. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

mind kettő használata helyes!

Ez olyan mintha azt mondnánk

-Evvel= Ezzel

-Avval=Azzal bármelyiket is használjuk ,úgy helyes. tetszés szerinti...

2013. ápr. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
2013. ápr. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:

A gyerek jogi definíciója tulajdonképpen a kiskorúság meghatározásának felel meg, a kulturális különbözőségek figyelembevétele mellett országról országra változik.


A gyermek jogairól szóló ENSZ Egyezmény meghatározása szerint „gyermek az a személy, aki tizennyolcadik életévét nem töltötte be, kivéve ha a reá alkalmazandó jogszabályok értelmében nagykorúságát már korábban eléri.

2013. ápr. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő helyes (ahogy az evvel/ezzel esetében is), csak a hivatalos formában jobban figyelünk (mert kell figyelni) a mellékzöngékre.


Nem mondjuk hogy gyermekes, csak azt hogy gyerekes. Nem mondjuk, hogy hülyegyermek, csak azt hogy hülyegyerek. Nem mondjuk, hogy gyereki, csak azt, hogy gyermeki. Ugyanígy a "gyerekem" mást súg, üzen, éreztet, mint a "gyermekem".


A "gyerek" szónak mellékzöngéi vannak, a "gyermek" viszont ettől mentes. Érzetszintű különbségek vannak köztük, ezért. :)

2013. ápr. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ja, kivéve ugye, hogy "gyerekek". Mást jelent és máskor használjuk, mint a "gyermekek"-et.
2013. ápr. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Előttem szóló igen jól összefogalmazta. Magam sem tudok hozzátenni mást!
2013. ápr. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
GyerMekmester xD
2013. ápr. 2. 20:56
 9/12 anonim ***** válasza:
szerintem is eléggé bugyután hangzik a gyermek... olyan mintha kicsit ilyen mézes-mázos is lenne, vagy nem tudom. A gyerek sokkal jobb
2013. ápr. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én a gyermeket jobban szeretem, szerintem szebb :) De a használat nyilván nem ezen múlik, 7-as (asszem) jól összefoglalta.
2013. ápr. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!