Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ilyen esetben is bunkóság nem...

Ilyen esetben is bunkóság nem átadni a helyünket buszon?

Figyelt kérdés
Nekem 40-45 perc a busz út, valamikor olyan tömegben, hohy levegőt se lehet kapni és reggelenként rosszul szoktam lenni a buszon, ha állok. Leesik a vércukrom vagy valami, mert nincs étvágyam reggel, ha meg leeröltetek valamit akkor hányingerem lesz. Többször is volt már hogy majdnem összeestem, mert szédülök, zúg a fejem, elhomályosodik a látásom, és össze akar csuklani a lábam. Egyszer átadta a helyét egy csaj, mert látta rajtam, hogy alig bírok állni, de ezenkívül mindig mindenki lesz..ta. Szóval én max olyanak szoktam átadni a helyem, aki már tényleg féllábbal a sírban, vagy terhes. Az ilyen beszólogató nyanyák meg csak azt érték el már nálam is, hogy csak azért se állok fel. Maradjanak otthon ahelyett, hogy az összes ugyanazzal a reggeli busszal akarna bejutni a piacig, hogy pletykálhassanak. Az iskolásoknak, meg majd küldenek rásegítőt, mert már nem férni fel a buszra. Tisztelet a kivételnek, de én így tapasztaltam.
2016. febr. 13. 13:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy azt ne hidd, hogy annyira látszik, hogy rossz vagy. Ne várd meg míg felkínálják, ha le kell ülni, akkor szólj. És ha konkrét emberhez intézed a kérést, akkor több esélyed van.
2016. febr. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
Én ha csak néhány megállót megyek,akkor nem szoktam leülni,de 40-45 perces buszút alatt nyugodtan ülj le!Ha már csak 10 perc van mondjuk,és felszáll egy olyan,akinek átadnád a helyed,akkor már oké.Álljanak fel azok,akik nem utaznak sokat,ennyi...a nyanyákkal ne foglalkozz,ráérnének később is intézni az ügyeiket.
2016. febr. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A fentiek alapján rászorulsz az ülőhelyre, ezért részedről nem bunkóság nem átadni azt.

Nem a fiatalok kötelessége átadni az ülőhelyet, hanem az olyanoké, akiknek nem probléma az, ha állniuk kell a járművön. Az más kérdés, hogy ebbe a kategóriába leginkább a fiatalok esnek bele.


Én sem adom át a helyemet, ha mondjuk sok, barominehéz csomagot cipelek.

2016. febr. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez a helyzet nálad, akkor szólj valakinek és ha a megcélzott személy nem is, de más tuti átadja a helyet.


Én mozgássérült vagyok - ami elsőre nem nagyon látszódik -, de terhesnek, nagyon aggnak vagy sorstársnak átadom.

Viszont épp nemrég volt egy esetem, amikor egy középidős nő az egyik buszon, aki ahelyett, hogy normálisan szólt volna, hogy ő le szeretne ülni, mindenkit csak hibáztatott, mert senki nem adta át a helyét neki...

Tehát a hozzáállás sokat számít.

2016. febr. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem bunkóság, sőt kérni kell, hogy hadd üljél le.


Nem lehet, hogy alacsony a vérnyomásod? Ha iszol egy jó pohár vizet, följebb viheti.

2016. márc. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!