Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nagy bunkóság, ha nem kívánok...

Nagy bunkóság, ha nem kívánok kellemes ünnepepket?

Figyelt kérdés
Több okból kifolyólag mi nem ünnepeljük a karácsonyt. Mivel nincs Szilveszter a családunkban, ezt a névnapot sem :) Nagy gáz, ha nem kívánok ezért fűnek-fának kellemes ünnepeket?
2015. dec. 23. 22:14
 1/10 anonim válasza:
Ohm szilveszterkor az újévet kene ünnepelni nem szilvesztert. De azert kivanhatnal kellemes unepeket.
2015. dec. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az, de téged a világért se zavarjon. Neked már úgyis mindegy :D
2015. dec. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%

Nem magadnak, hanem másnak kívánod, ha kívánod. És mivel ő ünnepli, ezért neki kívánod. Mivel te nem ünnepled legfeljebb neked nem fogják kívánni.


Ez olyan, hogy én Február 29-én születtem, akkor ünneplem a születésnapomat. Te nem ünnepled a születésnapodat. Ezért TE nekem akkor boldog születésnapot kívánsz, ha ismersz, de én neked nem fogok ilyet kívánni, mert neked máskor van a születésnapod.



Szóval igen. Tiszteletlenség és önzőség, de van mögötte egy ideológia, amit nem ismernek a többiek rólad és ezért szimplán annyit gondolnak, hogy nem szereted az ünnepeket és ezt éreztetni akarod másokkal is, azaz vagy segélykiáltás a depressziód ellen, vagy bunkóság.

2015. dec. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
#2nél a pont!!!
2015. dec. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
3-asnál a pont
2015. dec. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A születésnap jó példa, mert ott annak kívánunk boldog születésnapot, akiről tudjuk, hogy születésnapja van. De akinek kívánjuk, nem fogja egyből visszavágni, hogy "neked is boldog szülinapot". Márpedig itt ez a helyzet. Szinte mindenkitől automaikusan jön a válasz, hogy "neked is". Ha pedig én nem ünneplek, ezt el szeretném kerülni. Kicsit furcsán venné ki magát, ha azt mondanám, hogy "kellemes ünnepeket", majd a viszonzás után közölném, hogy én nem is ünneplek.


Nekem ez kicsit olyan, mint amikor régen sakkoztam, és versenyen játszma előtt kezet fogtam az ellenfelemmel, és jó játékot kívántunk egymásnak. Azzal, hogy kimondom, hogy "kellemes ünnepeket" szerintem kifejezem azt, hogy én is részt veszek az ünneplésben.

2015. dec. 23. 23:35
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én zsidó vagyok, ezért én sem ünneplem egyiket sem, mégis kívánok, mert tudom, h másoknak ezek az ünnepek fontosak. Ráadásul ha nem kívánok boldog ünnepeket, abból nem az következik a másik félnek, h én nyilván nem ünneplem, hanem az, h neki vmiért "nem szánok boldog ünnepeket".

Ettől függetlenül átérzem a problémádat, egy ideig én is dillemmáztam ugyanezen. Végül arra jutottam, h ez csak egy jó kívánság, az pedig mindig jól jön az embernek. Attól még h nem ünneplek, nem fogok megsértődni, ha jól telik a karácsonyi időszak, és a januártól januárig tartó időintervallum. :)

Ráadásul teljesen akkor sem tudod elejét venni a köszönéseknek, a bolti eladó például automatikusan fogja mondani, ha köszönsz neki, ha nem.

2015. dec. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, én még akkor is azt érzem, hogy neked ez rosszul esik, ha mondják.


Pedig jó szándékkal és örömöt kívánva akarnak tőled elválni, hogy egy kicsit több szeretet legyen mindenkiben. Senki nem akar neked rosszat. Ellenben, ha nem vagy udvarias, a másiknak rosszul eshet. Ezt el lehet kerülni egy "Viszont kívánom!", vagy egy "Minden jót!" mondattal, ami lehet hazugság is, de erről a másiknak nem kell tudnia. Ez az illem egyik része. Hogy akkor is kedves vagy a másikkal, amikor neked ehhez semmi kedved.


A lelki része nagyon érdekes. Mmint az, hogy téged miért bánt ez ennyire?

Magamból kiindulva nekem véresre vert családtagok jutnak eszembe, de tudom, hogy az a múlté. Remélem neked nem ennyire súlyos a helyzet.

2015. dec. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Krtfezo, ragsssz egy cetlit a homlokodra, ami hirdeti, hogy nem unnepled a karacsonyt. Nekem Sok zsido ember mondja mazeltov, uj evuknel, nem December 31-en. Visszamosolygok egy mazeltovval. Ha annyit a fontosnak erzem, hogy tudja ez nem az "en" uj even, kozlom vele.

Remelem tul eked ezt a vagy problemadat iden is. Inkabb Boldog karacsonyt mint a politikailag korrektseget, az okorseget.

2015. dec. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50%

Nem kell PC-nek lenni, elég peacey-nek lenni.


Azaz nem kell politikailag korrektnek lenni. Nem kell egy politikai eszme előtt meghajolnod és azt követve elhallgatni a saját véleményedet, mint 1984-ben. Ki lehet mondani, amit akarsz. Ez önmagával ellentmondásos kifejezés, mint a "békeharcos". Az nem politikailag korrekt, ha valakit arra kényszerítünk, hogy legyen politikailag korrekt.


Amit érdemes megtenni, ha nem akarsz megbántani másokat, hogy külső szemlélőként gondold át, hogy amit mondasz, mit jelenthet a másiknak.

2015. dec. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!