Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » "Lesz négy sör meg. " Miért...

"Lesz négy sör meg. " Miért akkora bunkóság?

Figyelt kérdés
Igazából a kérdés azért fogalmazódott meg bennem, mert legutóbb egy általam és barátaim által rendszerint látogatott beülős helyen, egy kedves úriember elkezdett pattogni a pult mögött a fentebb emlitett mondat miatt, (tudom nem illik, de hát ez jött ki csúszott ki a számon véletlen, de ki nem hibázott még) értem Én, hogy a helyes szintaktika az lenne hogy, nagyon szépen kérek ó exellenciás uram, vagy pultos/pincér mert ez esik jól nekik a fizetésük meg a borravaló hogy, kultúráltan elvégezzék a munkát... Szóval igazából az érdekelne, hogy ha Én mikor bemegyek egy helyre köszönök, elmegyek köszönök és közte is igyekszem kultúráltan viselkedni de ezzel mintha kést forgatnék bennük... (pedig elég jól adok borravalót is - 10-20%) Tehát úgy gondolnám, hogy ha elvégzi a munkáját és még borravalót is adok rendesen és tudja is mert nem először járok arra, akkor hogy gondolja hogy előjön ezzel a dologgal és nekem kezdd el etikettet oktatni? Ez most valami új divat vendéglátós körben, ennyire önérzetesnek lenni? (csak azért nem értem mert Én is emberekkel dolgozok, de ha megengednék magamnak ilyet hát nem egy mosolyt kapnék a főnökömtől)
2015. jún. 1. 17:57
1 2
 1/15 anonim válasza:
3%
ebben semmi búnkó nincs
2015. jún. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
40%
Bunkó vagy, beképzelt, és még neked áll feljebb. A csapos kiszolgál téged, hogy ne kelljen felemelned a hátsódat és elbattyognod inkább a szupermarketbe sörért, cserében megérdemli, hogy normálisan szólj hozzá, és kérj, ne parancsolj.
2015. jún. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%
Mindenkinek lehet rossz napja. Neked is, neki is, akkor van gond, ha pont egyszerre.
2015. jún. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%

Hát legközelebb normálisabban, de valószínű, hogy mindkettőtöknek rossz napja volt, vagy egy nem megfelelő pincért fogtál ki.


#2


Az oké, hogy ne legyen valaki bunkó, de a pincérnek éppen annyira érdeke, hogy a vevő ott legyen, mint a vevőnek az, hogy kiszolgálják. Mindig a vevő/vendég az első, és ezt az eladók minden vállalat esetében jó ha tudják. Attól, hogy valaki egy közvetlen emberi kapcsolattal járó szolgáltatásért fizet nem jelenti azt, hogy a pincér beosztottja lesz.

2015. jún. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
A lesz x sör nem bunkó. Az bunkóság, ha utána nem köszönöd meg.
2015. jún. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
7%
SOHA ne bunkózz a vendéglátásban dolgozókkal. Olyanokat művelhetnek a fogyasztandó ételeddel/italoddal, amit te álmodban sem gondolsz.
2015. jún. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

De a vendéglátásban dolgozóknak a lesz x sör bunkó nem tudom miért, de az, erre próbálok rájönni. Ezt abból gondolom, hogy a leírt eset után csak úgy kiváncsiságból haveri körrel végig mentünk pár büfén meg kocsmán, és úgy 10 -ből 3 -nál azonnal elég érdekes megnyilvánulásokkal álltunk szemben, ami közt már volt tényleg bunkó is. Szóval ha valaki tud rá választ adni hogy miért, akkor kérem, mert Én annyira bunkó vagyok hogy nem értem. Annyira a szívükön viselik a lesz szócskát, mintha azért kapná a fizetését ahány kéremet hall egy nap. Véleményem szerint nem vagyok velük lekezelő, nem szoktam beosztottként bánni velük, de ha beülök egy helyre, és nem a szupermarketbe megyek mert van hogy az közelebb is van, durván 3x annyit fizetek egy sörért, mert ott iszom meg azon a helyen és Ő csak annyit csinál hogy kicsapolja egy korsóba, és még borravalót is kap érte, véleményem szerint nem is keveset, mert 1-2 ezer forint ott szokott maradni mert többen megyünk és mindenki ráhagy valamit. Nem értem... Most nem azt mondom hogy a seggemet kéne kinyalják mert nem, nem várom el, de ha azt mondom lesz két sör, akkor arra azt szeretném hallani hogy "még valamit?" nem azt hogy "ha lesz, akkor..." vagy várhatom az extra szószt az italomban és tényleg nem egyedi eset... megannyi helyen próbáltuk már direkt, plusz jópár vendéglátós ismerősöm is hőbörög az ilyenek miatt a közösségi oldalakon.


ráadásként még ilyen is van :)

[link]

2015. jún. 1. 20:12
 8/15 anonim ***** válasza:
42%

A borravalót nem értem, miért hoztad fel. Pénzért viseljék el a tapló vendégeket, akik még kérni sem tudnak? Persze, van az a hely, ahol nem illik visszaszólniuk, de mindenhol bunkónak fognak gondolni, akár mondják, akár nem. Ezen a borravaló sem változtat.


Amúgy azért veszik bunkóságnak, mert ezzel lekezeled őket, mintha a szolgáid lennének. Az, hogy kiszolgálnak, nem azt jelenti, hogy bármiben is alacsonyabb szinten állnának. Ugyanúgy szolgáltatást nyújtanak, mint mondjuk egy önkormányzati ablaknál. Ott sem mondod, hogy "lesz egy új útlevél". Minimális tiszteletet várnak csak el, mint bárki más.

És ez nem beszólás volt, csak infó, hogy értsd. :)

2015. jún. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
76%

A kérdés leírásban azt írod hogy tudod hogy nem illik... Utána meg értetlenkedsz hogy mi volt a gond? Wtf?

Amúgy meg teljesen független a jattól a dolog.

Vagy szerinted azért mert adsz pà százast ezzel megvetted a jogot hogy paraszt lehess a pultosokkal?

2015. jún. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
86%

Egy felszolgáló haver erre ezt reagálta:

-Eső, meg hó az lesz. Sör is, ha majd tetszik kérni. 😀

2015. jún. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!