Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nem illendő vendégségben...

Nem illendő vendégségben hajat mosni?

Figyelt kérdés
Ha több napra (2-3) megy az ember rokonokhoz, barátokhoz, valóban nem illendő hajat mosni? Miért?
2015. dec. 27. 11:54
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Szerintem ez emberfüggő.Kérdezd meg a vendéglátóidat, zavarná-e őket, ha mosnál hajat is?

Engem nem zavar, ha hosszabban tartózkodó vendége hajat mos(a koszos haj annál inkább!).

Viszont kényelmetlen lehet, én nem is szeretek máshol hajat mosni, mert nálam itt a tükrös szekrénykén a szobában minden olyan kényelmesen oda van készítve, hajszárító, piperék, hajápolók, így szoktam meg.Máshol beszárítgatni, kisimitgatni a hajam nem biztos hogy kényelmesen megoldanám. Ha meg mondjuk nincs hajszárítója, akkor befosás, hosszú hajjal...

2015. dec. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Ők tették szóvá? Vagy hogy merült fel egyáltalán benned ez a kérdés? Annyira "illik", mint bármi más testrészt.
2015. dec. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
51%

Simán moshatsz hajat. Egy hajmosás nekem mondjuk 10 perc, pedig hosszú a hajam és 2x-3x mosom át. Utána mondjuk 5-10 perc megszárítani bár sosem egyhuzamban szoktam megszárítani és nem is csontszárazra. Nem tudom 8-as te mit szoktál csinálni hajmosás-szárítás címén. Mondjuk irigyellek amiért 2-3 nap alatt nem zsírosodik be a hajad. Csak, hogy jobbá tegyem a napod: átlag embernek 2-3 nap alatt zsírosodik a haja, te nyilván kivétel vagy. :)

Persze ha előző este hajat mosol, reggel átmész 2 estét ott töltesz a 3. napon otthon is megmoshatod a hajad, az még nem annyira vészes, de ha már benne vagy a napi hajmosás ördögi körében, nem feltétlen most kell leszokni róla, mert kellemetlenül érzed majd magad.

2015. dec. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
8%

Megnézném hogy egy fenékig érő dús hajat hogyan mosol meg alaposan 10 perc alatt. A szárítása is alaphangon 40 perc profi hajszárítóval is. Fésülés plusz 30.

Cserébe még 2 hetesen is gyönyörű, ettől függetlenül hetente azért megmosom csak az érzésért.

Nyáron se zsírosodik gyorsabban, de akkor nyilván jól esik naponta bevizezni (bár sampon akkor se naponta megy rá).


Ha csak nem hotelt üzemeltet, egy vendéglátó fürdőjét se foglalnám ennyi ideig.

2015. dec. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Aki 2 - 3 napra fogad vendéget, viselje már el. Nagyot néznének az én vidéki rokonaim (akik nem élnek sok pénzből) ha egyáltalán megkérdezném ezt.


Persze máshol más szokások vannak. Pl. svájci rokonok voltak nálunk, mikor pár nap után hazamentek ki akarták fizetni amit ettek - ittak, mondván náluk ez a szokás (?).

2015. dec. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
90%

14: őszintén szólva fogalmam sincs mit csinálsz. :) nekem most a vállam alá ér, korábban derékig. Ki ne találd nekem, hogy az a plusz x centi megháromszorozza az időt. :) Alapból a hajtövet kell mosni elsősorban, nem a teljes hosszát 5kiló samponnal. Megfésülni csak száradás után szoktam, de nem ülök le fél órán át gubancokat szedni belőle. Mint mondtam nem csontszárazra szárítom a hajam és nem hideg levegővel, kb ezt a kettőt tudom elképzelni ami miatt nálad a szárítás 40 percet vesz igénybe.

Visszatérve örüljél neki, hogy kibírja a hajad egy hétig és tovább, de nem ez az általános.


Na meg nem tudom hogy merült fel, hogy a kérdező maga Aranyhaj lenne :D

2015. dec. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Aha, itt a múltkori kérdés folytatása, akkor elmesélem az előzményeket: azon akadt ki, hogy a pasijával egy hétvégére elugrottak egy baráti párhoz, sampont nem vittek, kértek a háziasszonytól, aki mondta nekik, hogy nem szeretné, ha elhasználnák az ő speciális, méregdrága luxusmárkás samponját, de ott a férjéé, abból nyugodtan "fogyaszthatnak".


A kérdés célja eredetileg az lett volna, hogy hőbörögjünk együtt, amiért az a gonosz nő nem osztotta meg vele a saját samponját, csakhogy nem érte el a kívánt hatást, mindenki azt mondta, hogy jogos, miért nem vittek sajátot, vagy ugrottak el a boltba venni, de többen még azt is elkezdték firtatni, hogy ha szombat reggeltől-vasárnap estig vannak valahol, akkor mi a túrónak időzítették a hajmosást mindketten szombat estére... hát innen jön, ez a "miért nem illik vendégségben hajat mosni". Ferdít a kishölgy.

2015. dec. 28. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Szerintem így egészben hülyeség, de azért nem mindegy, mi a helyzet.


Ha tényleg a feljebb leírt kérdés folytatása, akkor alapvetően nem illik úgy vendégségbe menni, hogy nem visszük a saját tisztálkodási szereinket, és azt várjuk, hogy hát illene adniuk. Főleg nem azon vekengni, hogy a luxussamponból miért nem használhatunk. Nyilván nem 2 fillér, és a többség azt sem tudja, mennyit kell / lehet / érdemes belőle használni (tudom, milyen ez, mikor a család nem az én hajtípusomnak megfelelő sampont vett, vettem magamnak saját pénzből, aztán szemüveg nélkül vaksi apukám a kopaszodó felére kb. elhasználta az enyémnek a negyedét... ami azért nem esett jól, akkor sem, ha nem luxusmárkáról beszélünk... és nem ő az egyetlen). Meg most az is igaz, hogyha 1 éjszakára megy vki, akkor legyen már annyira illemtudó, hogy nem akkorra időzíti a hajmosást, ha meg annyira gyorsan zsírosodik a haja, akkor megkérdezi, hogy nem zavarja-e őket, és mit lehet használni.


Szóval a hajmosással magával nincs baj, a körítéssel és a mikénttel lehet.

2015. dec. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!