Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nem illendő vendégségben...

Nem illendő vendégségben hajat mosni?

Figyelt kérdés
Ha több napra (2-3) megy az ember rokonokhoz, barátokhoz, valóban nem illendő hajat mosni? Miért?
2015. dec. 27. 11:54
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Mármint, náluk nem illendő, ha valaki nem értené.
2015. dec. 27. 11:55
 2/18 anonim válasza:
61%
Miért ne lenne illendő? Én még ilyent nem hallottam.
2015. dec. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
69%
Miért ne lenne? Gondolom fürödni azért fogsz közben pedig tudsz hajat mosni.
2015. dec. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
63%
Ha ennyi időre mész, akkor nyilván tisztálkodsz is, nem? Legalább zuhanyzol, nem? Akkor meg evidens a hajmosás, nem? Buta kérdés.
2015. dec. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
76%

Hosszan fürödni sem "illendő", ha olyan rokonokhoz mégy, akikről tudod például, hogy nagyon kevésből élnek és ott spórolnak, ahol tudnak. Nyilván ha már meghívtak, nem fognak kizavarni a fürdőből, próbálnak mindent megtenni, hogy jól érezd magad, de udvariasságnak számít, ha nem folyatod hosszan a vizet. Ha nem is az anyagiak miatt, legalább azért, hogy másnak is legyen ideje fürdeni az este folyamán.

Hajmosás dettó.

Ha nem fér bele az ötperces zuhanyba az is, hanem többórás szeánsz, akkor nem túl illendő annyi időre elfoglalni a fürdőt.

2015. dec. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
70%
Simán moss hajat
2015. dec. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
84%
2 órára betelepedni a fürdőszobába valóban nem illendő. De nyilván a kérdező sem így gondolta. Egy gyors zuhany és egy gyors hajmosás simán bele kell, hogy férjen. Akinek ez teher, az ne hívjon 2-3 napra vendéget magához. Gondolom senki nem szeretné, ha amiatt érezze rosszul magát a vendég, mert pl. zsíros a haja.
2015. dec. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
31%
Hát 2-3 nap alatt nem zsirosodik le egy átlag ember haja és nem is kell naponta mosni. Nem illik, mert a, sok vizet használsz el hozzá, b, hosszadalmas és c, a szárítás se két perc, így a villanyszamla is megugorhat. Kivétel a két centis levegőn száradó haj, azt bármikor megmoshatod
2015. dec. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
64%

csúcsidőszakban 1kWh áram 20 ft

Hajszárító: (1000 W) 6-szor 10 percnyi használat = 1 kWh


nem mondom, hogy nem kell spórolni, de azért ne túlozzunk már

2015. dec. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
40%

Én még nem hallottam ilyenről.

Mi lenne ezzel a gond?

Írod, hogy nálatok nem illendő. De mi az indoka?

Szerintem egyébként ez nem az illendőség kategória, hanem muszáj. Nem leszek zsíros hajjal, csak azért, mert nem otthon vagyok. Na meg nincs is olyan rokonom, ismerősöm, akinek gondot okozna, ha hajat mosnék nála. Szerencsére.

2015. dec. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!