Utcán enni bunkóság?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az origo-n olvastam ezt a cikket: [link]


Megnéztem a kommenteket, és most 18 éves koromban kell rájönnöm, hogy az utcán enni bunkóság? Hát mekkora baromság már ez? Én például nem szeretek mások előtt enni, még étteremben sem meg sehol, de ha egyszerűen éhes az ember, és egész nap megy valahova, akkor mégis hol a p.csába egyen? De most komolyan, mi illetlenség benne? Miért bunkóság? Én vagyok az egyetlen, aki ezt nem érti?


2015. dec. 8. 05:34
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
6%

"1. Nem szemetel, nem ken össze semmit "

Dehogynem. :D


"2. Nem keni össze az embereket vele, mivel nyilván egy épeszű ember nem megy egy nagy tolongó tömegbe kajával, úgy ahogy akár a fagyival sem. "

Akkor nyisd ki a szemecskéd, rengeteg nem épeszű embert fogsz látni.


"3. ?? Nincs több. Kárt nem okozol semmiben, és senkiben, csukott szájjal eszel, nem csámcsogsz, megtörlöd az arcod, nem szét kent arccal tömöd a fejed. Kérdem én, most akkor ezzel mi a probléma? Nem vagy kíváncsi arra, hogy eszek? Akkor nyilván nem mész étterembe sem, hisz ott képzeld el, mindenki eszik. Vagy ha étteremben vagy, akkor ott már kíváncsi vagy, hogy más mit eszik? Gondolom nem. Szerintem ez csak egy sima képmutatás a beképzelt sznobok által."


Nem, ez a neveltetésed hiányosságai. Nyilván te is érzed hogy gond van vele, különben nem kérdeztél volna rá. Hálás legyél, hogy elmagyarázzák, ne védd a védhetetlen.

Emberként viselkedni nehéz. Neked. Másnak nem, de persze megteheted. Sznobozhatsz is, sokan nem fognak veled kínlódni. Egyszerűen mosolyognak majd, és besorolnak oda, ahol a helyed van. A legaljára.

2015. dec. 9. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
0%
Kár magyarázni... úgysem érti.
2015. dec. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
78%

#21


Mutatnál valamilyen írásos anyagot, ahol az van leírva, hogy utcán nem illik étkezni?

Mert itt mint valami alap etikettről beszélsz erről, közben meg simán lehet, hogy csak a te véleményedet erőlteted rá itt mindenkire...

2015. dec. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
Nem csodálom, hogy miért van 39%-od. Nem azt írtam le, hogy senki nem ken össze semmit, hanem HA semmit nem csinálok ami mást érintene, tehát nem kenek össze semmit és senkit, nem csámcsogok a buszon, nem köpöm ki az ételt, és a többi. Akkor mi a gond? Ez volt a kérdés. Ha tényleg mindent normálisan csinál az ember, és az utcán eszik. Akkor mi van? Mellesleg te vagy az egyetlen aki nem képes semmilyen érvet felhozni, csak simán ellent mondasz az állításomnak, de érvekkel nem támasztod alá. Nem azért kérdem, mert sejtem, hogy illetlenség. Egyszerűen felháborít.
2015. dec. 10. 01:53
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
Pont leszarom az ilyen módfelett felesleges illemszabályokat. Az emberiség egyik legnagyobb hülyesége, hogy béklyókkal fogja vissza saját magát a hétköznapokban. Mire jó ez?
2015. dec. 14. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
hagyjuk már ezt, csak a felszínes emberek szerint az. Szoktam enni az utcán, a buszon és a vonaton is és ezzel nem vagyok egyedül. Rengetegen csinálják, tehát fölösleges emiatt idegeskedned. Nyugodtan egyél utcán vagy akár a vonaton például.
2015. dec. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Most őszintén, értem, hogy miért hoztak meg egy ilyen illemszabályt... nem túl esztétikus látvány az utcán, buszon más táplálkozása. DE. Régen még érthető is volt, amikor mindenkinek volt ideje ebédelni stb. Manapság viszont tényleg van olyan ember, akinek olyan betáblázott a napja, hogy vacsoraidőig NEM TUD máshogy enni, mint a buszon vagy az utcán. Nálam pl. elvileg van fél óra ebédszünet a munkahelyemen, de sokszor van, hogy ügyintézésre kell felhasználnom, ennem viszont kell, ha nem akarok éhen halni meg hogy égjen a gyomrom egész nap.


Ráadásul van rengeteg étel, amit máshogy nem is lehet kb. elfogyasztani, pl. fagyi vagy utcai hotdog...

2015. dec. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
0%

Illetlenség.


Az illemszabályok minden közösségben megadják a normákat. Nálunk nem illik böfögni, kínai társaságban mefgsértődnek, ha nem böfögsz , mert úgy veszik, hogy nem ízlett amit kaptál. Sőt.


De különleges helyzetek fölülírják az illemszabályokat, ha valami miatt az utcán kell enned. Mondjuk, gyomorbajod van, cukorbeteg vagy, vagy a gyerek tól kicsi, nem bírja ki hazáig.


Ha étteremben eszel mások előtt, ott mindenki más is eszik. Különben, ha társaságban eszel, illik a többieket megkínálni. Persze az utcán közlekedőket nem ismered, nem kínálhatod meg, de körülötted mindenki kellemetlenül fogja érezni magát, mert elindul a nyálelválasztása az ételed láttán.

És pont azért vannak az illemszabályok, hogy ne érezze magát senki kellemetlenül mások tevékenysége miatt.


A nekem legfontosabb dolog lenne, hogy utcán evés előtt nem tudom megmosni a kezem, piszkos kézzel ennék.

Ha már biztos, hogy utcán kéne ennem, vinnék magammal egy törlőkendőt -gyerekekkel szoktam, egy szappanosdobozban vizesen- , és mindenképpen leülnék evéshez egy padra, valahova, mert a másik dolog, hogy állva-menve enni egészségtelen.

2016. jan. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:
Ha eszel az utcán, akkor kb 20 ember fog hozzád odajönni pénzt kunyerálni. Én már csak emiatt is igyekszem ezt a jövőben elkerülni.
2021. júl. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!