Utcán enni bunkóság?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az origo-n olvastam ezt a cikket: [link]


Megnéztem a kommenteket, és most 18 éves koromban kell rájönnöm, hogy az utcán enni bunkóság? Hát mekkora baromság már ez? Én például nem szeretek mások előtt enni, még étteremben sem meg sehol, de ha egyszerűen éhes az ember, és egész nap megy valahova, akkor mégis hol a p.csába egyen? De most komolyan, mi illetlenség benne? Miért bunkóság? Én vagyok az egyetlen, aki ezt nem érti?


2015. dec. 8. 05:34
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
82%
Elég sok helyen megfordultam már a világban, de sehol nem volt ciki az utcán evés. Ez csak egy újabb hülyeség, hogy rosszul érezd magad, mert nem vagy valamilyen...
2015. dec. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
44%

Az úgy van, hogy aki nem ismeri a sivatagot, azt mondja homok - sivatag. Pedig nem csak.

Aki nem ismeri az erdőt, azt mondja, sok fa - erdő. Pedig nem csak.

Aki nem ismeri a kultúrát, azt mondja, utcán evés - bunkóság. Vagy: utcán evés - kinek mi köze hozzá. Pedig nem csak.

Vannak finom különbségek. Abban hol vagy (az utcán), abban, mikor teszed, abban mivel teszed, és akár abban, miként teszed. Fagylaltot nyalhatsz az utcán. Az is étel. Az is evés. De nem minden esetben. Nagy tömegben nem célszerű. Ha semmi sem történik, mindössze véleményt alkotnak rólad. Nem hízelgőt. Ha hozzányomod valakihez (véletlenül kiütik a kezedből egy másik emberre), akkor kifejezettebb véleményt közölnek veled. Ha kissé kulturálatlannal hozott össze a sors, esetleg olyan véleményt, amitől kórházba kerülsz.


A cselekmény és arra való reakció mindig a megfelelő helyzetfelismerésen múlik. Aki ehhez jobban ért, kevesebb a problémája, aki kevésbé ért, annak több.

A világ minden másban is így működik.

Azt azonban én sem értem, mindezt miért kell ordenáré szavakkal kifejezni. Más nem jutott eszedbe?

2015. dec. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
7%

Mert elegem van belőlük, és abból is, hogy ezt felnőtt majmoknak én magyarázzam el, holott a pelenka környékén kellene beléjük verni, méghozzá az édesmamájuknak, akinek a szaporodására egy kisebb vagyont adózok havi szinten... aztán ez lesz belőle.

Téged például ez miért nem háborít fel?

2015. dec. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
8%
Jah meg abból is, hogy ha kedvesen és szellemesen éreztetem vele, hogy helytelenül viselkedik a tahó proli parasztja, akkor meghunyászkodás és bocsánatkérés helyett pofát nyit.
2015. dec. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudom nálad mi kedvesség, és szellemesség, de remélem nem olyan megnyilvánulás mint itt. Mert ez csöppet sem az. Ettem már utcán péksütit. Nem zsíros, csöpög stb. Nyilván nem marha pörit nokedlivel eszik senki. Van nedves törlőkendő, amit lehet használni. Nem akarok veled vitatkozni, mert ilyen emberrel kár. Elmondtam a véleményem, ahogy te is. Csak egy elgondolkodhatnál, hogy milyen stílusban írsz, mert lehet, hogy te szólsz le másokat, de ezzel a megfogalmazással, csak saját magad járatod le.
2015. dec. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
22%
Ja de lehet hogy nem véletlenül vagy 39 %-os? :)))
2015. dec. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
Akik azt írták, hogy bunkóság utcán enni, azok még életükben nem ettek egy lángost, hamburgert, vagy egy hot dogot az utcán?
2015. dec. 8. 20:01
 18/29 anonim ***** válasza:
49%

"Akik azt írták, hogy bunkóság utcán enni, azok még életükben nem ettek egy lángost, hamburgert, vagy egy hot dogot az utcán?"


Lángossütőnél, hamburgeresnél van legalább valami talponálló. Ha ott fogyasztasz, az olyan, mint ha kerthelyiségben fogyasztanál. De ha ugyanazzal a zsíros-fokhagymás lángossal a sétálóutcán sasszézol, az teljesen más kategória.


Az megint más dolog, ha leülsz a téren egy padra valahol. Régebben még asztalok is voltak sok helyen a parkokban, direkt emiatt. Gyerekkoromban (nem mostanában volt) nem volt ritka, hogy az emberek vásároltak a boltban valamit, aztán a parkban jóízűen elfogyasztották.


De menet közben étkezni nem volt szokás. Ez alól egyedül a fagylalt volt kivétel. Nem bunkónak nézték volna azt az embert, aki menet közben eszik, hanem egyszerűen bolondnak.

2015. dec. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
0%
Mennyire egyszerűbb lett volna megnézni egy illemkönyvben... ott legalább egy hozzáértő válaszát olvashatod.
2015. dec. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

De ha egy illem könyvben is van leírva, akkor sem értem. Azt mondják, hogy azért nem eszünk utcán, mert senki sem kíváncsi rá, hogy eszel. De akkor az étteremben? Vagy esetleg, ha kiülök a teraszra az étterem mellé? Ott is ugyan annyira vagyok feltűnő, mintha mennék az utcán. Engem életemben nem érdekelt, hogy esznek-e az utcán. Ha éhes, akkor éhes, az már másik dolog, hogy ezzel generál-e bármiféle szemetet, mocskot, az már másik dolog, hogy ennyire trehány valaki, de ha nem mocskol össze semmit, nem szemetel, nem csámcsog, nem csöpögteti szét az ételt, akkor miért ne ehetne? 1001 helyen látni embereket enni, bevásárlóközpontokban, éttermekben(micsoda fordulat), iskolában, munkahelyen. Ott is ugyan annyira szembetűnő, ha eszik valaki, mintha az utcán tenné. Ezáltal nem is értem, hogy mi a gond az utcán való étkezéssel:

1. Nem szemetel, nem ken össze semmit

2. Nem keni össze az embereket vele, mivel nyilván egy épeszű ember nem megy egy nagy tolongó tömegbe kajával, úgy ahogy akár a fagyival sem.

3. ?? Nincs több. Kárt nem okozol semmiben, és senkiben, csukott szájjal eszel, nem csámcsogsz, megtörlöd az arcod, nem szét kent arccal tömöd a fejed. Kérdem én, most akkor ezzel mi a probléma? Nem vagy kíváncsi arra, hogy eszek? Akkor nyilván nem mész étterembe sem, hisz ott képzeld el, mindenki eszik. Vagy ha étteremben vagy, akkor ott már kíváncsi vagy, hogy más mit eszik? Gondolom nem. Szerintem ez csak egy sima képmutatás a beképzelt sznobok által.

2015. dec. 9. 02:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!