Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért van az, hogy mostanában...

Miért van az, hogy mostanában a kisgyerekek az apjuknak meg az anyjuknak aztmondják, hogy mama, meg papa?

Figyelt kérdés

ez csak nekem furcsa? átveszik ezt a ,,hülye" angol/amerikai szokást itt is.Sztem egy anya legyen anya,ugyanígy egy apa is maradjon apa, a mama meg a papa meg maradjon meg a nagyszülőknek..vagy nem?

vagy csak én vagyok ezen fennakadva?

18/L


2010. márc. 21. 17:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
18: 12 válasza nagyon ott van. Azt hiszem, ez mindent elmond.
2010. márc. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
63%
A magyar szokás a helytelen, ugyanis a mama és a papa azt jelenti: anya és apa. Míg a nagyszülők eredetileg nagyanya és nagyapa, aminek másik formája így nagymama és nagypapa. Szóval az anya és az apa mamának és papának való szólítása nemcsak hogy helytelen, hanem igenis következetes és helyénvaló, ahogyan ezt József Attila verse is példázza.
2010. márc. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
97%

Nekem sincs bajom ezzel, nekem is egyből József Attila verse ugrott be, de azért én is anyának fogom szólíttatni magam. :)

Én amitől padlót fogok az az, amikor a gyerek az édesanyját és édesapját a keresztnevükön szólítja. Bár ízlések és pofonok, de nekem ez sok. A közelebbi-távolabbi ismerőseim körében 3 ilyen család is van.

2010. márc. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
64%
nem tom,anyámat nem bírnám lemamázni,és a mamám meg mérges anyámra,hogy mamázza,régen meg anyucija volt..furi dolgok ezek..végül is a kismama sem kisanya..
2010. márc. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
oké oké,el van intézve,hogy valahol szokás,valahol nem..de én akkor sem értem...meg a József Attila vers is...persze, h Mama lett a címe ,hogy hangzott vna ugyanez Anyával? ,,már egy hete csak az anyára gondolok",jobban hangzott mamával és igen mindenki érti,h az anyjára gondol,vagy a kismama is..hogy hangzik ez :kisanya...de amikor egy kisgyerek mondja a másik embernek, csak egy példa:,,Ma elmegyünk a mamámmal a játszótérre." Eleve a másik azt gondolja, h az öreganyjával megy,nem?..teljesen jogosan,holott ő az anyjára gondolt.Nos mindegy valaki így gondolja valaki úgy.
2010. márc. 22. 15:10
 16/16 anonim ***** válasza:
90%
Én világéletemben anyunak szólítottam anyukámat:D Egyébként nem hiszem, hogy bárki is azért hívatná magát mamának, mert ez trendy. Egyáltalán van ennek divatja? Valaki írta, hogy irtó divatos mostanság mindenre rásütni az ezt majmolja azt majmolja bélyeget de nem kell minden mögé összeesküvés elméleteket gondolni.
2010. márc. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!