Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért van az, hogy mostanában...

Miért van az, hogy mostanában a kisgyerekek az apjuknak meg az anyjuknak aztmondják, hogy mama, meg papa?

Figyelt kérdés

ez csak nekem furcsa? átveszik ezt a ,,hülye" angol/amerikai szokást itt is.Sztem egy anya legyen anya,ugyanígy egy apa is maradjon apa, a mama meg a papa meg maradjon meg a nagyszülőknek..vagy nem?

vagy csak én vagyok ezen fennakadva?

18/L


2010. márc. 21. 17:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%

Nem, egyetértek veled.

Igaz, én ezt még nem hallottam. Ismerek kisgyerekeseket, de azok a gyerekek apát-anyát mondanak.


24/L

2010. márc. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
50%

Az egyik amerikás rokonom eleve úgy tanította a fiának, hogy ő a "Mami" a nagymama meg "nagyi", érdekes az apját ő is apának hívja!

Sajnos egyre többen majmolják ezeket a dolgokat, mert "trendy" egyesek szerint. A munkahelyemen is lassan több angol kifejezést hallok, mint magyart, pedig a cég magyar, és magyarországon is dolgozom... :(

2010. márc. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Meg fogsz lepődni, de párom (27 éves) mamának szólítja az anyukáját.

Nekem is furcsa, de neki a nagymama az a nagymama, az anya meg mama anyát jelent neki. Az apját apunak szólítja, nem papázik.

Nekem is ugyanaz a "helyes", mint neked kérdező.

20/L

2010. márc. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
64%
Tényleg felesleges ez a Mama-Papa megszólítás. Kavarodás lehet belőle. Pl. nekem van egy rokonom, a gyerekeik így szólítják őket. Bár ők külföldön élnek, így ez érthető, de amikor hazajönnek, a gyerekek kicsit össze vannak zavarodva gondolom, mikor mi Mamának a nagymamámat szólítjuk. Szóval egy itthon élő családban ez felesleges, az összes rokon nem fog áttérni, így meg félreérthető, hogy mikor ki kiről beszél.
2010. márc. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
69%

Én is ezt mondom a szüleimnek hogy mama és papa. A nagyszüleim nem élnek, egyiket sem ismertem soha. A testvéreim mind anyut és aput (néha mama, papa) mondanak de senkit nem zavar hogy én így beszélek! Én vagyok a legkisebb, és szerintem a szüleimet egyáltalán nem érdekli hogy amerikában mi a divat, sőt nem is tudják hogy amerikában ez a divat, de főleg én nem tudtam akikor kicsi voltam, mivel senki nem mondta nekem, én magamtól hívom így őket! Csak te vagy ezen fenakadva, nincs ebben semmi rossz. Teljesen természetes dolog! Amikor valaki a keresztnevén szólítja a szüleit, na az a nemnorális! Ha lennének nagyszüleim akkor is így szólítanám őket, mert ez csak egy megszólítás nem ettől fogom szeretni vagy tisztelni őket.

18L, testvéreim meg 30 fölöttiek, ezt csak azért írom, mert még az sem igaz ezek szeirnt hogy manapság lenne divat.

2010. márc. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
32%
Nekem meg az furcsa és bántja a szemem, hogy divat lehülyézni az amerikaikat és szokásaikat. Bár ez esetben nem gondolnám, hogy ez amerikai/angol szokás lenne. Lévén ők NEM magyarul beszélnek, hanem angolul és náluk így szólítják a szülőket, (nem a nagyszülőket. Az már viszont egy hülye magyar szokás, hogy majmoljuk őket, ami fordítva soha nem történhetne meg.
2010. márc. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
71%

én meg egyetértek a kérdezővel,énis egyre többet hallom, h mamázzá,meg papázzák az apjukat..és mert így tanítják nekik (nekik:a kis Szamantának,meg Herkusenek)...

ennyire muszály a nyugatiakhoz hasonlítanunk??

2010. márc. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
*Herkulesnek
2010. márc. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
59%

Nem csak nyugaton van ez, az oroszok ugyanúgy mam-t mondanak az anyjuknak...

Szerintem egyébként teljesen mindegy hogy most anyát vagy mamát mond valaki. Kavarodás maximum egy kívülálló számára lehet..

2010. márc. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
85%

József Attila


Mama


Már egy hete csak a mamára

gondolok mindíg, meg-megállva.

Nyikorgó kosárral ölében,

ment a padlásra, ment serényen.


Én még őszinte ember voltam,

ordítottam, toporzékoltam.

Hagyja a dagadt ruhát másra.

Engem vigyen föl a padlásra.


Csak ment és teregetett némán,

nem szidott, nem is nézett énrám

s a ruhák fényesen, suhogva,

keringtek, szálltak a magosba.


Nem nyafognék, de most már késő,

most látom, milyen óriás ő -

szürke haja lebben az égen,

kékítőt old az ég vizében.

2010. márc. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!