Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért ennyire agresszívek a...

Miért ennyire agresszívek a kisgyerekek mostanában?

Figyelt kérdés

Egy éves lesz a fiam jövőhéten.Lejárunk egy kicsiknek való szuper játszóra,de a legtöbb kisgyerkőc(1,5-3 évesek)egyáltalán nincs tekintettel a kisebbekre!Irigyek,lökdösődnek nekimennek!Ezeknek a gyerekeknek egyébként teljesen normális szülei vannak(látszatra).

De szerencsére azért vannak nyugodtabb természetű gyerekek is!


2009. máj. 21. 14:10
 1/4 anonim ***** válasza:
47%
Ez a hatása a médiának, a mai meséknek és a számítógépnek, internetnek.
2009. máj. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az 1,5-3 éves korosztály még annyira kicsi, és annyi mindent kell még megtanulniuk, de a (nagyon kevés kivételtől eltekintve) ők még nem direkt agresszívek.

Engem sajnos sokkal jobban aggaszt, hogy az ovis és iskolás korosztály durva, figyelmetlen. Pedig nekik már tudniuk kell odafigyelni a másikra, a kisebbekre.

A múltkor egy hatéves a lábánál fogva kezdte el rángatni a 2,5 éves lányomat a homokozóban, és amikor odamentem szólni, a 9 éves nővére simán lehülyézett engem... És utána még anyuka oktatott ki engem, hogy a lányom a hibás, mert nincs testvére, nem tanulta meg, hogy a többi gyereket békében kell hagyni játszani. (Egy halom gyerek ásott közösen egy nagy lukat, és a lányom is odament közéjük. És szegénykém zokogott, amikor a nagyok elzavarták, és nem értette, hogy miért, amikor ő csak segíteni szeretett volna...)

2009. máj. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem tudom hogy mennyire tudatos vagy nem a kicsiknél a verekedés.Én azért elég tudatosnak látom!Még hátra is néz a csúszdánál,hogy ott van-e valamelyik kicsi és rúg egyett!szerintem ez elég tudatos!De remélem majd ez megváltozik mire nagyobbak lesznek!

köszönöm a hozzászólásokat!

2009. máj. 22. 09:04
 4/4 anonim ***** válasza:
71%
Az én fiam is lökdösődik , időnként odaüt, vagy rúg ha valami nem úgy megy ahogy akarja. De nem néz hülye mesefilmet, sokat foglalkozunk vele, mi nem vagyunk agresszívek. Egyszerűen pont ez a korosztály 1,5 - 3ig ilyenek. Valakin jobban kijön valakin kevésbé. Utánanéztem mit ír erről Rantschburg Jenő és azt h normális, 3 éves korra el fog múlni legkésőbb oviban rendeződik. Nem érzem magam hibásnak, én mindig ott állok mellette és rongyosra beszélem a szám h ezt nem szabad, vagy elhozom ha nagyon balhés napja van a játszóról. Sokszor beszélünk egy egy esti mese kapcsán a helyes viselkedésről. Szóval azért nem egyszerű ez a dolog. Akinek nyugis gyerkőce van fogalma sincs milyen nehéz korszak ez nekünk akiknek rosszcsontunk van, milyen nehéz kezelni őket hogy másnak ne okozzunk kellemetlenséget a gyerekünk tanuljon a helyzetből és nekünk se hulljon ki a hajunk.
2009. máj. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!