Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért engedik a hatóságok,...

Miért engedik a hatóságok, hogy az internet a lélektani hadviselés és a kultúra sárba tipró eszközévé váljon?

Figyelt kérdés

Az interneten immár ezrével olvashatók olyan kereskedekmi célú honlapok és azokon közölt kommentek, amelyek neves magyar tudósok, művészek és más értelmiségiek lejáratására irányulnak. A kigúnyolt, megalázott és szakmai becsületükben megsértett emberek pedig állítólag hiába fordulnak a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatósághoz, az minden esetben megtagadja az intézkedést és polgári peres eljárást javasol a panaszosnak. Mindenki tudja azonban, hogy a bírósági eljárásoknak pusztán a megindítására is hosszú ideig kell várni, mert hasonló és még súlyosabb ügyek miatt a bíróságok is túlterheltek.


Sokáig azt hittem, pusztán arról van szó, hogy sokan összetévesztik a sajtó- és szólásszabadságot a lejáratás szabadságával. Végül egy barátom hívta fel a figyelmemet arra, hogy a lejárató kommenteket közlő honlapok tulajdonosai nem csak a kommentek mellett megjelenő hirdetési reklámokból, hanem a migránsok pénzelőinek megvesztegető pénzéből is gyorsan gazdagodnak. Aki nem hiszi, az vizsgálja meg pénzügyi szempontból az ilyenek magántulajdonát és magánéletét. Gyorsan ki fog derülni, hogy közülük kik azok, akik gyakran adótartozásokkal leplezik a korrupcióval szerzett igen gyors vagyonosodásukat. Egyikük állítólag részegen még azt is bevallotta, hogy migránsok hozzák részére a kenőpénzeket. A céljuk pedig az, hogy a külföld előtt nemcsak politikailag, hanem kulturálisan is lerombolják Magyarország tekintélyét. Akár igaz ez, akár nem, szerintem nagyon is jogos az a kérdés, hogy miért tűrik a magyar hatóságok a magyar értelmiségiek nagy nyilvánosság előtt való folyamatos lejáratását? Miért lealjasult kultúrában kell felnőnie a mai magyar ifjúságnak? Olyanban, amelyben trágár szavakkal közreadott lejárató szövegeket olvashatnak kormánykitüntetésekkel rendelkező értelmiségiekről? A Médiahatóság talán még sohasem hallott a közszeméremsértés fogalmáról? Valószínűleg nem, ha megengedi, hogy az interneten kommentelők napi rendszerességgel használjanak a célszemély nemiségére, nemi szerveire, becsületének és szaktudásának "leszartságára" nyíltan és konkrétan közölt kifejezéseket? Ez lenne talán a sajtó- és szólásszabadság?



2015. szept. 23. 11:51
 1/6 anonim válasza:

Magyarországon már régóta uralkodó hatalom van, és nem szolgáló hatalom.

Amíg az urak zsebét kitömik (tele lopják) addig az országban szerintük béke és jólét honol.

22/F

2015. szept. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
AZ "urak zsebének teletömése" még nem mentség a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság számára, amely a saját alapszabályait és a saját rendeleteit sem tartja be. Azért tudom, mert háromszor is írásos feljelentést tettem náluk, a kérdésben említett okok, illetve a Btk. 330. és 327. paragrafusába ütköző internetes trollkodás miatt. Azaz antiszemita gyűlöletkeltő és a szakmai becsületemet lejárató kommentek miatt. Sajnos minden esetben csak a bírósági feljelentést javasolták. Ők maguk azonban semmit sem tettek. Szóval van itt demokrácia, de azért akkora nincs, hogy Petőfi Sándor szavaival élve a jognak asztalánál mindenki egyaránt foglaljon helyet.
2015. szept. 23. 13:59
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem sokszor úgy válnak szimpatikussá az olyan ismert személyek is, akik valamiért nem voltak azok nekem, hogy látom, miket kapnak a kommentelőktől.

Nehéz manapság ismert embernek lenni, szinte az internet miatt egy szintre süllyedhetnek a híres emberek, és a fotelhuszárok?

Az életben talán a szemükbe sem mernének nézni, itt meg...

Tisztelet semmilyen formában nincs, önérzetük, önértékelésük a Magyarok ezen rétegeinek nincs.

Én ha ismert ember lennék, semmi esetre sem mernék olvasni magamról valamit, még az internet közelébe sem mennék, mert mát túl sokat tudtam meg az emberi jellemről, viselkedésről, és ez nekem már sok.

Akinek ez meg még új, és egy színes világban él híres ember létére, annak könnyen letörik a szarvát. :(

2015. szept. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az alapkérdés az: mire terjedjen ki a hatóság jogköre.

Az internet egy szabad felület. Van rajta mocsok és szépség. Attól van rajta ennyi sokféle, mert szabad felület. Ez kellemetlen, de vannak eszközök, amelyekkel egyes dolgok korlátozhatók. Például letilthatod a kéretlen reklámokat, beállíthatsz jelszavakat, egyes portálokat kizárhatsz, stb.


Ez a te jogosultságod magaddal és a közvetlen környezeteddel kapcsolatosan. Ha a hatóság avatkozik be, ezt csak általánosan teheti, mert nem szabhat minden emberre külön korlátot. Ezt az általánosságot pedig közönségesen diktatúrának (a saját vélemények más emberekre kényszerítése) nevezzük.


Ilyesmit akkor szoktak kívánni, ha nincs elképzelés a problémák kezelésére. Erre nem hatósági kényszerítés, hanem mások megkérdezése hathatósabb megoldás.

2015. szept. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, a sajtó és szólásszabadsághoz ez is hozzátartozik.


Vagy cenzúrázzunk inkább? Inkább ne.

2015. okt. 9. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az a probléma, hogy egyszerűen ezt nem lehet ellenőrizni a legtöbb esetben. Ha látsz valamit az interneten, akkor tudod, hogy azt ami ott van, melyik webszerveren tárolják? És az melyik országban van? És ott mik az erre vonatkozó törvények? És egyáltalán érdekel ez bárkit is a világon, hogy Kovács Józsefet lehülyézte SuperManus2000 egy noname fórumon?
2015. okt. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!