Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mennyire vagytok internet...

Mennyire vagytok internet függők? Árt nekem ha az vagyok?

Figyelt kérdés

Több mint 6 éve használom a netet,

4 éve telefonon is

3 hónapja kifeküdt a telóm és csak 2 hete kaptam vissza, de addig géphez ritkán ültem,mert ott nem szeretek netezni...

Sokkal több szabadidőm volt...tény, de olyan fura volt, hogy nem tudom használni



2015. aug. 10. 00:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Hátrányai lehetnek, ha függő vagy:

- Szemromlás

- Gerinc ferdülés, nyaki és végtagi fájdalmak vagy elváltozások.

- Visszértágulat, keringési zavar a sok ültéstől.

- Társas kapcsolatok csökkenése a való életben, szervezetlen táplálkozási szokások és időbeosztás.


A függőséget viszont sokszor valamilyen lelkizavar okozza, ami szakemberrel és családtagokkal, barátok segítségével vagy bárkivel meg kell oldani!


A testmozgásra és egészséges életmódra fokozottan figyelni kell.

2015. aug. 10. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ahogy az előző válaszoló felsorolta, lehetnek ártalmas hatásai.


Egy időben én is az voltam, vagyis inkább chatfüggő, örökké chateltem akárhol voltam vagy akármit csináltam, mindig volt kivel, ráadásul nem is kevés emberrel. De egy éve kb. ez magától elmúlt, már nincs se igényem, se kedvem hozzá, úgyhogy ilyen is létezik, hogy elmúlik magától. Jobb is így.

22F

2015. aug. 10. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

En is internet függő vagyok. Van hogy egy nap akar 8-10 órákat is nyomom a telefonomat es semmi értelmeset nem csinálok. De ma mar tudatosan szoktatom le magam róla, eleinte rettenetesen nehéz volt de mar látom a fényt az alagút végén.

Azt tanácsolom, próbál meg rávenni magad, csinálj mast, olvass, sportolj, tanulj, bármi csak ne internet.

2015. aug. 10. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Én nem nagyon szoktam netezni.Csak youtubezni. Csak telóm jó azon szokatam mostanában játszani 2-2és fél órát. Suliidóben még a youtubet sem szokatam nézni akkor max 1.órát játszom, de valamikor még elő sem veszem játszani 2 napon át. Chatelni csak a messzi rokonaimmal szoktam keveset. Én annyira nem szoktam netezni. Van elég dolgom. XD
2015. aug. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem Internet fuggo vagy, hanem csak "kocka". Az Internet egy jo dolog, ha arra hasznalod amire kell, vagy amire kitalaltak. A kozossegi oldalak es az ilyen tarskeresosdi dumcsizasok csak az elmult par ev talalmanyai amik valoban beszivnak magukba, de az Internetnek nem ez a celja es nem is a feladata, csak a fiatalok erre hasznaljak.
2015. aug. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Árt neked. Az időd jelentős részét azzal töltöd, ennélfogva az értelmi képességeid beszűkülnek, kapcsolataid csökkennek, testmozgásod, így egészséged hanyatlik. Emiatt rosszul dolgozol, ha egyáltalán van munkád. Azt döntsd el, hogy ártalmas-e, ha az embernek se barátai, se munkahelye, se pénze, rosszul él, és ráadásul álomvilágban, nagyjából nulla valóságismerettel.

De ha értelmesen használod az internetet, akkor nem függő vagy, mert te uralod azt, nem az téged. ÉS rengeteg hasznos dolgot megtudhatsz lényegesen gyorsabban, következésképp okosabb, tájékozottabb leszel, valamint több időd jut másra. Röviden: lehet akár boldog és teljes életed is. A választás kizárólag tiéd.

2015. aug. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Árthat, ha olyat tartalmakat nézel, amitől rossz hangulatod lesz, azt Te tudod miket nézel a neten. AZon a sok fizikai tüneten kívül (szemromlás, rossz tartás), amit már előttem leírtak.
2015. aug. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!