Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Én vagyok az egyedüli aki...

Én vagyok az egyedüli aki nagyon unja már, hogy az internet ilyen befolyással van az életére?

Figyelt kérdés

-már nem úgy állapítjuk meg, hogy milyen idő van, hogy kinézünk az ablakon, hanem belépünk egy alkalmazásba...

-a barátainkkal már nem beszélgetünk max facebook cseten

- ilyen oldalakat használunk mint a gyakori kérdések....


2015. ápr. 28. 08:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
44%
Nem vagy egyedül, nagyon sok függő van. Mivel ez egy betegség, próbálj meg gyógyulni. Egyre kevesebbet.
2015. ápr. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%

És minden infót a netről szedek, néhány perc alatt befizetem az összes számlát, online intézem a hivatalos ügyeimet az Ügyfélkapun, megnézem online a kedvenc sorozatom vagy a Forma 1-et a köztévén, ingyen telefonálok a Viberen, könnyedén tudok online eladni és vásárolni, és még azokkal a barátokkal és rokonokkal is tudom tartani a kapcsolatot, akik távol élnek tőlem, ha pedig meg akarjuk beszélni a következő összejövetelt, ott a csoportos beszélgetés, és persze az online társkeresés is többszörözte a lehetőségeimet. Imádom!


Ha belegondolok, hogy alig néhány évtizede még levelet kellett küldeni ami napok alatt ért oda, hogy az embert csak otthon lehetett elérni a vonalas telefonon és azt is csak drágán, hogy három dologért be kellett járni az egész várost és talán nem is volt az adott áruból készleten, hogy állandóan postára kellett járni a csekkekkel és ezért mindig rengeteg készpénzt kellett hurcolni, hogy csak azt lehetett nézni ami épp a tévében volt vagy azt amit az ember jó drágán kikölcsönzött, hogy az ember csak újsághirdetésekből kereshetett állást és minden egyes helyre el kellett küldeni az önéletrajz egy másolatát... Örülök hogy most vagyok fiatal.

2015. ápr. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező, én nem unom..

Naponta több információhoz férek hozzá, mint a 20 éve a legjobban informált 10 ember..

Ha meg tudod húzni a határt az internet és a valós világ között, akkor Te döntheted el, hogy milyen befolyással legyen az internet az életedre..

2015. ápr. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%

Akkor ne használd

ez csak egy eszköz, a használója dönti el miként és hogyan használja


nem a net és a kütyük tehetnek arról, hogy nem nézel ki az ablakon, nem találkozol személyesen a barátaiddal és gyk-t olvasol ahelyett hogy tudomisén, kirándulnál

2015. ápr. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

"már nem úgy állapítjuk meg, hogy milyen idő van, hogy kinézünk az ablakon, hanem belépünk egy alkalmazásba..."


Bizonyos értelemben több információt kap, mert melegből kilépve nem könnyű hirtelen megállapítani, hány fok van, ráadásul a neten előrejelzést is találsz. Persze ha valaki úgy állapítja meg, hogy esik-e az eső vagy a hó, hogy az ablak helyett a netet nézi, megint más.


"a barátainkkal már nem beszélgetünk max facebook cseten"


Az tényleg szomorú, ha a Facebook HELYETTESÍTI a találkozásokat.


"ilyen oldalakat használunk mint a gyakori kérdések...."


Attól függ, mire. :)

2015. ápr. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Igen. Te egy rendkívüli és abszolút egyedi jelenség vagy, nincs párod széles e világon.
2015. ápr. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"-már nem úgy állapítjuk meg, hogy milyen idő van, hogy kinézünk az ablakon, hanem belépünk egy alkalmazásba... "

Az az időjárásELŐREJELZÉSre van. Tehát ha reggel jó időben elindulnék egy rövidujjúban akkor délután kánikula lesz hóesés vagy vihar.


"-a barátainkkal már nem beszélgetünk max facebook cseten "

Legfeljebb abban az esetben ha nincs közel. Régen órákat telefonálgattunk pénzért. De ha péntek vagy szombat este kimész a városba (legalábbis Budapesten), még mindig dugig van minden hely.


"- ilyen oldalakat használunk mint a gyakori kérdések..."

Kevés témakör van, ahol tényleg "alkotnak" valamit az emberek, pl. Tudományok. Az olyanokba mint politika meg ilyenek főleg a feszültséget kiadni, okoskodni, trollkodni járnak az emberek.

2015. ápr. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Hogy mennyire hat az életedre az Internet (tulajdonnév), az csak rajtad múlik. Nézz ki az ablakon, beszélgess a barátaiddal és csukd be a gyakorikérdéseket. :)
2015. ápr. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

márpedig internet

az nem tulajdonnév, kedves okoskodó magyartanár

2015. ápr. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
én imádom. sokkal rosszabb volt amikor nem volt netünk. alig tudtam informálódni tanulni stb. szerintem mióta van itthon internetünk azóta többet is tanultam mint az isiben az 5-10. osztályig..
2015. ápr. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!