Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az nagybaj ha egy 14 éves...

Az nagybaj ha egy 14 éves lány nagyon szeret berugva lenni?

Figyelt kérdés
Olyan jo érzés hogy gátlástalannak érzed magad hülyéskedsz és szédelegsz balra-jobbra és hirtelen minden gondod elszáll.

2015. máj. 2. 21:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
68%

Igen csak nagy baj, nem hogy 14 évesen, de még felnőttként is.


Nem arról van szó hogy tiltsd el magadat teljesen az alkoholtól, vagy nem szórakozhatsz jól. Egyszer-kétszer lehet feszegetni a határt aminek a vége egy jó kis hányás lesz és reggel arra ébredsz hogy azt sem tudod mi történt előző éjszaka, ez még talán belefér. De ebből nem illik rendszert csinálni.


Mindennek megvan a mértéke. Én is szoktam inni havonta egyszer 1 max. 2 sört amikor összejön az osztály. Mondjuk már régen nem ittam nagyobb mértékben (23 vagyok) de régebben is buliban csak annyit ittam hogy max. egy kicsit spicces legyek. Tehát ne legyek rosszul, ne szédelegjek fel-alá, de meglegyen a feszültségoldás és a jókedv.


Talán egyszer sikerült átlépnem a határt, aminek a vége az lett hogy a buli felét a wc-n/udvaron töltöttem, mert olyan rosszul voltam. Ennek meg ugye semmi értelme nincsen, mert ilyenkor kimaradsz a buliból, a beszélgetésekből, a szórakozásból.


Jól mondták itt többen is. Ezzel kitűnően megalapozod az életedet arra, hogy később semmilyen munkakörbe ne vegyenek fel, egy jó ideig a szüleid nyakán élj amíg megtűrnek, aztán vagy találsz egy pénzes srácot aki eltart, vagy mehetsz az utcára k*rvának.

2015. máj. 3. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
28%
szánalmas vagy
2015. máj. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

szerintem nem olyan nagy baj, mindenki szeret berúgva lenni.

de az már baj, ha ezt túl gyakran fordul elő.

és nem te vagy szánalmas, hanem az, aki szánalmasnak tart egy ilyen kérdés miatt.

2015. máj. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Ez a lány csak a buliknak élt, de már egy éve nem iszik alkoholt – így változott meg az élete:


[link]

2015. máj. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Szerintem azért ezt nem kell túllihegni. A dolog nem ilyen egyszerű, mint ahogy egyes prűd és "felelősségteljes" emberek kinyilatkoztatják: "szánalmas vagy." Ez az egész sokkal összetettebb. Egyrészt kamasz vagy, és akármilyen furcsa, a tinikmindig belekóstoltak ezekbe a dolgokba, az is lehet, hogy évekig csak ennyek élnek, később mégis teljesen normális emberek lesznek. ( És nem, nem csak a mai fiatalság ) Viszont az is igaz, hogy ezek a tinik inkább tizenhat évesek, nem tizennégy. Te még ehhez túl fiatal vagy. Ha egyszer - kétszer történt volna csak meg, akkor ráhúzhatjuk a kamszkori lázadást, de tizennégy évesen állandóan leinni magadat, és ezt még élvezni is... az nem jó jel. Ha már csak akkor tudsz felszabadulni, és " minden gondodat elfelejteni ", ahogy azt írtad, az tényleg lehet az alkoholizmus előjele. Hatalmas különbség van aközött, hogy szeretsz-e inni, vagy nem bírod ki pia nélkül. És ezzel a hozzáállással fogsz odajutni, aahova nem akarsz: nem kapsz munkát, igénytelen leszel. Szerintem biztos láttál már rosszsorsú embereket, akiket semmi más nem érdekel. Valószínűleg ők is így kezdték. Azt gondolom, hogy most még állj le az ivással. De az se baj, ha két év múlva beleveted magad az élvezetekbe, és jó kis viharos kamaszkort teremtesz. Csak módjával. Ha normális a háttere valakinek, a kamaszkori kicsapongások után visszaáll a rendes kerékvágásba. Csak azt tartsd észben, hogy akár alkoholról, akár drogról van szó, a határ elmosódott és hajszálvékony eközött a két dolog között: hogy vajon ez még kamaszkori élvezethajhászás, vagy már függőség?
2015. máj. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Én 14 évesen azt se tudtam mi az a alkohol! :D LOL

Még meséket néztem meg ilyenek! Beteg a világ

2015. máj. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!