Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Vendégségben barátnőnél többi...

Vendégségben barátnőnél többi lennt?

Figyelt kérdés
Vendégségbe megyek a barátnőmhöz előszőr, anyjával lakik, és elég szigorú anyja van, mindkettőjüknek viszek ajándékot de félek , hogy nem leszek szimpatikus vagy elrontok valamit esetleg vacsora közben vagy bármi valami gyors kötelező illem tippeket tudtok? Vagy mire figyeljek amire illik?

2014. dec. 31. 15:31
 1/9 anonim ***** válasza:
24%
Időben lécelj le, ha a lány sem normális :D
2014. dec. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Kérem, köszönöm, ne büffögj, ne fingj és egyéb általános illemhez tartozó dolgok. Ne érezd otthon magad, vendégségben vagy, tehát ha lehetőség van azonnal kérdezd segíthetsz-e valamiben. (tányért kivinni, mosogatni, stb.) Ne heveréssz a kanapén. Amíg nem ajánlja fel, addig szigorúan magázódj az édesanyjával. A barátnő úgy barátnő, hogy szerelmi? Ha igen, akkor ne fogdosd (pl comb, fenék simogatás, stb), ne csókolgasd, maximum az arcára puszi, köszönéskor egy gyors szájra puszi, de semmi komolyabb. A szülők nem kíváncsiak általában a "nyáladzásra", olyan tudják, hogy csináljátok, de nem akarnak tudni róla.
2014. dec. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Alap dolgok. Légy udvarias, előzékeny, ne feszülj be, mert az rosszabb, próbálj laza lenni, tisztelettudó, segítőkész.
2014. dec. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

#2: Vendégtől nem várjuk el a mosogatást első alkalommal. Ha már majd rendszeresen jár hozzájuk, akkor igen, örülni fognak neki. De ne elsőre :) Az nyomulás.


Az alap udvariassági szabályokat tartsd be, és akkor nem lesz gond.


Próbálj meg természetes lenni, ne hozz fel kellemetlen beszédtémákat: pénz, politika, pikáns viccek.

2014. dec. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm és miután beléptem köszöntem az anyjának "jóestét!" hogy köszönjek/adjam át az ajándékot ha meg közben elötte állok és esetleg nem nyújtja a kezét nyújtsam én vagy mi? Tudom ,hogy nagyon részlet kérdés de nem akarok apró hibákat:)
2014. dec. 31. 16:03
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
ugyis szakitani fogtok a lánnyal egyszer nem tök mindegy? :D
2014. dec. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ne nyújtsd, ő az idősebb, neki kell. Ha nem akar kezet rázni, akkor hagyd.


Belépsz: jó estét, xy vagyok, ezt önnek hoztam - és átadod az akármit.


- ne nyalakodjatok

- légy nyugodt, érdeklődő, pozitív, mosolygós (még ha meg is esz az ideg)

- ha untat is a téma, egyéb bajod van, NE mutasd ki látványosan

- ha valamit nem szeretsz, köszönd meg, de te ebből sajnos nem ehetsz/tudsz enni

- kajcsi után köszönd meg a vacsit

2014. dec. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az utolsó kettő megnyugtatott, köszönöm mindenkinek.
2014. dec. 31. 16:35
 9/9 anonim ***** válasza:

Értem köszönöm és miután beléptem köszöntem az anyjának "jóestét!" hogy köszönjek/adjam át az ajándékot ha meg közben elötte állok és esetleg nem nyújtja a kezét nyújtsam én vagy mi? Tudom ,hogy nagyon részlet kérdés de nem akarok apró hibákat:)


Köszönj a napszaknak megfelelően. ne "csókolomozz". NE nyújts te elsőre kezet, mert az nem illik. Igazából nem neked kell bemutatkoznod, hanem a barátnődnek bemutatni téged. Ha ennyire izgulsz, beszéld meg a barátnőddel, hogy ne felejtsen el bemutatni. Csak annyit kell mondania, ő XY, a barátom, akiről már meséltem. Itt, alapesetben, a szülő fog kezet nyújtani, amit te elfogadsz. Itt tehetsz pár pozitív megjegyzést, hogy örülsz, hogy megismerhetted őket, kellemes a lakás, stb, ne vidd túlzásba, mert erőltetett lesz és visszataszító. Inkább kevesebbet beszélj, mint hülyeséget össze-vissza :)


És ne parázz, biztos, hogy szeretettel várnak :)

2014. dec. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!