Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi ez a szokás hogy aki...

Mi ez a szokás hogy aki gyászol annak feketében kell lennie?

Figyelt kérdés
illetve miért nézik le és szólják le azt akinek ha meghal valakije, akkor nem öltözik feketébe, és még akkor is ha nyár van? egyáltalán ki volt az az agyalágyult aki ezt kitalálta, és mért nem fogják fel az emberek hogy nem azzal gyászol valaki hogy feketében van? mert lehet valaki a feje búbjáig feketébe öltözve ha magasról tesz a családtagjára vagy ismerősére aki meghalt...

2014. júl. 21. 13:21
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
79%

kérdező látod ezért mondtam hogy proli vagy mert halovány fogalmad sincs arról mi az az illem és etikett de nem koptatom tovább a billentyűzetet

szép napot

2014. júl. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
33%

16#


Én meg csak leírtam, hogy nem tekintik a gyakorlatban ma már illetlennek. Jól le is pontoztak miatta. :)

2014. júl. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
27%

Én utálom az ilyen protokolláris viselkedést, emiatt volt annak idején, hogy mindig ugyanaz a 3 fiú ájult el évnyitón meg évzárón.


Aki szerint 36 fokban is öltönyben kell lenni temetésen, azt belökném a halott mellé, aztán földet rá.

2014. júl. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
#23... dettó ez volt nálunk is általánosban, és mikor a szülő azt mondta hogy rövidnadrág és póló akkor az igazgató meg az osztályfőnöke azt mondta hogy akkor be se tegye a gyerek a lábát a ballagás és az évzáró napján az iskola területére
2014. júl. 21. 17:08
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

A hétköznapokban teljesen mindegy, hogy miben vagy. Legfeljebb néhány konzervatívabb ember néz rád furán, de szerencsére ezek is egyre kevesebben vannak.


A temetés kicsit más tészta. Az egy szertartás, ahol a ruházattal is jelezzük a tiszteletünket (a halott felé, a többi vendég felé, vagy csak egyszerűen az alkalom felé). Ilyenkor a fekete, vagy fekete- fehér ruházat az elfogadott, vagy - végső esetben - valami szolid színű összeállítás egy fekete szalaggal.

2014. júl. 22. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 Kései Sirató ***** válasza:

HA itt élsz Európában, akkor tisztában kell lenned az európai szokásokkal.

A gyász színe a fekete, ahogy már többen is leírták, nem illik temetésre pirosban, hupililában, vagy tarka-barkában menni.

Ha közeli rokon hal meg, akkor illik legalább egy rövid ideig gyászolni. Én a nagymamámat 6 hétig gyászoltam, az első 2 hétben tiszta feketében jártam, majd fekete-fehérben.

Ha te nem akarod megérteni, vagy nem vagy képes ezt felfogni, akkor hiába is magyarázzuk neked.

2014. júl. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
De ti nem értitek ez az egész hülyeség, mármint én ha gyászolok valakit nem azzal gyászolom hogy milyen színű ruha van rajtam, nem ruhával kell gyászolni valakit, hanem az számít amit az ember belülről érez, mert nem az a gyász mikor valaki feketében van, hanem az amit érez, az elhunyt hiánya stb...
2014. júl. 23. 10:58
 28/30 anonim ***** válasza:

Kérdező: Teljesen igazad van, nem az a lényeg, hogy milyen ruhában vagy, hanem az, hogy mit érzel a halott iránt.


De a temetésen ott vannak az ismerősök, rokonok is. Őket is megtiszteled a ruházatoddal. Lehet, hogy neked nem fontos, hogy miben mész (nekem sem, egyébként), de egyes embereknek ez rosszul eshet, főleg az idősebb rokonoknak. Ezért kell mérlegelni, hogy megéri-e?


Ha például valami rendhagyó temetést szeretnék, ahol mindenki színes ruhában lenne, és ünnepelnének, táncolnának, Mert tényleg nem a külsőségektől függ a gyász és az emlékezés, és így talán könnyebb lenne a családomnak is. Nem szeretném, ha mindenki komor feketében állna, és monoton búcsúbeszédben sorolnák fel, milyen király voltam életemben. De van, akinek fontos a fekete, és a búcsúbeszéd, ezért ezt is illik tiszteletben tartani.

2014. júl. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
előző vagyok: "ha" helyet "én"-t akartam írni
2014. júl. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Ha valakinek ez tényleg fontos,akkor öltözzön feketébe gyászolásnál,de ne társadalmi elvárásból adódóan,és ne is nézzen le senkit,aki nem így gyászol.
2014. júl. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!