Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi ez a szokás hogy aki...

Mi ez a szokás hogy aki gyászol annak feketében kell lennie?

Figyelt kérdés
illetve miért nézik le és szólják le azt akinek ha meghal valakije, akkor nem öltözik feketébe, és még akkor is ha nyár van? egyáltalán ki volt az az agyalágyult aki ezt kitalálta, és mért nem fogják fel az emberek hogy nem azzal gyászol valaki hogy feketében van? mert lehet valaki a feje búbjáig feketébe öltözve ha magasról tesz a családtagjára vagy ismerősére aki meghalt...

2014. júl. 21. 13:21
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
55%

Mindenki úgy gyászol,ahogy akar. Ez is olyan, mint sok más az életben, tenni kell mások véleményére, és élni, ahogy akarunk. Ennyi.


//Személyes véleményem: Régen képesek voltak az öregasszonyok nyolc réteg szoknyát és fekete kendőt kötni nyáron... aztán meglepődtek, hogy rosszul vannak. Attól senki nem gyászol jobban, ha kicsinálja magát is.//

2014. júl. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim válasza:
56%
Ez egy hagyomány, egy szokás, és egyfajta tisztelet az elhunyt felé, amit a külvilág felé mutatunk.
2014. júl. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
36%
Jajj de nagyon buta vagy.
2014. júl. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem manapság elég egy fekete szalagot tűzni a ruhára, azt is elfogadják. Csak mondjuk ne rózsaszín vagy piros ruhában járkáljon az illető, mert az már tényleg fura lenne.
2014. júl. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Miért lennék buta? nem azzal tisztelek egy halottat hogy milyen ruha van rajtam... -.-" vagy attól hogy ha pl nyár közepén hal meg valakim és nem bírom a meleget és rövid nadrágba megyek ki egy temetésre mért kell úgy nézni rám mint tyúk a piros kukoricára?


Első... neked teljesen igazad van és éppen ezt nem értem hogy miért kell a másikat leszólni?...

2014. júl. 21. 13:28
 6/30 anonim ***** válasza:
96%

Ez egy szokás, de nem kötelező. Nem a ruhájával gyászol az ember.

Temetésre viszont nem illik rövidnadrágban menni. Illetve színesben sem. Ennyit csak ki lehet bírni, akármilyen meleg is van. Ez semmi ahhoz képest, hogy valaki meghalt. Nekem a meleg lenne a legkisebb bajom.

2014. júl. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
88%

Részben igazat adok. Vannak olyan helyek ahol pl. a fehér a gyász színe. Nálunk a fekete.

Ez hagyomány, valaki vagy elfogadja vagy nem. Ennyi. Tény, hogy a fekete szín viselésétől nem függ, hogy mit érez legbelül az ember egy szerette elvesztésekor.


Viszont: az protokoll, hogy ahol meg kell jelenni ( akár temetésről van szó akár valami elegáns alkalomról), a férfiaknak a hosszú nadrág az illendő. Nőknek szoknya.

A férfiaknak nyáron van melegük a hosszú nadrágban, a nők meg télen fáznak a szoknyában.

2014. júl. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
97%

Nyári melegben fel lehet venni temetésre vékony anyagból való, könnyű, szellős fekete ruhát. A fekete nem egyenlő a vastaggal és nehézzel. Nem tudom, hogy nem lehet ennyit kibírni. Igenis illik tudni, hogy mit illik...

Egyébként nálunk falun régen is könnyen öltöztek nyáron: vászonpendely, 1-2 alsószoknya -- kellemes, szellős viselet. Vékony kázsmérkendő a fejre. Nem voltak hülyék régen sem.

2014. júl. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
92%
Rövidnadrágban menni egy temetésre? Gratulálok a sok eszedhez.
2014. júl. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
42%
valószinüsitem te sem egy eliteb család sarja vagy mert az illemről nem sokat tudsz..De ez nem baj vannak ilyen emberek őket szoktuk a köznyelvben "proli" szóval illetni Mindenesetre veled sem merném betenni a lábam egy nívósabb étterembe..
2014. júl. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!