Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mennyire kell toleránsnak...

Mennyire kell toleránsnak lenni az alsó szomszéddal?

Figyelt kérdés

A minap reklamált,hogy hangosak vagyunk,nem tud tőlünk pihenni.(éjszaka dolgozik)

2 kisgyerekem van nem cserélhetjük fel mi is a nappalt-éjszakát az ő pihenése érdekében.Se ovi se bölcsi még.De nem várhatom tőlük,hogy fogják vissza magukat,ne legyenek felszabadultak .Kinek mennyire hangosak a gyerekei?


2008. aug. 2. 18:53
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
88%
Ha két pici gyerek szaladgálása (gondolom, nem mázsásak) és hangja olyan szinten lehallatszik az alsó szomszédhoz, hogy zavarja a pihenésben, akkor ott komoly problémák vannak a ház hangszigetelésével. Nem kell feltétlenül felújításba fogni, az nyilván komolyan idő- és pénzigényes, már egy vastagabb padlószőnyeg is csodákat tud művelni.
2008. aug. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

Örülök,hogy jött számomra pozitív válasz is.És tényleg így van.Fölöttünk már fél éve gyakran fúrnak néha arra ébredek hogy fölöttünk szól a tv,vagy 7-kor összetolják az ágyat a fejem felett.Néha kisfiam is hangzavarban alszik el(akár fúró akár tv).Én is úgy tudom,hogy napközben ennyi belefér nálunk is.Lehet ha a nappalt nappalnak élné egyáltalán nem zavarná.

Ma 7óra58-kor is fúróra ébredt a lányom.És egy szavam sem lehet.Én akartam ideköltözni.

2008. aug. 4. 15:08
 23/26 anonim ***** válasza:
78%

Legyen szavad!!

Az ember elnézi ha egyszer-kétszer csinálják azt amit írtál (lakásfelújítás feletted) de ha huzamosabb ideig folyik akkor nyugodtan mond meg nekik, hogy lehetőleg reggel 9 előtt ne kezdjenek a munkához. Azért ők is megérthetik a te helyzetedet. És el nem tudom képzelni azt, hogy amit 7-kor tudnak csinálni azt nem tudnák 9-kor megcsináli. Addig foglalkozzanak mással!

Lehet ezt a válaszomat is lepontozni ahogy az előzőt! Ez nem a kérdezőnek szólt!

2008. aug. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
69%

A megoldás a falak hangszigetelésében van, mindkét fél részéről. Meg 5-6 réteg szőnyegben.


Egyébként tényleg szörnyű, hogy némelyik kölök hogy bír visítani. Ezek a mai városok nem embernek valók.

2008. aug. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:
100%

Suma sumárum úgy gondolom a maga módján mindenkinek igaza van,a megoldás kulcsa talán abban van ahogy mondjuk,felszólitjuk,követeljűk netán kérjűk a problémánk megoldását....

Többnyire a jóindúlatú megközelités,a jószándék célravezetőbb,az egymáshoz való alkalmazkodási készség néha csodákra képes.

Ha kitartóan probálkozzunk a sikerélmény sem marad el!

2008. aug. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
90%

Szia


Az utolso valaszolonak van igaza!

En aterzem a Te helyzetedet meg a szomszedet is mert laktam mar alul is meg felul is.

Amikor emeletre koltoztunk az elso dolgunk volt padloszonyeget lerakni, mert a baratom ejjel dolgozott es alattunk gyerekek laktak es nem akarta oket zavarni.Pedig soxor keltunk visitasra, de egy gyereket nem lehet ketrecbe zarni, mi ugy voltunk, hogy nem a vilag vege es nekunk is biztos lesznek majd eleven gyerekeink (remeljuk :) ) soha egy rossz szo nem hangzott el, mindig szoltunk ha bulit akartunk csinalni es ok sem ellenkeztek soha.Toleraltuk egymast.A mostani kecomban 5honapja hallgatjuk a szomszedok kufircolasat...Szerinted?En eddig turelmes voltam, de amikor erre kelsz, erre fexel, az mar gusztustalan.5honap utan felmentem szolni nekik (kiemelnem, h azt kertem 11utan ne zajongjanak, a szex szoba sem kerult!!!!!) es meg ok voltak felhaborodva.Azota ugyanugy megy tovabb, le se szarjak, hogy az egesz haz oket hallgatja.Tobben is szoltak nekik, ha nem hat nem.En szerencses vagyok mert 2honap es koltozunk, de a szomszedodat is meg tudom erteni, lehet hogy csak hosszas "nyeles" utan szolt.Neki is meg nektek is meg kell talalni a modjat, hogy MEGOLDAST talaljatok nem pedig a feszultseget szitani!

2008. nov. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!