Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mennyire kell toleránsnak...

Mennyire kell toleránsnak lenni az alsó szomszéddal?

Figyelt kérdés

A minap reklamált,hogy hangosak vagyunk,nem tud tőlünk pihenni.(éjszaka dolgozik)

2 kisgyerekem van nem cserélhetjük fel mi is a nappalt-éjszakát az ő pihenése érdekében.Se ovi se bölcsi még.De nem várhatom tőlük,hogy fogják vissza magukat,ne legyenek felszabadultak .Kinek mennyire hangosak a gyerekei?


2008. aug. 2. 18:53
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
26%
Mi az, hogy nem várhatod, hogy fogják vissza magukat,ne legyenek felszabadultak?! Mégis mikor akarod rendre tanítani a gyerekeket? Majd ha rátok gyújtották a házat, akkor? Tanítsd meg a gyerekeket, hogy csöndben is tudjanak játszani, még az alsó szomszéd pihen.
2008. aug. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
85%
Feltételezem az alsó szomszéd is toleráns valamennyire veletek. Nem hiszem,hogy minden nap ezzel rohangálna hozzátok. De van mindennek határa. Az én kisfiam is szaladgál, meg kiabál. De igen is rászoktunk szólni,hogy nem! Este van ilyenkor csendesebben kell lenni. Ha pedig tudod,hogy az alsó szomszédod pihenni szeretne délelőtt miért nem lehet úgy szervezni a napotokat,.,hogy pl elmentek bevásárolni közösen reggel és játszótérre a nagy meleg előtt. Addig a szomszéd is tudna kicsit pihenni és biztosan elnézőbb lenne veletek. Én pl a két gyerekkel ált 11-ig lent vagyok az utcán, játszótéren.
2008. aug. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
89%
Ha társasházban laksz, akkor fogadd el, hogy toleránsnak kell lenned a szomszédoddal, szerintem te is elvárod tőle.
2008. aug. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
83%

Szia!

Én is osztom a többiek véleményét! Nekem tapasztalatom is van ebben, sajnos. Én is panelban lakom, igaz, nálunk alattunk vannak a gyerekek. De gondold el ezek úgy dübögnek, hogy az asztalon rezeg a virág cserép. Hétvégén 7-8 körül arra ébredünk, hogy üvöltenek, mint a sakál és közben dübögnek, mint az elefántok, mert az anyja nem bír rászólni! Egyébként 4 gyerekről van szó! És igen szóljon rá, hogy otthon nomálisan viselkedjen! Vigye le a gyerekeket a játszótérre és ott tombolják ki magukat! Csak az a baj, hogy arra már nincs "ideje" de 4 gyereket bírt csinálni! Soha nem látom őket a játszótéren pedig a társasház mellett közvetlenül van egy játszótér. Szóval ha valaki panelban lakik próbáljon kiltúráltan viselkedni vagy ha ez nem megy költözzön családi házba.

Egyébknént amikor én gyerek voltam emlékszem, hogy anyum is mindig ránk szólt, hogy nem szabad a lakásban szaladgálni. Azt mondta, ha szaladgálni akarunk akkor menjünk le.

2008. aug. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
81%

így igaz.toleránsnak kell lenni.mert biztos az alsó szomszéd is odafigyel.sok minden fel is hallatszódhat.biztos ő se üvölteti a zenét este,vagy hajnalban.muszáj figyelni egymásra,hogy ne lehetetlenítsük meg a másik ember életét.


Üdv:egy alsó szomszéd :-(

2008. aug. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Vagy én írtam félreérthetően,vagy mindenki ennyire toleráns?

Nem azt írtam,hogy két őrült gyerekem van,akik szétverik a házat,és mindent megengedek nekik.Természetesen kontrolálva van a játék,de nekünk is megvan a saját napirendünk,nem tudok mindig a szomszédhoz igazodni.és nem is baráti hangon közelített elsőre.Van délutáni alvás(2-3óra) játszótér és csendes játék is,meseolvasás.De egy gyereket nem lehet csak csendesen nevelni.

2008. aug. 2. 22:15
 7/26 A kérdező kommentje:
Előfordult már sokszor,(felettünk lakásátalakítás)hogy kisfiam 1 órán keresztül fúró mellett aludt délután.Rákérdeztem,hogy elhalasztható e későbbre,de egy szakembert nem állítanak le emiatt.Annyi csak jár akkor neki is hogy néha jó kedve legyen.
2008. aug. 2. 22:22
 8/26 anonim ***** válasza:
80%

Erre van egy nagyon egyszerű megoldás. Füldugót mindenkinek!


A mi házunkban (szintén társas) alattunk is vannak, felettünk is, sőt bal oldalon is vannak gyerekek... Hát meg kell mondjam jó párszor ébredtem arra, hogy az a gyerek üvöltözik, rohangál a lépcsőházban, persze a lábtörlőt nem ismeri, úgy kell utánuk felmosni, hogy ha jön valaki akkor ne azt mondja már a lépcsőházról, hogy dagonyáztunk benne... Én próbálok toleráns lenni, de ha az ember egész nap azt hallja, hogy dübög a plafon és kiabálnak a gyerekek (pedig csak beszélgetnek, de nem értem azt miért kell ilyen hangosan) akkor már kezd tetőzni a türelme. Az én gyermekkoromban anya igen is rám szólt, ha túl hangosan játszottam, vagy túl hangosan néztem a mesét.


A kérdésre visszatérve komolyan gondoltam a füldugót, pl dobd be a postaládájába egy borítékkal, sok hasznát fogja venni amíg nem járnak majd a gyerekek bölcsődébe ill. óvodába.

2008. aug. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
93%
Hát valóban, nem tudtok és valójában nem is lehet a szomszédhoz igazodni, de valamennyire kell. Meg kéne beszélni, hogy mikor akar aludni? Délelőtt? Délután? És akkor ti csendben vagytok. De a füldugó tényleg hatásos. Valahol meg lehet érteni a szomszédot is, hogy nem kellemes éjjeli munka után arra hazajönni, hogy gyerekek ugrálnak fent :)
2008. aug. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
91%

engem kiskoromban nem engedtek rohangálni a lakásban a szüleim, pedig utáltuk (máig is) az alattunk lakót, mint a xart.

rohangászni lent a játszótéren kell.

2008. aug. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!