Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mennyire kell toleránsnak...

Mennyire kell toleránsnak lenni az alsó szomszéddal?

Figyelt kérdés

A minap reklamált,hogy hangosak vagyunk,nem tud tőlünk pihenni.(éjszaka dolgozik)

2 kisgyerekem van nem cserélhetjük fel mi is a nappalt-éjszakát az ő pihenése érdekében.Se ovi se bölcsi még.De nem várhatom tőlük,hogy fogják vissza magukat,ne legyenek felszabadultak .Kinek mennyire hangosak a gyerekei?


2008. aug. 2. 18:53
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
90%
Én ezt nem értem. Ha még nem járnak óvodába 1-2 évesek lehetnek. Ekkora gyerekek ritkán verik fel az egész házat. Ha nagyon elfajulnának szólj rájuk, bár én kétlem hogy ilyen picikék egész nap szaladgálnak és üvöltenek úgy hogy lehallatszik.
2008. aug. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem a kérdező gyerekei járnak oviba, bölcsibe. Csak ott éppen szünet van, mint nálunk is és sok más helyen ebben az országban.
2008. aug. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
91%
nálunk anyum van olyan h éjszakás,de a mellettünk lakók minden nap zenélnek hangosan...de nem lehet őket feljelenteni,mert nem este hallgatják a zenét,hanem délelőtt...anyum meg pusztuljon meg az éjszakás műszak után...pfffff
2008. aug. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
72%

Eszembe jutott egy elég érdekes történet.

A mellékhelyiségben fel van szerelve minden lakásban egy ilyen ventilátor, hogy a nem kívánatos szagok gyorsabban eltűnjenek. Nos volt, hogy úgy felejtettük és ment 1 óráig. Feljött az alsó szomszéd, hogy kapcsoljuk már ki mert az idegeire megy, hogy már 1 órája csak azt hallgatja (amit érdekesnek találok, mivel ha ott lenn be van csukva a wc ajtó nem lehet hallani, mivel mi sem halljuk ha más működteti csak ha épp a dolgunkat végezzük)


Többször előfordult, hogy hajnal 3-4 körül felsír a gyerek és nem is hagyja abba hamar. Most akkor menjek le én is és mondjam meg neki, hogy "Kapcsolja már ki" azt a gyereket, mert aludni szeretnék...?

2008. aug. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim válasza:
82%

konkrétan mire panaszkodott?


kiabálásra? szaladgálásra? játékok padlóra dobálására?


a gyerekek egymással veszekednek?


sok szülő nem is vágja le, hogy nyomatja a cukros/aszpartámos kólát a kölökbe és csodálkozik, hogy az hiperaktív...

2008. aug. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Én sem vagyok híve az aszpartamnak, kólának.Nem mérgezem őket.csupán annyi volt a "bűnük",hogy körjátékot játszottak a szobájukban és kicsit szaladgáltak.Itt ahol lakunk túl van népesedve az ovi-bölcsi.Bölcsi teljesen esélytelen,az ovit pedig szeptemberben kezdheti,mert évközben nem vették be.Télen költöztünk ide ráadásul családi házból.2.5 éves és 5éves.Megérti,hogy itt nem szabad mindent,de mivel 4 évig szabad volt,nem lehet azonnal elvárni tőle,hogy ez mindig a feje felett lebegjen.
2008. aug. 3. 22:10
 17/26 anonim ***** válasza:
48%

Teljesen megértelek. Gondolom a gyerekek éjszaka nem randalíroznak. Szerintem semmi joga panaszkodni, ha a gyerekek nappal ébren vannak, hisz nem te kérted rá, hogy éjszaka dolgozzon. Az én férjem is éjszakás elég gyakran, de szerintem, ha valaki fáradt, akár ágyút is lehetne robbantani mellette. Az alsó szomszéd választotta az éjszakás műszakot, és nem nekedkeresi vele a pénzt. Ezért ne szóljon be neked, hogy miért vannak ébren a gyerekeid nappal, és miért vagytok otthon. Hiszen még fel sem jelenthet, hiszen nappal van. Te is panaszkodhatnál, hogy miért nem éjszaka alszik. Engedd el a füled mellet, hadd főjjön a saját levében. A gyerek nem azért van, hogy üljön a sarokban és nézze csendben a falat. Ha ennyire zavarja a lakásokból szűrődő zaj, akkor ő is elköltözhet, akár egy tanyára is. Ott biztos nem zavarják majd a szomszédok.

NÁlunk legalábbis a házban úgy működik, hogy ki van írva, hogy este 8-tól reggel 7-ig legyünk csendesebbek, hogy mindenki tudjon pihennni. Amúgy nem lehet a gyerekekkel egész nap a játszótéren lenni, hiszen mi van ha esik az eső? És miért ő hagyja el a lakást, mikor a másik cserélte fel a napszakokat? Nem hiszem, hogy egy kisgyerekes családra tekintettel vannak, mikor alszik egy gyerek napközben. Lásd a fúrós példát fenntebb.

2008. aug. 4. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
39%

Az utolsó válaszoló érdekesen látja a dolgokat!

Miért az költözzön el aki nem csinál semmit és csak nyugalmat szeretne maga körül? És esetleg arra nem gondoltál még, hogy lehet nem is önszántából vállalta a több műszakos munkát? Valamiből neki is meg kell élnie!!

Te dolgoztál már éjszaka? Mert én igen és elhiheted, hogy én is hulla fáradt voltam és mégis amikor az idióta szomszéd gyerek hangosan hallgatta a zenét felébredtem és utána alig bírtam visszaaludni pedig aznap megint kellett dolgoznom menni 12 órában éjszaka!!!

Én már hozzászóltam ebben a témában egyszer. Alattunk lakik a 4 gyerek! Felsorolnám, hogy mennyi idősek: a legnagyobb kb. 7, a második kb. 3,5-4, a harmadik 1,5 éves a negyedik pedig 0,5 éves. És elhihetitek, hogy ha rákezdenek akkor tényleg rezeg az asztalomon a virágcserép és olyan dübbenések vannak, hogy számomra is hihetetlen, hogy ekkora gyerekek ilyen zajt tudnak csinálni. És azt is elhihetitek, hogy úgy tudnak ordibálni, mint a sakál!! Én azt hiszem a 4 éves gyereknek volt ez az aranyos szokása, bár mostanában mintha kezdene leszokni róla. Szóval egy a lényeg, hogy ilyen kisebb gyerekek is simán tudnak olyan hangzavart csinálni, hogy az másokat zavar!

Ja és ha valakit valami zavar (legyen az napközben) nyugodtan tehet feljelentést az önkormányzatnál!!! Már nincs időtartamhoz kötve a csendháborítás (panelban)!!!

2008. aug. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
84%

Csak annyit fűznék hozzá,hogy aki azt hiszi nappal nincs csendháborítás téved. Volt egy ismerősöm ő mesélte,hogy nappal a szomszéd lépcsőházban egy srác állandóan úgy bömböltette a zenét, hogy ők sem tudtak tőle megmaradni, a gyerekek nem tudtak rendesen pihenni a délutáni alvás alatt. Beszóltak a rendőrségre, mivel a srác többszöri átmenetel és kérés ell3enáére sem volt tekintettel a többi lakóra. A rendőrök kimentek figyelmeztették, hogy ha ez így folytatódik és még egyszer ki kell jönniük szabálysértési eljárást lehet indítani. Tehát ha nappal zavarsz valakit huzamosabb ideig és feljelent a rendőrségen annak is van következménye.


Nem tudom a kérdező miért költözött családi házból társasba, az ő dolga. De sajnos ez olyan hely ahol alkalmazkodni kell, és nem lehet a lakásokban kör játékozni ,rohangálni. Ezt meg kell beszélni a gyerekekkel. Játszanak fent valami olyat ami kevésbé szaladgálós. S ha teheted van nagyin, vagy bárki aki elviszi őket szabadba vagy magához szervezd meg és elkerülitek a kellemtelenségeket.

Sajnos társasházban mindig van aki ráér és azzal foglalkozik a másik ugyan mit csinál és hogy keserítheti meg az életét.

2008. aug. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
75%
Miért látom érdekesen a dolgokat. A gyerekek nem a zenét bömböltették, hanem játszottak. És igen én is dolgoztam már éjszaka, és tudom, hogy milyen nappal aludni. Tudtam jól, hogy én vállaltam, nem a szomszéd, semmi köze hozzá, hogy én mikor alszom. Ha éjszaka játszanának a gyerekei akkor meg a többi szomszéd szólna. Tehát ne a kisebbséghez, hanem a többséghez kell alkalmazkodni. De látom ti máskép látjátok, és titeket úgysem lehet meggyőzni az ellentetjéről, de azért más más véleményen van nem kell lepontozni.
2008. aug. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!