Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy értessem meg udvariasan...

Hogy értessem meg udvariasan a rokonommal, hogy nem vagyok rá kíváncsi?

Figyelt kérdés

Idősebb, távolabbi rokon, de egy ideje nagyon "rámkattant". Emailezik nekem, telefonon hívogat. Ez sokszor zavaró, mert pl. a telefont azt addig csörgeti, míg fel nem veszem, folyamatosan, ha elsőre nem sikerül. Emailre ha írok neki választ fél órán belül már válaszol is. De csupa semmitmondó dolgot. Tényleg nincs közös témánk, nem tudok vele mihez kezdeni nagyon, de neki ez olyan, mintha nem tűnne fel.


Nagy ritkán találkozunk, de nekem sokszor olyan, mintha a fogamat húznák, de udvariasságból néha belemegyek. Neki viszont nem elég.


Mivel folyton hívogat, hogy menjek hozzá, de nem megyek, ebből ő nem vette a lapot, hogy nekem teher a nyomulása, hanem fogja magát és újabban bejelenti, hogy ő jön hozzám. Mert ő arra fogta, hogy nem megyek, hogy biztos sokba kerül, de nem baj, őt nem zavarja, jön akkor ő. Ezt általában sikerül elodáznom, elterelnem, de hát nem mehet így a végtelenségig. A legrosszabb az, hogy nem is kérdez, vagy ilyesmi, hanem ír, hogy ő majd jön mostanában hozzám, milyen jó lesz.


Mit kezdjek vele? Nem akarok összeveszni vele, nem akarok bunkó lenni, de nekem nem hiányzik ez a nagy kapcsolattartás.


2014. ápr. 22. 15:21
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja és nem magányos, még mielőtt valaki megsajnálná. Vannak barátai, van családja, szóval nem azért akaszkodik rám, mert nincs neki más. Szóval nem is értem.
2014. ápr. 22. 15:22
 2/3 anonim ***** válasza:
írd meg neki, hogy van egy levakarhatatlan ismerősöd, akivel igazából nincs semmi problémád, de nem akarod vele a kapcsolatot tartani ... mit tanácsol, hogyan hozd ezt tudtára udvariasan ... aztán fogd a válaszát és küldd el neki :)
2014. ápr. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Valahogy tudatni kell vele.

irj neki egy emailt, hogy nagyon elfoglalt ember vagy. Nincs idod se irogtni, telozni vagy vendegsegbe menni vagy fogadni. Ha tenyleg nem megy, hat nem. Viszont ezt tudatni kell vele.

2014. ápr. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!