Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egyes idosebb holgyek/urak...

Egyes idosebb holgyek/urak miert pattognak ha a mozgolepcson sietnel es udvariasan megkerem oket hogy picit huzodjanak el hogy tudjak haladni?

Figyelt kérdés
Nem mindenki er ra, nem ertem miert allnak be a mozgolepcso kozepere es haborodnak fel ha valaki meg akarja elozni oket. Es nem tudnak olvasni? Mert hogy ki is van irva hogy melyik oldalra sziveskedjen allni es miert. Elnezest kicsit ideges vagyok mert a mostani no kiakasztott. Ha nem siettem volna lehet leuvoltom a fejet. Vagy en latom rosszul? Mert ha engem megkernek hogy huzodjak felre akkor szo nelkul megteszem, ha olyan stilusban mondjak. Ekezet nincs a telefonomon, elnezest.:)
2011. szept. 19. 17:40
 1/9 anonim ***** válasza:
70%

Sajnos Magyarországon nincs azon a szinten a közösségi kultúra. Ezt még jobban sérelmezik, mint ha nem adod át az ülőhelyed. Pedig szerintem is tök normális dolog lenne, hiszen simán elfér két ember egymás mellett a mozgólépcsőn.


Egyik emlékezetes tapasztalatom Bécsből, hogy amikor a barátaimmal egymás mellett álltunk a mozgólépcsőn, mint ahogy itthon szoktunk, kb. úgy néztek ránk, mintha a lehető legnagyobb bunkóságot követtük volna el. Aztán körülnézve rájöttünk, hogy ott a norma a libasor, és a siető utasok elengedése. :)

2011. szept. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát igen:) De még nem is haragszom ha valakik kettesével állnak be. Mert hát van pici szájam, szólok nekik:) Viszont hogy ezen még fel is bőszüljenek az mindennek a teteje.
2011. szept. 19. 19:05
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

Mert az ilyen öregek tahók.

Ugyanez van, ha felszabadul egy ülőhely a buszon. Hirtelen elmúlik a kínzó lábfájásuk, és egy sprintert megszégyenítő sebességgel futnak, hogy leülhessenek az egész napi fáradalmas semmittevés után. Aztán, hogy legyen téma, szídják a fiatalokat, hogy mekkora bunkók, hogy 7-8 órát folyamatosan ott vannak a suliban, és le mernek ülni, miközben 15 kilós táskával a hátukon vannak egész nap.

Szokj hozzá, ezek ilyenek.

2011. szept. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Annyira nem is volt öreg. Olyan 55-re saccolnám. De lehet hogy csak jól tartotta magát mert valamelyik kormányhivataltól kap busás nyugdíjat ahová korengedménnyel ment.
2011. szept. 19. 19:27
 5/9 anonim ***** válasza:
92%

ahogy a gyerek sem egész nap a 15 kg-os táskával van a hátán,

úgy az öreg sem egész nap semmit tesz.


Biztos fáradt, nehezebben megy minden. Ha megéred, majd te is megtudod, hogy már nem úgy működik a tested, ahogy szeretnéd. De valószínűleg te akkor is dühöngeni fogsz és a fiatalokat szídod jobb híján.


Egyébként a szélére kell állni, hogy elférjenek mások.

Viszont megértem az öregeket is, akik féltik a testi épségüket, amikor egy ifjú hátizsákos titán elrohan mellettük. Bizony, nekik már a csontjuk is lassabban forr be ... :(

2011. szept. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ez most kinek szólt? Mert hogy én nem erről tettem fel kérdést:) Ha az előző hozzászólónak, akkor értem:)
2011. szept. 19. 20:23
 7/9 anonim válasza:
Igen ezt én is bíróm és tapasztaltam már.Sót némelyik még a fejét is rázza ha sietnél mint ha valami nagy bűnt követnél el.De hadd hozzam fel azt is igaz ez már lassan 4 éve történt de még mindig idegesít amikor is átadtam a helyem és még egy köszönőmet se kaptam.Majd amikor leszállt fel lökött én elestem és még egy megjegyzést is kaptam h. miért állok az ajtóba.(hol ott az üllőhely előtt álltam nem zavarva a le és felszállást, csak kapaszkodni nem tudtam mert szokás szerint fullra tele volt a busz)
2011. szept. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ha nem köszönik meg ha átadom a helyem, én akkor is szoktam mondani, hogy nincs mit, nagyon szívesen:D A másik kedvenc részem, hogy a metrótól felfelé jövet esélytelen sietni ha nem az elsők között jutsz el a mozgólépcsőhöz, mert kettesével állnak be cikk-cakkban:D Tehát minden második embert félre kéne rúgni. Mindegy, ebbe már beletörődtem:D Nem mindig sikerül abba a metrókocsiba szállnom ami megálláskor a legközelebb esik a kijárathoz:) Épp a minap szórakoztam remekül:P A tömött villamosról igyekeztem leszállni, én is siettem volna, csak mindenki totyogott előttem, de egy csajszi folyamatosan csak engem próbált meg beelőzni. Próbálkozott jobbról, aztán balról. Majd megint jobbról. Rendesen kifárasztotta magát:) Ezzel kapcsolatosan azt nem értem, hogy ha leszállunk egy járműről, miért kell rögtön az ajtó előtt megállni nézelődni. Ilyenkor úgy előtörne belőlem az agresszivitás:D Tiszta pszicho vagyok:D De ez van a mai rohanó világban sajnos:) Meg különben is sok az egy főre jutó bunkó. Főleg itt Budapesten. Senki ne vegye személyeskedésnek, valószínűleg a nagy számok törvény alapján van ez így.
2011. szept. 22. 12:12
 9/9 anonim válasza:
Ezt kipróbálom én is ha nem tudja meg köszönni.Am. nem kell beletörődnöd én mindig felküzdöm magam a 3 metrón a középső szerelvénybe akár h. is alakul.( : Villamosnál meg szerencsére első szerelvénybe kell szállnom szóval pont jó.Amit meg mondtál megfogadom (legfeljebb egy jót röhögök a bunkóján ha még így se tud vissza köszönni)
2011. szept. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!