Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » HA utazok a repülőn és az...

HA utazok a repülőn és az elöttem lévő utas hátradönti az ülését majd én megkérem udvariasan hogy döntse visza (mert ugy is alig lehet elférni). Kinek van igaza?

Figyelt kérdés
Erre ő tejesen felkapja a vizet hogy azért van az a gomb rajta hogy hátra lehesen dönteni és kész . Igy ügyet se vetve rá tovább is ugy hagyta. Szerintetek itt kinek volt igaza egyáltalán illő vagy hátraszokták dönteni igy is?
2011. aug. 3. 14:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
55%
Hát elég nagy bunkóság volt hátradönteni. Normális ember előre megkérdezi. Neked volt igazad.
2011. aug. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
55%
Én ilyenkor simán belenyomom a hátába a térdem (ülésen keresztül, persze :)). Hidd el, hamar vissza fogja dönteni.
2011. aug. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
79%
Addig rúgdosd a támlát, amíg meg nem gondolja magát. Mivel ez amúgy elég jó móka, neki viszont eléggé idegesítő, ő fogja hamarabb megunni.
2011. aug. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
51%

Természetesen neked van igazad. En egyszer buszon jàrtam ugy, hogy az elõttem ülõ hàtranyùlt és elhùzta az én mellettem levõ függönyt anélkül, hogy megkérdezett volna.

Fogtam és visszahùztam, viszont volt egy pasi aki a màsik sorból ràm orditott szabàlyosan, hogy a Nap besüt. Zavaromban visszahùztam a függönyt és ez reggel volt, tehàt nem is volt erõs a napfény.Mivel külföldön történt igy màr nem mertem tovàbb a jogaimmal élni. Végig nem làttam semmit az ùtból.

2011. aug. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
51%
Belenyomod a térded az ülés támlájába, meg mondod neki, hogy a reptéren eltöröd a pici karját, rugdosod az ülését.
2011. aug. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 tetris ***** válasza:
78%

Oké, most nézzük a másik oldalt! Kifizet az utas egy csomó pénzt, hogy repülővel kényelmesen, gyorsan odaérjen, ahova akar. Az ülést hátra lehet dönteni, azaz semmi sem tiltja. Akkor meg miért is ne dönthetné hátra, ha az neki kényelmesebb? Vagy mindenki úgy ült végig az úton, mint aki karót nyelt?

Miért nem döntötted te is hátra az ülésedet, kedves kérdező?

2011. aug. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
49%

Felesleges rugdalni, bunkóság és viszonzásként kijöhetsz belőle rosszul is, például véletlenül leönt valami piával.

Egyébként a repülőkön van akkora hely, hogy ne zavarjon, ha az előtted levő hátradönti az ültést, én már több típussal is utaztam, és sohasem volt gond.

2011. aug. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
77%

Azt az ülést nem tilos hátradönteni.


A legtöbbször én is megteszem, mint ahogy a legtöbb utas is.


Ezért beszólni elég nagy tapasztalatlanságra, vagy lehet, h bunkóságra utal.


Ez nem egy volánbusz Karakószörcsög és Taktaharkány között...

2011. aug. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
90%
Ti miről beszéltek? Némelyik távolsági buszon több hely van, mint a repülőn, az ülések között! Főleg, ha egy normális magasságú (170-190cm) ember ül mögöttetek, konkrétan beleb@sszátok a támlát a térdébe+egész úton nem tudja lenyitni azt a kis lapot, tehát sem enni, sem laptopot odatenni nem tud tőletek. Balkáni hozzáállás ez az "azértvanott", kulturember MEGKÉRDEZI előbb és nem teszi meg "csakazértis". Ne magyarkodjatok már...
2011. aug. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Tetris drága: azzal, hogy ő is hátradönti az ülése háttámláját, még egyetlen miliméterrel sem lesz több helye a lábának, evidens, nem? Maximum annyit ér el, hogy a mögötte ülőnek is kucorognia kell, az meg mire jó? Dögöljön meg a szomszéd tehene is??
2011. aug. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!