Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Áruló vagyok-e? Ha igen,...

Áruló vagyok-e? Ha igen, létezik-e jogos árulás?

Figyelt kérdés

Adott egy 20 éves, csecsemőkortól meglévő értékes barátság, ami nem mindig volt tiszta, mert gyermekként én voltam a kihasznált, szolgalelkű fél, de tinédzserként "elfelejtettem", mondván ez ilyen gyermeteg dolog. 12 éves korunkban ismét egymásra találtunk, úgy istenigazából, sülve-főve együtt voltunk. Azt kell mondjam, hogy ő nagyon gonosz ember, mert mindenkit hátbatámad, aztán a kibeszélt emberek előtt illegeti magát, egy fals ember. Ha pedig nekem visszamondta, hogy milyen pletykák terjengenek rólam, megtiltotta, hogy kiálljak az igazamért, hogy megvédjem magam a szóbeszédek ellen, mert akkor kiderült volna, hogy neki eljárt a szája. Ígyhát mindent le kellett nyelnem. Egyszer betelt a pohár. Egy ismerőséből gúnyt űzött, pontosabban a betegségéből 3 lánnyal, és többször felszólítottam, hogy legalább ne előttem, mert undorítónak találom ezt a viselkedést, de csak folytatták. Odamentem tehát a sértett lányhoz titokban, és megmondtam neki, hogy ne mondjon többé semmi személyes dolgot nekik, mert fúrják a háta mögött mocskos módon. Igen ám, de a csaj az ő baráti társaságukba akart tartozni, nyalni nekik, ezért beköpött. A legjobb barátnőmnek tituált egyén egy csapással kitaszított az életéből a többi kis p.csa meg mélységesen haragszik rám a gaztettemért. Másokat eltudnak ítélni könnyedén, aztán a saját szemükbe a gerendát se...


Bevallom, nem kellett volna beleszólnom, belepofáznom, de az igazságérzetem meg a lelkiismeretem túlontúl működött. Az ő szemükbe áruló vagyok, de én valahogy azt érzem, hogy az ex-legjobb barátnőm az. Én csak jót akartam, csak rosszul sült el. Tiszta, nemes szándék vezetett, aztán ha még is én jöttem ki sárosan az ügyből. Ti hogy látjátok?


2014. márc. 4. 19:19
 1/3 anonim ***** válasza:

"Odamentem tehát a sértett lányhoz titokban"

"Tiszta, nemes szándék vezetett"

?

2014. márc. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ja ugymond, meg akartam vedeni egy artatlant... aki nem is annyira volt az.
2014. márc. 4. 19:29
 3/3 nagylzs ***** válasza:

Én úgy látom, hogy ha igaz amit leírtál róla, és neked ez volt a legjobb barátod, akkor problémáid lehetnek a saját önértékeléseddel. Ezt alátámasztja az is, hogy még most is másoktól várod a pozitív megerősítést.


Nem azon van a hangsúly hogy mennyire vagy "áruló", hanem hogy most rosszul érzed magad. Mert kitaszítottak. De ha tényleg ennyire selejt emberek, akkor miért akarnál közéjük tartozni? Valami nincs rendben a történetben. Vagy az önértékelésedben. Vagy mindkettőben.

2014. márc. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!