Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A homoszexuális irányultság...

A homoszexuális irányultság öröklődik?

Figyelt kérdés
Amikor még büntetendő volt, a homo férfi nem tehetett mást, mint megnősült, és csak titokban hódolt valódi irányultságának, miközben a feleségének gyermekeket nemzett alibiből. Ezek az utódok vajon örökölték a hajlamot?
2014. jan. 1. 22:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%

Kizárt, hogy öröklődne.

Ez a gondolat valószínűleg amiatt terjedt el, hogy a homo szülők gyerekei nagyobb eséllyel lesznek maguk is homók, de nem genetika miatt, hanem azért mert a szüleik belenevelik ebbe, vagyis számukra kiskoruktól fogva természetes az azonos neműek párkapcsolata. Kezdetektől az elfogadásra vannak nevelve, ami tulajdonképpen nem baj, a baj csak az, hogy azt viszont nem tanulják meg, hogy az azonos neműek kapcsolata nem egy normális dolog. És így teljesen természetes számukra, hogy maguk is azonos neműek társaságát keressék, ez mint választási opció él bennük. A későbbiekben pedig mivel abba nőttek bele, hogy két anyjuk vagy épp két apjuk van, már csak a "bevált" minta alapján is maguk is homók lesznek, mert azt a helyzetet ismerik.

2014. jan. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
46%
És te mikor dontöttél úgy, hogy heteroszexuális leszel?
2014. jan. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
53%
Ha két homoszexuális gyereket nevel, a viselkedésminta ragadós lehet.
2014. jan. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
0%
Igen, az irányultság, vagyis az arra való hajlam öröklődik. A többit a körülmények határozzák meg.
2014. jan. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
13: az anya a második, hetero kapcsolatában él. Az első házasságából született fia mindig is, gyerekkorától fogva "lányosan" viselkedett, szóval senkit sem lepett meg, mikor végül elismerte. A lány viszont már a második házasságból van, róla meg nem mondtam volna (bár az én laikus véleményem nem mérvadó), hogy leszbikus. Mondjuk inkább biszex, mert pasijai már voltak - a "nagy szerelméről", egy tizenéveskori barátnőjéről csak titokban mesélt nekem. Szóval az első gyerek első perctől fogva ilyen volt, a húga viszont már igencsak lehet, hogy a "példa" hatására (is?) lett biszex. De én nem értek ehhez olyan profin mint némely előttem szóló.
2014. jan. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!