Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A homoszexuális irányultság...

A homoszexuális irányultság öröklődik?

Figyelt kérdés
Amikor még büntetendő volt, a homo férfi nem tehetett mást, mint megnősült, és csak titokban hódolt valódi irányultságának, miközben a feleségének gyermekeket nemzett alibiből. Ezek az utódok vajon örökölték a hajlamot?
2014. jan. 1. 22:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nem:/
2014. jan. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
*Homoszexuális nem csak férfi lehet.
2014. jan. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
20%
Én úgy veszem észre, hogy ez inkább divat manapság...
2014. jan. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
68%

Nem azért, de már a spártaiak is sokszor homoszexuálisak voltak. Görögöknél is gyakori volt (inkább nőknél).

Ez 2000 év alatt sem változott sokat. Egyedül az változott, hogy mennyire fogadják el ennek létezését, és mennyire merik felvállalni.

2014. jan. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Én továbbra sem vagyok képes elhinni, hogy ez egy genetikus úton örökölhető tulajdonság. Ha lenne egy gén, ami a saját szaporodását (azaz a gének EGYETLEN célját) akadályozza meg, az egy életképtelen szekvencia, és már rég ki kellett volna halnia. Persze sokkal jobb magyarázatot még nem hallottam rá.
2014. jan. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
52%
"Inkább nőknél"? Ez az infó meg honnan jött?.. és: A spártaiak amúgy görögök voltak... :-) Namindegy. Amúgy egyszer a tévében egy riporter-jelölt azt kérdezte a nőgyógásztól: a terméketlenség egyébként öröklődik? Hát, a doki egy ideig csak nézett... :-)
2014. jan. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
51%
5-ös: igazad lehet. Mindenesetre logikusan hangzik. Egyébként ismerek fél-testvér párt (férfi és nő), akik egy anyától származnak és mindketten a saját pályájukon játszanak. Ez sem lehet véletlen.
2014. jan. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
77%
Igazából pont azért van, amit az ötös írt.Úgy gondolják, hogy a homoszexualitás a faj túlszaporodását hivatott megakadályozni, tehát szándékosan jönnek létre olyan egyedek, akik emiatt nem fognak szaporodni.
2014. jan. 1. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Genetikailag nem öröklődik, szal nem
2014. jan. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
51%

8-as:

Bár mint mondtam én sem tudok jobb magyarázatot (és nem is vagyok evolúciós biológus, csak egy laikus) de ezzel sem értek egyet. A túlszaporolat ellen rengeteg más módszer létezik a természetben (pl. seregélyek zajongása is egy populáció-kontroll, megtudni mekkora a seregély csapat a hangok intenzitása alapján, és ez alapján dönteni a tojások számáról) de ennél mi sokkal hatékonyabbak, okosabbak vagyunk, és felfogjuk a számokat is. Ellenben - mint ahogy a kérdező is mondta - a melegek is szaporodnak, mégha alibiből is. Tehát ez a "meleggé változtatás" egyáltalán nem bizonyul hatékony stratégiának ha a populáció kontroll a cél. Egyszerűbb lenne például simán meddővé tenni az egyedet.

Ezen felül, ha lenne egy gén, ami azért felelős, hogy "megadályozza az egyed szaporodását", akkor ez rövid úton kihalna, és az az allélje dúsulna fel a világban, ami nem ilyen hülye. Mivel szerintem semmilyen genetikai előnyt nem hordoz a homoszexualitás, de a logika alapján generációk alatt ki kellene halnia egy ilyen viselkedésnek, ezért szerintem nem lehet genetikus eredetű a cucc, vagy valamilyen mechanizmust még nagyon nem értünk.

2014. jan. 2. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!