Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Csak Magyarországon szokás,...

Csak Magyarországon szokás, hogy ha bemegyek egy házba, leveszem a kinti cipőmet, és nem abban járkálok a lakásban?

Figyelt kérdés
Van ahol még az ágyba és felmennek kinti cipőben, szerintem nagyon rossz szokás.
2013. dec. 23. 14:30
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Itt Spanyolorszagban nem szokas levenni, de errefele foleg marvanypadlo van. Na ezen csak egyszer mentem vegig telen cipo nelkul begorbitett labujjakkal.

Amig otthon laktunk akkor mi is levettuk a ciponket a bejaratnal, amikor spanyol vendegek jottek, azok csattogtak befele a szonyegre a koszos cipojukkel.

2013. dec. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
13%

Feltalálták a lábtörlőt is! Ha hó van, akkor a bejárat előtt szokott lenni kis söprű, amivel a havat le lehet törölni a cipőről. Sőt, illik ilyenkor a házigazdának a vendég kabátjáról lesöpörni a havat.

Nekem már volt angol, német, svájci (nem magyarok) vendégeim, de senkinek nem jutott eszébe levenni a cipőt. Igaz, én sem várom ezt el a vendégtől.

Ez a cipőlevétel a 60-as években jött szokásba nálunk.

2013. dec. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

12: az viszont nem szed le minden koszt.

Amúgy meg a mai lakások kialakítása nem olyan, hogy a szalonba bevezethetjük a vendéget, aki használja a külön fürdőszobát.

A másik az, hogy az én házam az én váram, akit oda beengedek, az vegye megtiszteltetésnek, mint ahogy én is értékelem, ha valaki beenged a saját kis kuckójába. Ott illik a vendéglátóhoz alkalmazkodni, ha ő nem szeretné, hogy a szőnyegét összetrappolják, akkor a vendég vegye le a cipőjét. Vagy nem muszáj neki odamenni. Lehet a haverokkal kávézóban, kiskocsmában is összefutni, ott garantáltan nem kell senkinek levenni a cipőjét.

2013. dec. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 mustafa33 ***** válasza:
100%
Egy osztrág cégnek is dolgozok, a "sógor" az irodába sem enged cipőben, még az előszobába se. Volt, hogy a kutyája elvitte a cipőket a lépcsőről, zokniban kerestük az udvaron ☺.
2013. dec. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Én is a cipőlevétel híve vagyok, nekünk természetes az előszobában a cipőváltás. (Egyébként írtam is már ide hasonló kérdést, mert apósomékkal örökös vitában vagyunk ez miatt.)

De mindig zavart, hogy az amerikai filmekben nem, hogy a lakásban nem veszik le a cipőt, de még az ágyra is úgy fekszenek fel. Nemrégen meg is kérdeztem egy amerikai ismerősömet (angoltanárom volt), hogy ő mit tapasztalt erről. És mondta, hogy ott tényleg sokaknál ez a szokás.


Én mindig arra gondolok, hogy mennyi mocsok van a járdán is. Kutyasz.r és h.gy, (vagy éppen emberé), odaköpködnek,stb. nem is részletezem tovább.... Ezt mind behordják? Mert néhány sikálás a talpaddal a lábtörlőn nem biztos, hogy leviszi.

2013. dec. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
18%

Aki járt a világban (nem csak Amerikában), Londonban, Párizsban, Münchenben), vagyis Európa civilizáltabb részén, az azt tapasztalja, hogy sehol sem veszik le a cipőt, a vendéggel sem vétetik le.

Kivétel mindig van, pl. a bécsi főnök, aki bogaras, vagy egy esős, sáros nap - akkor persze mindenki leveti.

Látni kell az fáktól az erdőt: normális körülmények között Mo-on csak a faluról városra beköltözöttek veszik le a cipőjüket (falusi örökség). Azontúl mind messzebb megyünk Európa közepétől, annál többen...

2013. dec. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
54%

16: Hiába barbározod le a magyarokat, egyes kultúrákban még csak nem is szokás túlzottan jópofizni másokkal és meghívni az otthonukba.


Amíg Magyarországon nincs általánosságban olyan lakáshelyzet, hogy a vendéget nyugodtan lehessen fogadni a szalonban, addig nem is kell számon kérni, hogy valaki nem engedi, hogy mocskos cipővel végigtrappoljanak a lakásán - főleg ha kúszó-mászó baba is van a háznál.


Akinek meg büdös, gombás a lába, lyukas a zoknija, annak megértem, hogy ha ciki, ha le kell vennie valahol a cipőjét, de nem muszáj vendégségbe menni sehová.

2013. dec. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
91%

"Aki járt a világban (nem csak Amerikában), Londonban, Párizsban, Münchenben), vagyis Európa civilizáltabb részén, az azt tapasztalja, hogy sehol sem veszik le a cipőt"



Európa civilizált részén, a fényes Napnyugaton nem veszik le a népek a cipőjüket. Mivel mi szeretnénk olyan felvilágosultak és gazdagok lenni, mint ők, nekünk sem kéne, s így hamarosan mi is beléphetünk (cipőben) Európa boldogabb felébe. Mivel a cipő levétele a Keletre jellemző, ebből következik, hogy ez akadályozza meg a magyarság európai integrációját. Szégyellhetjük is magunkat, cipő nélkül a szobában, mint a törökök, irániak, fúj.


Már csak azt remélem - ha az analógiánál maradunk - hogy nem derül ki valamely tehetős nyugati országról, hogy ott régi népszokás, hogy minden nap megesznek egy kis darab .zart. Mert akkor, nekünk sem lenne illő lemaradni, mert kimaradunk a modern nemezetek klubjából...

2013. dec. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
legjobb amikor zokniba, finom meleg padlófűtés hmmm (tudom nem egészséges) de én nagyon bírom nem kell papucsot hordani, én cipővel házban furcsán érzem magam gyerekoromtól úgy neveltek ajtó elött vagy mögött vegyem le!
2014. jan. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Igényesebb helyeken meg sem fordul az ember fejében, hogy le kelljen vetnie a cipőjét. Ott alakult ez ki, ahol a földes, trágyás cipő az alap.
2017. jún. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!