Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Csak Magyarországon szokás,...

Csak Magyarországon szokás, hogy ha bemegyek egy házba, leveszem a kinti cipőmet, és nem abban járkálok a lakásban?

Figyelt kérdés
Van ahol még az ágyba és felmennek kinti cipőben, szerintem nagyon rossz szokás.
2013. dec. 23. 14:30
1 2 3
 1/21 Kerze válasza:
74%
Szerintem más igényesebb helyeken is leveszik. Az milyen már, hogy sáros lábbal mászkálnak végig szőnyegen meg mindenen... én sem értem
2013. dec. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Nekem személyes tapasztalatom is volt már ilyen, meg filmekben látom főleg. Mondjuk az igaz, hogy egy film ne arról szóljon, hogy akárhányszor bemennek egy házba, leveszik a cipőt, majd ha mennek ki, akkor meg fel :D


Olyanok is írhatnak, akik külföldön élnek, hogy nekik mi a tapasztalatuk! :)

2013. dec. 23. 15:01
 3/21 anonim ***** válasza:
67%

A filmeknek a valósághoz semmi közük.


Én elég sok helyen (sok országban) jártam már és eddig mindenhol le kellett venni a cipőt.

2013. dec. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
34%

Sehol nem szokás, ahol művelt, illemtudó emberek élnek. A vendéget ne kényszerítsük arra, hogy mezitláb vagy zokniban legyen. Arról nem is szólva, hogy ha netán gombás a lába, az a szőnyegen nyomot hagy.

Több országban jártam, de sehol nem várták el ezt tőlem.

2013. dec. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
de sáros cipőben a szőnyegen mászkálni, szerintem azt nem illik. És a legtöbb helyen adnak a vendégeknek benti papucsot, hogy ne mezítláb kelljen járkálni.
2013. dec. 23. 15:30
 6/21 Arimateia válasza:
50%

Szerintem Magyarországon két okból jellemző a "leveszem a cipőt" stílus.

Többségünknek akkora a lakása, hogy egy helyiségnek több funkciót is be kell töltenie. Pl. a konyha az étkező, vagy ha van külön étkező az egyúttal a nappali is, egy mellékhelyiség van stb.

Akinek nagyobb családi háza van és jobban elkülönülnek a helyiségek, az meg általában vidéken él, ahol kert is van, netán maga tüzel a kazánba. Ezek mind "koszos" munkák, ami után nem árt lábbelit váltani, főleg, mert többségünk maga takarítja a házát/lakását, és amellett dolgozik is.

Egyébként nem illik cipő nélkül mutatkozni pl. egy vendégségben, de a praktikum felülírja a szabályokat.:)

Ha nem telik bejárónőre, nincs külön vendégek fogadására alkalmas nappalink külön mellékhelyiséggel, úgy evidens (vagy annak kellene lennie), hogy vigyázunk a tisztaságra és tiszta lábbal lépünk olyan helyiségbe, ami másnak talán egyúttal a hálószobája is.

2013. dec. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Ahol én voltam vendégségbe, ott volt külön vendégek számára szobapapucs, szóval nem zokniba meg mezítláb kellett mutatkozni.

Egyébként mi otthon, nem várjuk el hogy vegyék le a cipőt mondjuk a konyhába, étkezőbe stb., ahol csempe van, de ahol szőnyeg, oda ne jöjjenek be azzal a cipővel, ahol előtte kis sárga, koszba járkáltak.

2013. dec. 23. 15:37
 8/21 anonim ***** válasza:
74%

Na, aki hozzánk jön, az vagy leveszi, kap papucsot, ha nem tetszik a viszonlátásra. Cserébe én is mindig leveszem ha vendégségbe megyek, akkor is ha esküdöznek, hogy nem muszáj.

Lehet valakinél egy értékes szőnyeg, kisgyerek aki a szőnyegen játszik stb, ne legyen már akkora gond lerúgni a cipőt, amiben odakint a sárban, kutya.zarban, latyakban járunk. Esetleg nagyon idős, vagy beteg vendég kaphat "felmentést". Még komolyabb (magán) orvosi rendelőkben is "kalucsnit" kell húzni a cipőre. Épp az a bunkó, aki betrappol a szutykos csukájával a nappaliba, én az ilyenre bizony rászólok, ha ezért megsértődik, akkor .pja be.

Én kamionos vagyok, a legtöbb sofőr még a fülkéjébe sem lép be cipővel, én volt, hogy az ellenőrző vámost leugattam, pl. az angol rendőr ilyenkor szintén zacskót húz a bakancsára.

2013. dec. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Egyetértek veletek, szerintem is az az illetlenség ha vendégségbe elvárjuk a vendéglátótól, hogy ne várja el tőlünk, hogy levegyük a cipőt. Én ha vendégségbe megyek rögtön leveszem, akkor is ha mondják, hogy nem kell. Ha meg nagyon esküdöznek, hogy ne vegyem le, meg látom, hogy ők maguk se veszik le, nah akkor nem szoktam én se.
2013. dec. 23. 15:45
 10/21 anonim ***** válasza:
Ez a törököknél is szokás. Ők az ajtó előtt levetik a cipőjüket. A ház végig szőnyeggel van borítva. Papucsban tartózkodnak bent.
2013. dec. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!