Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kb. Hány bizalmasod, igaz/jóba...

Kb. Hány bizalmasod, igaz/jóbarátod, és hány érdekbarátod, haverod, ismerősöd van?

Figyelt kérdés
Hány ember áll közel hozzád?
2009. nov. 21. 12:32
1 2
 11/14 anonim válasza:

2 igazi barátom van. És ezek mellett ott vannak a testvéreim. Érdekbarátaim nincsenek.


Amíg gimibe jártam teljesen más volt, de azóta olvasottabb, és okosabb lettem. Tudom, hogy mire és kire van szükségem, és nem csinálok magamnak kellemetlen pillanatokat azzal, hogy olyan emberekkel barátkozom, akiket nem érdeklek igazán, vagy engem nem érdekelnek eléggé.


Ismerősből rengeteg van. 900 ember biztos, ha minden embert beleveszek, akivel találkoztam, és a mai napig köszönünk, ha véletlenül találkozunk.

2009. dec. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
Jah 20 éves lány vagyok. :)
2009. dec. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Érdekbarátból van egy pár,illetve laza csupán társ" szintű kapcsolatok más emberekkel. Semmi több. De nem is vágyom többre,nekem ennyi elég. A klasszikus értelemben vett barát fogalom szerintem csak sulis koruaknál jellemző, de ha már kilépnek családos életbe,szétszélednek karier felé,akkor lazulnak vagy megszünnek azok is zömében. Utána meg már csak képmutató jopofázós családösszejárások a jellemzőbbek szerintem, én környzetemben így tapasztaltam.
2010. szept. 23. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nekem 1 ember van, aki valóban a barátomnak tekintek. Őt középiskola óta ismerem 5 éve már.

A többségről sajnos nem mondható el.

Nincs nagy társaságom, mert nem vagyok nagy party arc, nem kellenek az érdekbarátok nekem sem.

Sok ismerősöm van, akinek csak akkor lennék jó, ha nekik előnyük lenne. Na ők nekem sosem lesznek a barátaim, és nem is érdekelnek ők.

De viszont, ha nekem is előnyöm származhat az ő kapcsolatából, akkor meggondolnám.


Nem vagyok antiszociális, mert lehet velem barátkozni és nyitott vagyok a barátkozásra.

Még azért is nehéz a barátkozás, mert meleg vagyok. Akik meg megismernek, azok kb. 1 hét után rájönnek mi a szitu, és én nyíltan vállalom. Sok sorstársammal ellentétben nem tudok örökké titkolózni és hazugságokat kitalálni. Persze nem is hangoztatom úton-útfélen mi vagyok. Ezzel rossz volt szembesülnöm, de már ez sem érdekel. Akinek ez számít, azt csak sajnálni tudom és meghagyom a beszűkült korlátolt világában.


Szóval: barátkozáshoz a következők kellenek:

- szimpátia

- szerencse

2013. ápr. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!