Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kb. Hány bizalmasod, igaz/jóba...

Kb. Hány bizalmasod, igaz/jóbarátod, és hány érdekbarátod, haverod, ismerősöd van?

Figyelt kérdés
Hány ember áll közel hozzád?
2009. nov. 21. 12:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

6an vagyunk nagyon jó barátnők, nekik mindent elmondok, de közülök 2 az, aki még közeleb áll hozzám, mint a többiek.

Érdekbarátaim nincsenek, de haverokból, nem annyira közeli barátokból van egy rakat, őket is imádom^^

2009. nov. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:

kb. nekem is 6-7 jó barátnőm van, de 1 van, akinek mindent elmondok, és meg is érti. És ez kölcsönös :)

Havrokból sok van, köztük sok fiú is, mert én hiszek a fiú-lány BARÁTSÁG(!!!)-ban.

2009. nov. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Szia! 1 igaz jóbarátom van, aki a bizalmasom is. Érdekbarátom nincs, mert az ilyet egyből átlátom, és akkor már nem is barát, ugye. Ismerősöm rengeteg van, velük is elbeszélgetünk egymással mindenféle felszínes dologról. Egy idő után az ember már pont ezért barátkozik nehezen, mert öregedik-okosodik, nagyobbak a jellembeli elvárások, már több csalódás éri az embert, nehezen meri a gondolatait-érzéseit-titkait más emberre bízni.
2009. nov. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Legjobb barátom nincs haverom sok van,barátnőm akivel jól elvagyok talán 2-3 érdekbarát annyi van ,mint a szemét ..
2009. nov. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%
1barátnőm van, bizalmasom nincs, érdekbarát annál több, haver ismerős is akad jó pár.
2009. nov. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
2 barát, és mindketten bizalmasok. Hárman vagyunk már évek óta egymás legjobb barátai. Haverból rengeteg. Érdekbarátokat meg nem tartok. :)
2009. nov. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Nekem nincs ilyenem
2009. nov. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Milyen kérdés ez?

Mi az, hogy érdekbarát?


Bizalmas: nagyon figyelemreméltó embernek kell tűnni ahhoz, hogy valaki a bizalmadra igényt formáljon. De még akkor sem biztos, hogy a bizalmas méltó a bizalomra. A bizalmasok gyűjtése egyfajta sürgetése a csalódásnak, kiábrándulásnak. Miért akarjak egy ismerősömből is 'méltatlan' embert csinálni? Ha bizalmas dolgaim nem bírom magamban tartani, miért várnám ezt másoktól?

Igaz barát: ez egy roppant homályos fogalom. Ugyanis nem az a barát, akit én annak tekintek, hanem aki a barátom akar lenni. Akkor is, ha én nem tartok rá igényt. (nem pedig az, aki elfogultságában mindig azt az ítéletet, véleményt mondja, amit hallani szeretnék önmagam igazolására). Igaz barátnak lenni csak addig könnyű, amíg nagyon sok szabadideje van az embernek. Épp ezért, senkitől nem várom el, hogy igaz barátom legyen - önmagamon kívül. Én rá(m)érek, sőt, néha másokra is...

Érdekbarát? Ilyen nem létezik vagy csak ilyen létezik.. (egy valamiben sikeres ember barátjának lenni mi, ha nem érdek v. más tollával ékeskedni vágyás?) Aki érdekből közelít, nos, vagy nyíltan felvállalja, vagy sunyi. Utóbbit megvetem, vagy játszom vele. Összességében nem rendelkezem ilyen ismerősökkel, mivel egy köszönésnél vagy mondatnál többet nemigen tud szerezni nálam. Aki nyílt: nos, ha a kellemes találkozhat a hasznossal, ugyan miért ne? Kettőn áll a vásár, csalódás tehát kizárva.

Haver, ismerős? Ezt közösségi oldalakon szokás nyomon követni. De minek?


Közel áll? Ez mit jelent, aki fontosnak tart vagy akit te tartasz annak?

Ritka tünemény azt megtalálni, aki átlát azokon a külső héjakon, amikbe élete során csomagolja magát az ember és töretlen figyelemmel keresgél tovább ismerős vonások után. Már csak azért is, mert ehhez nem csak neki kell hozzá látó szem, hanem annak is, akit néz. Ennyire pedig nem kíváncsiak egymásra az emberek, de még magukra sem: ha tudják valamiről, hogy az rossz számukra, de nem tudnak odáig gondolni, hogy akkor más számára is az, és a viszonzás is hasonló lehet, akkor valójában kis, látszólagos előnyért magának is vermet ás. Azaz szeme nem lát a saját orránál messzebb. Azaz nincs empátiakészség, tehát kifelé nyitottság.


A kérdésre válaszul kapott mennyiség lényeges az élet teljességének szempontjából, ill. fokmérője a sikerességednek?

2009. nov. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
1 Legjobb bartanom van . Van egy pasi es egy csaj is aki majndem a legjobb baratok . Ilyen haver es ismeros rengeteg van , veluk jol elbeszelgetek neha napjan de azzal annyi.
2009. nov. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Van egy legjobb barátnőm és van egy nagyon jó barátnőm. Az egyetemen sok csoporttársam van, akivel jóban vagyok, nem tudom, hogy ők barátnőnek számítanak-e, de szerintem nem, hiszen igaz, hogy nagyon jókat dumálunk, de sulin kívül nem szoktunk találkozni. Meg van sok régi haverom, de velük meg csak bulikban szoktam már találkozni.

Érdekbarátom nincs szerintem, szóval nincs olyan ember, akivel valamilyen cél érdekében lennék jóban.

2009. nov. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!