Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illő köszönni a sofőrnek?

Illő köszönni a sofőrnek?

Figyelt kérdés

Nem a csúcsforgalom tömegnyomorára gondolok, hanem egy laza délutáni autóbuszos utazásra, amikor csak egyvalaki száll fel és "farkasszemet" néz a busz vezetőjével, majd biccentés nélkül megy és leül.

Etikailag tekintve az utas a belépő, neki kellene köszönni. Elítélhető-e az a buszvezető, aki ilyenkor csípősen utána szól: Jó napot neked is, sógor !



2013. okt. 18. 21:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem, főleg ha távolsági járatról van szó, akkor nagy parasztság köszönés nélkül felszállni. Az a sofőr, akivel én rendszeresen utazok minden gond nélkül utánaszól, de nem már nem veszi magára, csak szerintem jobb neki ha tudatja az illetővel hogy elfelejtett valamit :O helyi járatokon ritkán köszönnek a sofőrnek, nálunk azok el is fordítják a fejüket, amikor felszállsz xd
2013. okt. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én budapesti vagyok, a járaton, amivel utazni szoktam, nemrég vezették be az első ajtós rendszert, azelőtt meg ugye ahol épp voltál, ott szálltál fel. Azóta, hogy elöl kell felszállni, mutatni a bérletet, stb, én mindig köszönök a buszsofőrnek (aki a fővárosi közlekedésből adódóan mindig más), borzasztóan szoktak neki örülni. :)
2013. okt. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a természetes ha köszönök.
2013. okt. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 piriiiiii ***** válasza:
89%

Igen, illő köszönni. Én minden nap buszozok többször is, és már úgymond "ismerősök" vagyunk a sofőrökkel. Volt, aki még azt is mondta, hogy tegezzük (osztálytársammal), de azért na...

Szerintem elég evidens dolog ez, főleg, hogy mégis csak ő tesz nekem szolgálatot azzal, hogy hurcolja a seggemet.

2013. okt. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 piriiiiii ***** válasza:
44%

Mármint az az evidens, hogy köszönök, és nem az, hogy letegezem, míg én 17 vagyok, ő meg megvan 40 is... :D

Bár én a tegezés örök híve vagyok.

2013. okt. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
94%

Mindig köszönj. Az etikett szerint, ha egy társaságba mész, te köszönsz először. Így, ha felszállsz egy buszra, neked illik köszönni. Meg fogod szólítani, mert jegyet akarsz venni. Egy rövid üdvözlés azért alap. Jó reggelt! Jó napot! Szia!

Nem olyan nehéz.

2013. okt. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%
BKV-n nem szoktam, sosem emlékszem a vezető arcára, úgyis felszáll még közben 500 millió ember. Általában köszönök az embereknek, de bizonyos esetekben úgy vélem, el lehet hagyni.
2013. okt. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
52%
4-es! A buszsofőr nem tesz neked szivességet mert nem ingyen csinálja. Te kifizeted a bérletet/jegyet abból meg neki fizetik ki a bérét.
2013. okt. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

minden esetben illik köszönni, ez olyan, mintha boltba mennél

én akkor is köszönök ha egyedüli utas vagyok csak a buszon

2013. okt. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Főzős Laci ***** válasza:
100%

Bizony jól mondja a sofőr bácsi!Illik köszönni:a mi kúltúr körünkben napszak szerint.És hangosan,érthetően.A mai tízen-,huszonévesek ezt nem nagyon tudják.

Egy példa:jóbarátom 22 éves egyetemista fia nekem nem(!) köszön előre,hanem elvárja hogy én köszönjek neki.Akkor is csak egy :-Heööő! jön ki a száján.Itt tartunk,ezek a mai tanárok ezt tanítják!Én egy hülye,egyszerű 3 szakmás érettségis vagyok,de köszönni azt tudok...

2013. nov. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!