Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nagyon gáz, ha 15 évesen...

Dédapád kérdése:

Nagyon gáz, ha 15 évesen operát hallgatok?

Figyelt kérdés

2013. júl. 31. 12:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem. Hallgasd nyugodtan.
2013. júl. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
17%
Nekem mindegy, csak nekem ne kelljen:)
2013. júl. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%
Nem gáz, magasabb értelmi szintre mutat, mint a mai tuctuc zenék :).
2013. júl. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne gáz? Nehogy már mások mondják meg, hogy neked milyen zene tetszik. :)
2013. júl. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem.


Persze biztos sokak szerint az.


Szerintem nem.

Az értelmes emberek nem fognak emiatt piszkálni.


Csak sokan sajna nem értelmesek (bár itt az előző válaszolók többsége értelmesnek tűnik:))


Velem az is előfordult hogy mikor zenékről kezdtek a suliban beszélni,megkérdezték: Operát hallgatsz?

Minden hallgatok,csak azt nem. De azért bunkó volt még a kérdés feltevése is -.-

Mivel nem pozitívumként kérdezték.

2013. júl. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ugyan miért lenne?

Egy opera megértéséhez/átérzéséhez kicsikét több odafigyelés, zenei tehetség meg műveltség kell mint egy One Directionhoz (ez most a menő a 15 évesek közt ha jól tudom, vagy?)


pl. ezt a brit tehetségkutatót is egy operaénekes nyerte meg... pedig amikor bejelentette hogy operát fog énekelni, eléggé húzta a száját a zsűri...

http://www.youtube.com/watch?v=1k08yxu57NA

2013. júl. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Kösz! Most már valamivel magabiztosabb vagyok :D
2013. júl. 31. 14:50
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Arra utal, hogy a normális kisebbséghez tartozol, akik még nem zombultak el annyira, hogy élvezni tudják a mainsteram "zenének" titulált borzalmat.
2013. júl. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Az opera kétségtelenül nem egy kommersz műfaj, ezért kevesebben szeretik, mint a popzenét. Én 20 éves koromban kaptam rá, úgy, hogy soha senki a családomban nem hallgatta. A barátnőméknél hallottam meg, és megtetszett. A barátnőm adott kölcsön lemezeket: először dallamosabb válogatásokat, aztán teljes operákat.

Gyakran járok operaelőadásokra, de mindig látok ott fiatalokat, tehát nem vagy egyedül, ne félj! Akkor ijedek meg egy kicsit, amikor gyerek ül a közelemben, mert ők általában nehezen bírják ki a három órát. De van egy érdekes emlékem: egyszer egy hét év körüli kisfiú ült mellettem az Operában, és én többet néztem őt, mint a színpadot: rezzenéstelen tekintettel, végtelen gyönyörűséggel nézte-hallgatta végig a Verdi-darabot.

2013. júl. 31. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Bár az opera nem az én műfajom, de én is szinte csak komolyzenét hallgatok. Ne szégyelld, legyél büszke rá :)

18/F

2013. aug. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!