Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kultúrálatlanúl viselkedtem...

Kultúrálatlanúl viselkedtem volna?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Egy Kárpátalján élő magyar vagyok.Nemrég kezdtem társalgásba egy itteni gyk-ssal aki felajánlotta nekem a segítségét egészségügyi problémámban,amely hát nem egy szimpla torokgyulladás hanem sokkal intimebb zónával van összefüggésben (gondolom értitek).A bemutatkozásomban jeleztem hogy számomra kérdéses hogy megbízhatok-e benne függetlenűl attól hogy állítása szerint már sokaknak segített efféle problémákban.A beszélgetésünkből kiderült hogy ő nem is orvos, hanem hobbi szinten foglalkozik az ilyesfajta problémák gyógyításával,és a személyek legbecsesebb szervének személyes vizsgálatával.Lehet hogy én vagyok túlságosan óvatos,vagy kételkedő,vagy sokat fantáziálok de megfutott a fejemben hogyha valaki nem orvos és ilyesmivel foglalkozik nem-e lehetnek valamiféle titkolt hajlamai melyek kielégitése végett ilyen állarcban próbál kontaktust teremteni másokkal.Ezért mindenesetre feltettem neki kérdéseket a céljával és az orientáltságával kapcsolatban,sőt, külön meg is jegyeztem hogy ne sértődjön meg hogy ilyesmiket kérdezek,egyszerüen meg akarok győződni a megbízhatóságáról,még elnézést is kértem.A válasza az volt hogy illedelmetlenűl és ellenségesen viselkedek vele és hogy így én nem keltek benne bizalmat,én azonban jeleztem hogy nem értem miért nem kíván válaszolni egy egyszerű nemmel vagy igennel a kérdéseimre melyek megválaszolásából való kitérése erős kételyeket vet fel bennem a megbízhatóságában.Egész idő alatt kitért bármely kérdés megválaszolásától mely az ő személyével kapcsolatos azzal magyarázva hogy nekem nem vele kell törődnöm hanem a saját problémámmal és maximálisan(azaz vakon ha úgy vesszük) meg kell hogy bízzak benne hiszen nekem van rá szükségem nem pedig fordítva.Azon gondolkodom hogy vajon én hibáztam-e a beszéletés során és vajon én vagyok-e kultúrálatlan és ellenséges a beszédpartneremmel,vagy a kételyeim jogosak és nem tolakodó ha ismertetem őket vele,végülis egy elég intim témáról volt szó,ezért az én megítélésem szerint ilyen kérdésben maximális kell hogy legyen a két fél között a bizalom és a kölcsönös ismeret.(Bocs hogy ilyen hosszú lett a magyarázat).

2013. jún. 9. 23:24
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Az élet egyik nagy igazsága szerintem, hogy betegségről csak orvossal beszélünk. Ha a kocsid tengelye kiszakad, akkor sem a szomszéddal csináltatod meg.
2013. jún. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd a francba.

Belefutottál egy pszichopata kéjencbe, előfordul.

Ne írj neki többet, és problem solved.

2013. jún. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tudom.Csak az orvosok másképp kezelik a problémát,sebészeti úton, ami nem túl kellemes eredménnyel jár, ő azonban olyan lehetőséget ajánlott mely kizárja a sebészeti beavatkozást.Nem kaptam választ konkrétan a feltett kérdésemre.
2013. jún. 9. 23:43
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem lehet megbízni senkiben, hogyan gondoltad, hogy olyan egészségügyi problémában tudnak itt neked segíteni, ami egyfajta bizalmat igényel?


Nem voltál kulturálatlan és ellenséges vele, nagy a valószínűsége, hogy úgysem kaptál volna tőle segítséget.

Bizalom és kölcsönös ismeret itt, a net-en nem lehetséges.

Nehogy bűntudatot érezz, hogy megsértődött azért, mert meg akartál győződni a megbízhatóságáról.

Túlságosan nagy a bizalmad idegenek iránt, vigyázz, nehogy becsapódj.

2013. jún. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
maradj az orvosnál, mert ez csak élvezkedni akart rajtad
2013. jún. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

szerintem jól jártál el. ne aggódj :)


szerintem az is értelmes dolog, hogy megpróbálsz az interneten információt gyűjteni a lehetőségeidről.

2013. jún. 10. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem voltál udvariatlan és ne higgy az ilyen szélhámosoknak.

Vagy kuruzsló és csaló, és csak pénzzel akar lehúzni, vagy pedig kéjenc jobbik esetben, de ennél még rosszabb dolog is előfordulhat akár.

2013. jún. 10. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem felejtsd el azt, hogy valaha is írtál neki. Nem voltál udvariatlan- inkább naív. Ha nem akarsz orvoshoz fordulni, akkor keress egy természetgyógyászt, aki esetleg tud segíteni és ne egy arcnélküli akárki segítségét várd, aki hobbi szinten foglalkozik más testrészeivel. (Hát ez mondjuk más alapból horrorisztikusan hangzik...:/)

Így bárki állíthat bármt- én asszisztensként is írhatom, hogy orvos vagyok..ha bedőlsz nekem és "félrekezellek", mihez kezdesz??

2013. jún. 10. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat!Azt hiszem tényleg csak naív vagyok,csak azért zavart össze mert folyamatosan azt bizonygatta nekem hogy én tolakodó vagyok azzal hogy ilyeneket kérdezek és így neki nem felel meg a társalgás én meg már kezdtem elhinni.
2013. jún. 10. 09:35
 10/10 anonim ***** válasza:
Ezzel a szöveggel szokta biztos elfojtani az érdeklődéseket, hogy a másikban bűntudatot kelt, és így inkább nem is kérdez.
2013. jún. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!