Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Beszélgetás közben melyiket...

Beszélgetás közben melyiket jobb használni az Ön vagy a Maga szót?

Figyelt kérdés
2013. jún. 9. 19:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Az "ön" udvariasabb. A "maga" távolságtartóbb és kicsit gorombább.
2013. jún. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

szerintem az ön sokkal jobb, ahogy az első is írta, a maga gorombább, távolságtartóbb. de én egyébként szeretem ezeket a szavakat kihagyni, esetleg kikerülni.

pl. suliban a tanároknál az önt vagy magát tanárnővel, tanár úrral helyettesítem (pl. mit gondol erről a tanárnő?)

2013. jún. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

én ha udvarias vagyok akkor "tetszikelni" szoktam...

egyébként nem tudom miért, de én jobban szeretem a maga szót. túl sok vidéki hatás ért, úgy látszik :)

2013. jún. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Igen, jobb inkább kihagyni. Ha mégis, akkor az Ön-t használjuk.

A Magát akkor használom, ha valaki nagyon pofátlan, és elutasító vagyok vele szemben.

2013. jún. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
A beszélgetés szituációja alapján szoktam dönteni. Az Ön hivatalosabb, a maga lehet bensőségesebb, bizalmasabb, mondjuk olyan ismerősnek, akivel nem vagyunk tegező viszonyban. Általában én is kerülöm őket.
2013. jún. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Én sem szeretem egyiket sem, de ha mégis, akkor inkább az ön az, amit használok. Ismerek olyan embereket, akik kimondottan utálják a magázódást, náluk evidens, hogy önözök.
2013. jún. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
Részemről önöznék, az nekem szimpatikusabb.
2013. jún. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
29%

Nekem volt még 8 éves koromban egy tanárom, akit lemagáztam és nyomatott nekem egy 20 perces előadást az osztálya előtt, hogy mennyire udvariatlan vagyok és bunkó és az önt kellene használnom. Aztán gimiben 10-dik osztályban volt az énektanárom, akit leönöztem, ő azért cseszett le engem az osztály előtt, mert ő nem "Ön", hanem "Tanár úr" és szintén udvariatlan voltam ott is.


Hát kapja be a faxomat a sok köcsög, hogy mindenki elvárja, hogy megfeleljek neki, de nekem meg senki nem akar megfelelni!!!

2013. jún. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

Önkormányzat - Magakormányzat.

Szerinted? :)

2013. jún. 11. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A Tengerész ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy. Az, hogy amúgy mennyi a tisztelet az illető iránt a szövegkörnyezetből úgyis kiderül. Megfelelő lehet egy mondat úgy, hogy "Kisasszony a maga szeme gyönyörű", viszont elég érdekes egy olyan, hogy " Uram megkülönböztetett tisztelettel kijelentem, hogy ön egy barom".
2013. jún. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!