Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Melyik a jobb, ha sok barátunk...

Melyik a jobb, ha sok barátunk, vagy ha sok ellenségünk van?

Figyelt kérdés
mnármint a 2.-nál arra gondolok, hogy "mindenki elakart törni, de nekem sikerült a céljaimhoz elérni"...igazából nem tudom én sem, hogy ez így értelmes-e
2013. jún. 4. 22:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Fogós kérdés. Én az elsőt választanám, mert az jó, a másik meg rossz.
2013. jún. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kinek jó az, ha sok ellenségem van? Ez akkora egy idióta szöveg, és egyáltalán nem leszel tőle menő.
2013. jún. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A legrosszabb ha azt hiszed az ellenségeidről, hogy a barátaid.
2013. jún. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A 2., mert ha sok barátod van valszeg nagy részük kamu. Inkább 1-2 tényleg megbízható jó barát.
2013. jún. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

2. Mert azokról tudod, hogy nem bízhatsz meg bennük.

A barátság bizalmon alapul, ha megbízol valakiben, sok mindenkiben, akkor idő után jobban árt, mint segít. Nagyon sok a felszínes ember, és az információ rólad hatalom, sok olyan embert ismerek, aki csak azért barátkozott valakivel, hogy kihasználja, és utána hátrébb tolja, "barátság" címszó alatt.


Ellenségei csak akkor lehetnek az embernek, ha már valamit elért, csinált valamit, és ezért valakinek csípi a szemét. Ugyanakkor ha sok ellenségem van, és ellenségem csak addig van amíg le nem győznek, akkor valamiben a maga módján sikeres vagyok, persze ártanak nekem, de általában az ellenségeket ki lehet kerülni, védeni, számolni lehet velük, ellenben egy baráttal aki elárul az mindig hátba támad és sokkal nagyobb kárt okoz.


Szóval a 2. választanám, mert akkor tudod, hogy kevesebb baráttal, kevesebb az esélye, hogy hátba csapnak, illetve tudod, hogy kiket kerülj el messziről.

2013. jún. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A sok ellenséget választom. Részint megerősíti a lelkünket és gyakrabban kapunk visszajelzést ami előre visz bennünket.Rámutat az önkritika gyakorlására aminek a korrigálása számukra előnyt jelent,Ha megtanulunk a "rosszal" gazdálkodni akkor a jónak hitt dologgal még könnyebb. A környezetünkben jóval több az irigy,féltékeny,kapzsi,gonosz,jellemtelen ember mint a jó!
2013. jún. 5. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!