Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért baj az, hogy tehetősebb...

Miért baj az, hogy tehetősebb vagyok?

Figyelt kérdés
Én egy 15 éves lány vagyok és bevallom jól élünk.Szép ruháim vannak több kocsink van nagy házunk stb...Szóval lényeg a lényeg átlagon felül élünk.Ez zavar másokat féltékenykednek úgy,hogy még nem is jártak nálunk és már teljesen besárgult az irigységtől.El ítélnek!Akik már nagyon féltékenyek ilyenek mondanak rólam,hogy beképzelt vagyok meg fent hordom az orrom...Nem merek magamhoz hívni embereket mert nem tudom ki mit rak zsebre...Mert nekik csak ennyi zajlik le fejben: úgysem veszi észre hisz annyi cucca van,majd vesz másikat hisz olyan gazdag és egyebek.Nagyon szomorú vagyok.Ők minden apróságnak örülnek és ez olyan aranyos és ezt nagyon szeretem is bennük de valahogy azt veszem észre mégsem becsülik azt.Van akinek van mondjuk egy cipőcskéje és azt is dobálja telefirkálja ...És még engem ítélnek el!Van aki együtt érez velem szívesen meghallgatnám mit gondol erről.Előre köszönöm a véleményeket,tanácsokat bárkitől.

2013. jún. 9. 18:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

szerintem ez a dolog nem ilyen egyszerű. én úgy érzem, talán nem csak az ő hibájuk a dolog - lehet, hogy nem véletlenül gondolják azt, hogy beképzelt vagy. félre ne érts, nem bántásból mondom, de lehet, hogy el kellene ezen gondolkoznod, hátha rájössz valamire:) azon kívül pedig feltűnt neked, hogy lenézed őket? attól, hogy ők nem ilyen tehetősek, még nem hiszem, hogy el akarnák vinni a cuccaidat, ha áthívnád őket... te is ugyanúgy elítéled őket, ahogyan ők téged. lehet, hogy a te hozzáállásodon kellene változtatni :)

azonban ha tényleg neked van igazad teljesen (mert én tényleg nem akarlak bántani), akkor pedig az a helyzet, hogy sajnos bele kell ebbe szoknod, az emberek állandóan irigykednek másokra, akiknek jobban megy :)

2013. jún. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Nekem is beképzeltnek tűnsz...
2013. jún. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Egy csónakban evezünk. :( Én sosem vágtam fel semmivel, amit kaptam, de mégis elkönyveltek beképzeltnek. Nem vagyok az, ezt a családomból bárki igazolhatja. Na, de nem rólam van szó. Miért gondolod, hogy meglopnának? Olyan embereket ne hívj át magadhoz, akikről ezt eltudnád képzelni.
2013. jún. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem is magadban nézz körül először. Én nem mondanám, hogy beképzelt vagy, de az nagy életigazság, hogy olyannak tartanak a többiek, ahogy te vélekedsz magadról. Ebbe semmi misztikus nincsen. Például azt gondolod, hogy ha azok a bizonyos emberek átmennének hozzád, elcsórnának ezt-azt. Ezt nevezhetjük előítéletnek, félelemnek, de ez ott munkál benned és befolyásolja a viselkedésedet kifelé. Ha próbálod is elrejteni, megérzik a bizalmatlanságot és valószínűleg erre reagálnak azzal, hogy beképzeltnek tartanak. Az, ami szerinted az ő fejükben zajlik, az a te fejedben van, a te félelmed.

Az én szüleim is tehetősebbek és amíg velük éltem, a látszat azt mutathatta, hogy irigylésre méltó lehetek, megvan mindenem satöbbi, de engem ez sosem érdekelt. Sosem állt közel hozzám a pénzes élet, így nem is foglalkoztam vele. Volt olyan barátom, aki szó szerint nyomortanyán, ilyen putriban lakott és párszor átjött, de sosem vitt el semmit, pedig neki akár érthető oka is lett volna rá.

Az, hogy kinek mi a tárgyak megbecsülése, szubjektív.


Szóval én első körben azt a kérdést tenném fel magamnak, hogy mi van bennem, ami miatt nem szeretnek? De ha ezzel nem jutsz semmire és az egész, amit leírtam, nem helyénvaló, akkor az egyetlen megoldás: beszélj velük. Mondd el, hogy ezt és ezt érzed és szeretnéd tudni, hogy ez igaz e és ha igen, miért. Ha pedig egy ilyen kezdeményezésre kinevetnek, vagy nem veszik komolyan, örülj, hogy elkerülnek, mert ilyen emberekkel nem akarsz barátkozni.

2013. jún. 10. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
(második válaszoló nem is ismersz,és na látjátok erről beszéltem elítél)Igen igazatok van magamba néztem vajon velem lehet-e a baj.De tényleg egyátalán nem vagyok beképzelt nem dicsekszem a ,,vagyonunkkal" sőt mi több van amit eltitkolok.A lopástól viszont azért félek mert láttam is,hogy lopnak és már beszámolókat is tartottak az ügyeikről...Jó lehetséges,hogy valamennyire lenézem őket de ezt is titokban.Ilyenek miatt:csúnya beszéd,nem megbecsülés,verekedés ez elég barbár viselkedésre vall és az h így viselkednek tőlük függ.Nem ítélem el őket amikor velük először találkoztam persze h az volt az első h nyitottam feléjük megakartam ismerni őket nem pedig pfúúú ennek nem márkás cucca van akkor tuti nem állok szóba vele...köszönöm a válaszokat:)
2013. jún. 10. 17:31
 6/12 pelgrim ***** válasza:
58%

„Miért baj az, hogy tehetősebb vagyok?”


Ez nem baj, ez egy kiváló lehetőség, hogy egy nagyszerű emberré válj.


A válaszokban többször elhangzott az ajánlat, hogy magadban nézz körül, és ez helyén is van. Igaz az, amit az utolsó válaszoló írt, hogy „olyannak tartanak a többiek, ahogy te vélekedsz magadról” Ennek fordítottja kevésbé ismert, de éppolyan igaz, az, hogy olyanná válunk, amilyennek a többiek tartanak bennünket, és a többiek olyanná válnak amilyennek mi őket tartjuk.


Ha tehát körültekintünk magunkban ne csak arra ügyeljünk hogy magunkról mit gondolunk, hanem, hogy másokról is a lehető legjobb képet alkossunk, mert ők aszerint fognak viszonyulni hozzánk.

2013. jún. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Utolsó, nagyon érdekes, ami írtál. Komoly elgondolkozásra késztetett az eset fordított működése. Ebben el fogok merülni. Köszi.
2013. jún. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%

Sztem adok-kapok módon működik. Tuti, hogy van a te viselkedésedben is taszító dolog... főleg, mert mint mondtad, tényleg lenézed őket dolgok miatt, és azt, még ha nem is mondod ki, LÁTSZIK. Egy-egy fintorból, szemforgatásból, grimaszból. És ezt lehet, hogy félreértik. Az meg másik dolog, hogy mindenki azt csinál a cuccával, amit akar, ha firkálva szereti, firkálva szereti, ezért most miért kell rögtön lehordani mindennek meg magadat fényezni, hogy bezzzzeg te ezzel ellentétben blablabla...


Az meg a másik oldalról van, hogy alapjáraton irigykednek arra, aki tehetősebb, főleg ha ő még egy szalmaszálat sem tett keresztbe a pénzért, aztán mégis minden az ölébe hullott, amikor nekik meg semmi. Ezzel meg asszociálják a beképzeltséget... amit meg lehet, hogy a te elítélő, lenéző magatartásodból félreértenek, mert nem mondod meg nekik, csak látszik rajtad, hogy vmiért elítéled őket. Néma gyereknek anyja sem érti a szavát, elkezdenek agyalni rajta, miért viselkedsz így, és mi az első, ami eszükbe jut? Hát naná, hogy azért, mert csórók. Mert kényelmesebb, mint magukba nézni, meg ezt látják, hallják, hogy a gazdag az lenéző.

2013. jún. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm újra a válaszokat!Vannak köztük egészen jó tanácsok!
2013. jún. 11. 20:53
 10/12 pelgrim ***** válasza:

Köszönöm az elismerést (# 7/9 Időpont 06-11 08:48), most bátorkodom hozzátenni, hogy ábrándjainkkal, elképzeléseinkkel embertársainkról azok viselkedését, cselekedeteit annyira, befolyásolhatjuk, hogy azok kényszerítve érzik magukat bizonyos dolgokat végbe vinni, gyakran olyan dolgokat, melyeket másképp nem tennének meg. Ha tehát azt gondoljuk, hogy irigykednek vagy lopnak, akkor talán mi leszünk az első áldozatai.


Nagyon fontos tehát hogy óvakodjunk mindenféle előítéletektől, és másokra vonatkozó ábrándjainktól mert gondolatainknak, ábrándjainknak kényszerítő ereje van. A kényszer pedig nem segít senkit előbbre, mert nem belülről jön.

2013. jún. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!