Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kiakasztanak a proli jellegzet...

Kiakasztanak a proli jellegzetességek, szokások. Csak én vagyok erre kiéleződve?

Figyelt kérdés
Tisztázom, én is lakótelepen lakok, édesapám is kétkezi munkás, és nem valamiféle 'dzsentri' hajlamú ember vagyok. A proli jellegzetességek alatt értem a hasonló, igénytelen kinézetet, főképp anyukáknál veszem észre az eligénytelenedést, a munkából hazaérkező sarki élelmiszereshez sörözni, italozni tartó egyre hanyatló külsejű, beszédű férjet, a trágár, fogalmazásképtelen beszédet, nincs más téma, csak a VV, X-Faktor meg a társai, a Juli meg a Pista mit csinált éppen, pletykázást, szotyizást az utcán, hangosan bömböltetve a kocsiból a diszkó zenét. És a pláne az, hogy ezek nem cigányok.. Gyűlölöm ezt a környezetet, szeretnék innen kitörni, annyira kevés errefelé az értelmes ember.. 17L
2013. jún. 3. 18:06
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Megértelek. Nevezhetjük bárminek ezt a kultúrát vagy inkább antikultúrát ami egyre népszerűbb. Én a televíziós néphülyítést teszem felelőssé ahol szinte tudatosan nevelik az embereket a sötét primitív életre. A felmenőim többnyire "prolik" voltak, de az olvasottságuk megszégyenítene egy átlag mai egyetemistát, az életbölcsességük meg végképp. Az egyetemen is elég sötét emberekkel találkoztam, úgyhogy hidd el ez nem a munkásosztály jellemzője, hanem ez a mai főáramú magyar kultúra.

24F

2013. jún. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez a "proli életstílus", amit leírtál, mindenkit ki kéne, hogy akasszon. Üveges tekintettel, nyitott szájjal, egy kérődzőnél is bambább tekintettel ténferegnek az utcán legújabb, tiritarka, strasszos, arany-rózsaszín melegítőjükben, kamu Louis Vuitton táskával az alkarjukon, nemtől függetlenül nagy strasszkő a fülben, és a téma 10 éves kortól felfelé az, hogy ki kivel és hogyan létesített nemi kapcsolatot, valamint a VV Gézuka és a Megasztáros Juci.

Elkeserítő. Nem lehet rá mást mondani. Kétségbeejtő. Tényleg, őszintén, teljes szívemből sajnállak, és csak azt tudom tanácsolni, amit amúgy is tudsz, hogy keress magadnak értelmes társaságot.

2013. jún. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%
Egyébként ha meg figyelitek...ez nem az eligénytelenedés és még nem tudom milyen jelzőket használtok...na mind1.....na szóval ugye szokták mondani mostanában,hogy az embereknél egyre jobban visszamarad a verbális kommunikáció,elszigeteltek a külvilággal szemben,a mai felnövő egyének már más féle társadalmi életet fognak élni ...sorolhatnám...A mi korosztályunknál az a fail,hogy mi meg a rohadt face book-on meg twitteren beszélünk meg mindent.....nekem azt ne mondjátok,hogy ti nem beszélitek ki,hogy most éppen a 17 éves srác haverotok, mit tudom én összejött valami kis 14 éves kis csajjal,vagy: milyen idétlenül néz már ki a Renike ezzel a szőke hajjal....Mi ezen a színvonalon fogunk leragadni,akkor gondoljunk csak bele,hogy a mi gyerekeink azok már megint más tészta lesz....és bizony ők is le fognak nézni elég valószínűsíthetően minket... De ha ez nem is így van...akkor ez szimpla beidegződés kérdése... Ez csak egy nyomorult vélemény volt!! PROLI:ooo
2013. jún. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem szeretem a "proli" kifejezést, mert félreérthető, de értem, hogy mire gondolsz.


Nekem is fáj az az életforma és gondolkodásmód, amit leírtál. Jobb oktatás és kevesebb médiamocsok mellett talán javulna a helyzet. Sajnos a kilátástalan élethelyzetek is kedveznek az efféle magatartásnak, abból pedig mostanában túl sok van.

2013. jún. 14. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Tudom, hogy régi a kérdés, de engem is idegesítenek, főleg a tipikus magyar szokások, már a magyar ételek is felb*sznak, utálom... 🤮
2022. ápr. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!