Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egyeseknek miért luxus WC-zés...

Egyeseknek miért luxus WC-zés után kezet mosni? (rokonék) Én voltam a bunkó?

Figyelt kérdés

Tegnap rokonéknál voltunk ebédelni, délelőtt mentünk. Láttam, hogy azért készülődik az ebéd, de ledöbbentem amikor a következő történt.

Láttam, amint a nő elmegy WC-re, nagy WC-zni, majd utána kijött, és nem mosta meg a kezét (külön van a mosdó), hanem szépen ment vissza a konyhába sütögetni olyan kézzel. És nem csak rá jellemző ez, mert a férje meg a gyerekei is ilyenek.


Én ezek után egyszerűen nem bírtam enni semmiből se, mert állandóan az járt a fejembe, hogy vajon ezt is vagy azt is sz*ros (elnézést) kézzel fogdozta-e meg. Így mondtam, hogy nem vagyok éhes, meg nem érzem magam rosszul.

Amikor hazaértünk, később kiderült, hogy azért eléggé haragszanak rám, hogy ők mennyit szenvedtek a kajával, én meg "tojtam rá, és semmibe vettem".

Anyumnak elmondtam, először szörnyülködött, majd azt mondta, hogy "biztos izgatottak voltak, és elfelejtették".



Hogyan lehet pláne nagyWC után elfelejteni kezet mosni, úgy, hogy a konyhába van az illetőnek dolga?


Tényleg én voltam a bunkó?


Ismertek ilyen eseteket? Mit gondoltok erről?


19/L



2013. máj. 19. 14:23
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
88%
Hát az egy dolog, hogy papírral törli ki, nem kézzel. Normális ember akkor is mos utána kezet!
2013. máj. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:

"Normális házban, ahol tisztaság van, és a wc-t is takarítják, ott semmi bajod nem lesz, ha nem mosnak kezet wc után. Mégis mitől? Te a kezeddel törlőd a segged? Jó esetben wc papírral, és nem a kezed lesz szaros."


Már bocs, de alapvető higiénia WC-zés után a kézmosás. Még akkor is, ha enni lehetne a WC-ről, olyan tiszta. Tele van baktériummal, és ezektől lehet mindenféle fertőzést elkapni. Szóval szerintem nálad sem lehet alapvető dolog WC-zés után kezet mosni, nem szívesen lennék a vendéged.

2013. máj. 19. 15:25
 13/31 A kérdező kommentje:
Nem csinálok belőle nagy ügyet, csak érdekelne, hogy egyeseknél ez miért luxus...őket ez miért nem zavarja? nem is gondolnak bele?
2013. máj. 19. 15:36
 14/31 anonim ***** válasza:
12%

Nem csinálsz belőle nagy ügyet? Szerintem igenis nagy ügyet csinálsz belőle, ha ezért nem voltál hajlandó enni semmiből. Aki ennyire fél egy ki bacitól az miért nem vonul inkább egy steril szobába, és él teljesen burokban...

Ennyi erővel ne egyél sehol máshol csak otthon, mert pl egy étteremben vagy büfében ennél rosszabb dolgok is történnek, mint hogy nem mos kezet a szakács wc után.

2013. máj. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
93%
Kedves 81%-os, mert te igénytelen vagy, még nem kell hirdetni! Igen, étteremben durvább dolgok is megesnek, valaki épp ezért nem eszik ott.
2013. máj. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
73%

Én se ettem volna.

Nekem pl nagymuterom csinálja azt hogy kint dolgozik a kertben aztán nem mos kezet és úgy pakolja tányérra a süteményt, és kínálgatja xD És azért gondoljatok bele hogy permetes is lehet, a növényeken csigák, és hasonlók másznak stb. Nála se eszek soha semmit.

2013. máj. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
78%
Hát felőlem nyaldoshatod is más szarját le a kezéről...undorító
2013. máj. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
85%
Nem vagyok egy kényes, finnyás tipus, de én se ettem volna abból a kajából. Szerintem az alapműveltség része, hogy WC után, még pisi után is kezet mosok. Falusi 27/F
2013. máj. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
96%
Ha a mosdó külön is van, a WC-s szobában is van egy kisebb kagyló. Nem hinném, hogy tényleg nem mosott kezt. Az már durva lenne.
2013. máj. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
85%
Nem mindegyik vécében van külön kis mosdó... Pl. panellakásban nem jellemző.
2013. máj. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!