Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ismertek rendes cigányokat?

Ismertek rendes cigányokat?

Figyelt kérdés
ha igen mondanátok pár rendes dolgot tőlük?

2013. máj. 8. 11:48
1 2 3
 11/22 yuda ***** válasza:
50%

Ha úgy érted, hogy becsületes, dolgozó, másnak nem ártó, esetleg másokon segítő...akkor speciális helyzetben vagyok, mert többet is ismerek.

Olyan közösségben forgolódom, ahol kifejezetten csak ilyen emberek vannak.


Tudom, egyébként a társadalom elég rétegelt, de valljuk be őszintén, ha úgy lenne kiírva a kérdés, hogy a nem romák mind rendesek? -abba is bőven bele lehetne kötni. Mindenki elkezdené iskolatársaitól munkatársig, munkahelyi főnöktől politikusig szidni a másikat.

Romák szidásához, mint egyébként bárkiben hibát találni-ehhez nem kell túl sok ész. Ész a problémák erkölcsös megoldásához kell.

Igen, vannak problémák a roma társadalomban, de tegyétek szívetekre a kezeteket: -ha egy munkahelyre odamegy egy roma és nem roma(egyforma képesítéssel)-melyiket fogják alkalmazni?

Pedig lehet a roma megbecsülné magát, mert sokan akarnak dolgozni a hiedelemmel ellentétben.

Az az igazság, ha nem dolgozhatnak, mert a munkáltatók sokan rosszul állnak hozzá, akkor te a helyükben mit tennél?

Tehát hátrányosan meg vagy különböztetve a bőrszíned miatt, ez egy adottság.

Te a helyükben hogyan dolgoznád fel?

Ezek az igazi kérdések...

2013. máj. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Én igazából 3 cigányt ismerek rendesen (akit látásból, azt nem számolom), és 2:1 a tisztességesek javára. De putrisokat eleve nem ismerek, csak látok.
2013. máj. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
75%

"ha egy munkahelyre odamegy egy roma és nem roma(egyforma képesítéssel)-melyiket fogják alkalmazni?"


Nálunk a gyárakban (más munkalehetőség errefelé nem is nagyon akad csak elvétve) ugyanannyi eséllyel alkalmazzák a romákat, mint aki nem roma, néhány dolgozik is közülük, de ők vannak kevesebben, sokan tényleg nem akarnak.

2013. máj. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Én olyan iskolába jártam, aminek a fele cigány volt. (Azt meg kell jegyeznem, hogy az osztályomban nem volt cigány.) Viszont állandóan beszólásokat kaptam a cigányoktól, mert nagyon fehér a bőröm... Ez kb. hetente megesett. Egyszer volt olyan, hogy ültem a folyosón magamban, mert korán értem be. Egy cigány lány leült velem szemben, már magamban féltem, hogy ugyan mit fog beszólni... Aztán csak nem szólt be, hanem teljesen normálisan elbeszélgettünk.


Ez az egyetlen eset amikor egy cigány rendes volt velem, pedig mivel olyan környéken lakom, naponta találkozom velük, nem csak az iskolában.


Tudom, hogy gáz hogy mindegyikről azt feltételezem, hogy ugyanolyan mint a többi, de mit csináljon az ember, ha szinte csak ezt látja..? Ezt mondja meg nekem valaki...

2013. máj. 9. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
A mi környékünkön is rengeteg a cigány. Nem túlzás, hogy a fél falu az. Sokan dolgoznak iskolába járnak tanulnak közülük, de valószínűleg ez azért van, mert tényleg annyian vannak.
2013. máj. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Cigányként nyilván sok jóindulatú fajtám bélit (sic!) ismerek, de gyanítom, hogy a kérdés nem elsősorban a romáknak szól. Ennélfogva nem látom értelmét annak, hogy bővebben kifejtsem a véleményemet a témával kapcsolatban. Sorry! ;-)
2013. máj. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek 1-et ,de ő nem vallja cigánynak magát.
2013. máj. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én ismerek párat.


Van egy nagyon jó régi cimborám, aki bölcsészkaron végzett. Most a helyi gimnáziumban magyartanár, épp most végzi a történelmet. Unokahugomat tanítja, és mondja, hogy az egész osztály imádja őt, mindenki olyan akar lenni, mint Norbi bá'. Mindig megnevetteti a diákokat, nagyon kreatív tanár, nem az a fajta, aki csak ledarálja az anyagot, hanem megkérdezi a diákok véleményét is. Nem erőlteti beléd a nézeteit egy-egy művel kapcsolatban, hanem hagyja, hogy te magad alkoss róla véleményt, és külön kéri, hogy felelésnél, dolgozatnál vagy érettségin azt is mondd el/írd le. Az iskolában egyébként ő tölti be az iskolapszichológus szerepét is, valamint tud bánni az ilyen lecsúszott, alpári cigánykölykökkel is.


Van egy másik, vele általános iskolában összeverekedtem, de azóta jóban vagyunk. Ő a munkaügyi központban recepciós, és olyan életet élnek a családjával, mint bármelyik másik dolgozó magyar, pedig nagyon mélyről jöttek.


Van még egy, vele nem vagyok jóban. Rendes, dolgos a családja, viszont egyszer felhozta nekem ezt a cigány-magyar ellentétet, s míg én tényekre, statisztikákra alapozva mondtam neki dolgokat, addig ő légbőlkapott hülyeségekkel traktált, miszerint a magyarok többet lopnak, mint a cigányok, több a magyar bűnöző, meghogy rasszizmus így, rasszizmus úgy... Hiába magyaráztam neki, hogy a rasszizmus a cigányság hibája, mert ha nem hangoztatnák állandóad, hogy "azé' me' cigány vagyok", akkor nem lenne rasszizmus... Valamint a börtönökben lévő elítéltek 2/3-a cigány, és még ki tudja, hány büntetésre váró szaladgál kint az utcán... Meg sem hallotta. Nem is baj, ha az ember tiszteli, védi és szereti a rasszt, amihez tartozik, de azért vakok ne legyünk már, mert ezzel csak a saját butaságát tükrözi.

2013. máj. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
50%

„ Valamint a börtönökben lévő elítéltek 2/3-a cigány...”


Alá tudod támasztani valamivel az állításodat? Mert ha nem, akkor a kijelentésed csupán sztereotípiákra alapozott esztelenség. Véleményem szerint már csak a magyarországi roma lakosság számaránya miatt sem lehet hiteles az általad közölt statisztikai adat. Szerintem ne a Kuruc.infóról meg a Barikádról tájékozódj a kérdéssel kapcsolatban, hanem keress valami tárgyilagos és megbízható forrást. Íme egy objektív, elfogulatlan cikk a valós helyzetről!


[link]

2013. máj. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
egy rendes cigány van: a halott cigány
2015. aug. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!