Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ismertek rendes cigányokat?

Ismertek rendes cigányokat?

Figyelt kérdés
ha igen mondanátok pár rendes dolgot tőlük?

2013. máj. 8. 11:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
72%
Igen, egyetlen egyet. Mamám alkalmazottja volt egy cégnél, egy cigány nő, tényleg mindent megtett, amit kértek tőle, tisztességes volt. De a fia, ugyanolyan, mint a többi..
2013. máj. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Igen! Eddig 4, azaz négy rendes cigánnyal találkoztam (meg vagy ötszáz nem rendessel, de most nem róluk szól a kérdés). Ők normálisak, lehetőség szerint munkát vállalnak, nem kötnek bele senkibe, nem verekszenek, nem bántanak senkit, nem ordibálnak le senkit az utcán, el lehet velük beszélgetni, jószívűek, segítőkészek. Bárcsak a többségük ilyen lenne!
2013. máj. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
54%
Nem ismerek rendeset!
2013. máj. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Kettőt ismerek, segítőkészek, rendes emberek.
2013. máj. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Andizsuzsi ***** válasza:
41%
Igen. Mi az, hogy rendes dolog tőlük? Ugyan olyanok, mint bárki más.
2013. máj. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
89%
Kettőt ismerek, abból az egyik lehet hogy csak velünk (ismerősökkel) rendes. A másik családi cégben dolgozik, belsőépítészetben, rendes, jól öltözött, dolgozó ember.
2013. máj. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Tudok egy családot, de például az ő barátaik már nem éppen besorolhatóak a rendes kategóriába.
2013. máj. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
73%
Nem normális emberekkel amúgy sem barátkozom, hát természetes, hogy akiket ismerek, és cigányok, vagy romák, azok is "rendesek". Kicsit feljebb már megmondták a tutit: ugyanolyanok, mint mások. Van, aki diák még, van, aki dolgozik, van, aki anyuka, és van, aki külföldre ment dolgozni, és van, aki most munkanélküli. Ezt a nem-cigány ismerőseimről is ugyanúgy le tudom írni.
2013. máj. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Igen, egy a mostani iskolámba jár, egy meg a régebbibe, meg ismerek egy családot.

Nem tudom, mit mondjak róluk, kedves, segítőkész emberek, ennyi.

Egyébként, több cigányt nem is ismerek, csak őket :D

2013. máj. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek. :) Diákmunkán ismertem meg, suli mellett dolgoztunk együtt egy gyárban. Orsós a vezetékneve és hát látszik rendesen, hogy cigány lány. Viszont már van egy kereskedelmi okj szakmája, anglisztika alapdiplomája. Lehetősége volt egy GTK-s szakra mesterképzésre menni, marketingre. Viszont ehhez egy évig kellett gyorsított ütemben bepótolnia azokat a kurzusokat fizetősön, amik kellettek a mesterhez. Végül felvették, most végez ebben a félévben a mesterrel. Nagyon szépen beszél, bárki megirigyelhetné. Kulturáltan viselkedik. Én nem tudom milyen családból származik, de hihetetlen jó nevelésben részesülhetett, a bátyja is most Phd-zik. Még sosem találkoztam ilyen cigányokkal, na ők azok, akik mögött sok magyar elbújhat, mert többet érnek náluk emberileg. Csak sajnos ritka az ilyen, eddig ő volt az első ilyen sokat elért cigány, akivel találkoztam.

Van több ismerősöm is, ők egyszerű munkásemberek és nem olyan szép, kifinomult a beszédük, mint akit elsőnek írtam, de nagyon kedvesek és rendesek. Dolgoznak, több szakmát tanulnak és bármiben segítenek, jókat is lehet velük beszélgetni, szórakozni. Egyáltalán nem úgy viselkednek, mint az alpári cigány, aki az utcán élősködik. Olyanok, mint egy átlagos ember, sokat dolgoznak, rendes környezetben élnek, segélyt sem kaptak soha. Egyedül annyi, hogy nem szerettek tanulni, így hamarabb dolgoztak a szakmunkásképző után, de sokuk már le is érettségizett, illetve második szakmát kezdett. Nekem ők mind rendes cigánynak számítanak az életmódjuk és a viselkedésük miatt.

2013. máj. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!