Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan mutatkoztok be egy...

Hogyan mutatkoztok be egy haver haverjának vagy egy társaságban, ahol olyanok is vannak, akiket nem ismertek?

Figyelt kérdés
Mármint úgy értem a kérdést, hogy pl. találkozol egy haveroddal valahol, aki hoz magával még egy személyt, akit eddig nem ismertél, akkor hogy mutatkozol be neki? Csak a becenevedet mondod, vagy keresztnevedet, vagy fullra a teljes nevedet? Vagy egy barátnőd barátnőjének? Valamint ha pl. van egy társaság, ahova meghívtak és ugye nekünk férfiaknak illő minden más férfival kezet fogni, azokkal is akiket nem ismerünk. A kézfogáskor hogy mutatkoztok be az ismeretlennek? Becenév, keresztnév vagy teljes név?
2012. jún. 27. 07:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Bemutatkozásnál érthetően, a teljes neveden illik bemutatkozni.
2012. jún. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
elég ha a keresztneved mondod
2012. jún. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kezet nyújtok, és természetesen rendesen bemutatkozom, teljes névvel, érthetően. Utána pedig megkérdezem, hogyan szólíthatom, és megmondom (ha kérdezi), hogy ő hogyan szólítson engem. A becenév elmondásának itt van helye.
2012. jún. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is kézfogás és megmondom a teljes nevem mondom,de úgy tudom,ha egy ismerősöddel találkozol,akivel van egy ismeretlen,akkor azt az ismerősödnek kell bemutatnia benneteket egymásnak.
2012. jún. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Persze, ő mutat be, de akkor kell pont kezet fogni, és belép, amit írunk :)
2012. jún. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!