Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Csak szerintem furcsa az,...

Csak szerintem furcsa az, hogy nem látnak szívesen?

Figyelt kérdés

Legjobb barátnőmnél nem látnak szívesen, azaz anyukájának nem tetszik,hogy ott vagyok.

Nekem ez furcsa, anyu nagyon szokott örülne,ha jönnek a barátnőim,nyilván szereti Őket,akárcsak én.

Egy anyának nem jó látni,hogy a lánya boldog a barátnőjével/barátnőivel?

Vagy mi az,amiért ennyire nem 'kedvel'? Nem lát szívesen.


2013. máj. 5. 21:59
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Akkor talán azért nem itt van a baj,vagyis remélem,hogyha 1 héten egyszer elmegyek barátnőmhöz.

Azt gondoltam,hogy talán ez a zavaró,hogy sok az a heti egy alkalom, de akkor talán nem lenne zavaró másnál.

Vagy akár ez is sok lehet?

2013. máj. 5. 22:28
 12/22 A kérdező kommentje:

Furán jön le nekem mondjunk ez is,hogy egy anyuka így ítélkezik,hogy Ő csak hármas tanuló ugyan.

Akkor h*lye,biztos nagyon alpári,és bunkó.

Nem utolsó sorban ahogy te is egyből kivetted ebből,NEM IS ÉRDEKLI AZ ANYJÁT MIVAN VELE. Ugyan ilyen alpári gyereket már az anyja sem nevel, felelőtlen, és leszarja.

Amúgy középiskola

Hmm fura, nem tudom ezt saját szemszögedből írtad így le,vagy ahogy egy kitűnő lány anyukája gondolkozhat.

2013. máj. 5. 22:32
 13/22 anonim ***** válasza:
84%
Sokszor SEMMIT nem jelent a kitűnőség. LEgtöbbször azokból lesznek az átlagosabb gyerekecskék, és nagyon gyakran a közepes tanulók közt vannak a "zsenik". Nem azt mondom, hogy feltétlenül így kell lennie, de most képzeld el: Mi a francnak legyek én jó minden tantárgyból, ha mondjuk hihetetlenül tehetséges orvos lennék? Mi van ha jól tudom a bioszt, kémiát, fizikát, a többiből meg épp hogy kettes vagyok. Máris kijön a közepes szint, és mégis lehetek utána kiváló orvos. Ez csak egy példa volt és még sok ilyen van. Nem abból lesz feltétlenül valaki, akinek sikerül mindent beseggelnie
2013. máj. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Én írtam a kitűnő lány anyukájáról.

Azt gondolom, van esély, hogy így gondolkodik. Ahogy visszatekintek, hogy teltek az évek és a tanulmányok, idővel az ember egyre inkább az intellektuálisan és műveltségileg hasonló társakat keresi, egyre inkább elmaradnak mellőle azok, akik más pályát futnak be... Gyerekkorban ez még nem válik ilyen erősen el, akkor csak gyerekek vagyunk.


Másik ötlet: anyuka egyszerűen nem annyira csípi a vendéget a háznál. Az emberek nagyon különbözőek a vendégekhez való hozzáállásukban: van, aki szereti, ha teli a ház, van, aki meg nyugalomra vágyik otthon, és zavarja, ha jönnek, pláne ha nem az ő barátai, hanem a kamaszlánya barátnői csivitelik teli a fülét... :)

2013. máj. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

Nem mondanám,hogy én zseni leszek, de sok helyen látom,hogy pl: lenézik a szakmunkás kisdiákokat is (igen,akik nem gimnáziumba mennek tovább,hanem szakképző pályára),de közben elfelejtik,hogy szükség van jó szakácsokra, szükség van jó cukrászokra, szükség van jó/kedves/mosolygós/kiölzött pincérekre, szükség van mezőgazdászokra, szükség van pékekre, szükség van villanyszerelőre, szükség van autószerelőre, szükség van erdészre, és itt nagy átlagban lenézik a szakma beli embereket, aztán sokan egy igazán kitűnő éretségivel, pont ott vannak mondjuk mint egy 8 általános:D

Erre van példám:D

Tesóm elvégzett elég szépen egy elit gimnáziumot, igen valahogy a társaság miatt, nagyképű is lett,közben pont ott van gyári munkásként, ahol nem 1, nem 2 nyolcáltalánossal végzett emberke.

Csak úgy a tanulásról,meg,hogy ki mennyit ér az életben pont csak ennyit,itt valaki nagyon jól leírta,hogy a tanulás ilyen szempontból (kitűnő-nem kitűnő) nem mindent hordoz magában.:)

Köszönöm amúgy a válaszokat,nyilván lehet bármelyik opció,ezt Ő saját maga fogja tudni, én nem zavarom túl sűrűn, és akkor nem lesz gond.:)

2013. máj. 5. 23:01
 16/22 A kérdező kommentje:

De szerintem valóban az lesz, amit írt az utolsó válaszoló még előbbre,hogy valóban zavarhatja, hogy nem vagyok annyira jó mint a lánya.

Igen, olyan szülők is vannak, akiknek az a fontos,hogy olyannal légy körbevéve, amilyen te vagy, aki alacsonyabb szintű valamiben, az ne is érhessen el...

Attól még a barátságnak nem kell,hogy vége legyen, ha Ő nem így gondolkozik,csak akkor kevesebbet látogatok el hozzájuk:)

Jövünk hozzám:)

2013. máj. 5. 23:04
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez az, menjetek hozzátok, ha ott szívesen látja anyukád!


Mi is anno csak párunkhoz mentünk, néhányaknál otthon nem volt olyan a helyzet. Egyszerűen nem kedvelték, ha ott voltunk, vagy a barátnőnk úgy érezte, hogy nem örülnének, vagy kicsi lakásban laktak amúgy is sokan... Ezer és egy oka lehet.


Amúgy teljesen igazad van, hogy mekkora szükség van jó szakemberekre minden téren!!! És milyen nehéz is találni, ha kell.

De majd meglátod, ha idősebb leszel, hogy nagyobb részt (nem kivétel nélkül, de zömében) olyanokkal veszed majd körül magad, akik hasonló szinten tanultak. Egyszerűen más témái vannak annak, akinek az a munkája, hogy genetikát kutat, külföldi ösztöndíjakra pályázik, hogy ott is kutathasson a szakma nagyjaival, mint annak, aki a pékségbe megy éjjeli műszakban kenyeret sütni, beosztják szünnapra, a főnök nem fizeti ki időben stb... Nem baj egyébként, ez természetes, hogy a hasonlókat keressük, csak ne nézzük le egymást semmilyen irányban...

2013. máj. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm:)

Mentek a zöld kezek.:)

2013. máj. 5. 23:18
 19/22 anonim ***** válasza:

Egyet értek 10,14-essel.


Sajnos, a gyerekeknek fogalmuk sincs, milyen farkasvilágban élünk. )nekem sem volt, 40 évesen csináltam a főiskolát, mert beláttam, hogy kell)


A kisgyerek tanul a leggyorsabbann (az egész körülötte lévő világot), aztán 25-30 éves korára lelassul, leáll a folyamat.

Gyerekkorban alapozzuk meg az életünket.

Igen, kellenek jó szakácsok, akik egésznap elefántra állják a lábukat, meg fodrászok, meg még útépítők is...

de lehet könnyebben is keresni a kenyeret.


Ha túl karrierista a barátnőd anyja, akkor pontosan fel tudja mérni, hogy nem fogod motiválni a lányát azon az úton, hogy melyikőtöknek lesz magasabb a felvételi pontszáma, és kinek lesz több nyelvvizsgája.

Az időt el lehet bacni sok felesleges)nem látszó) dologgal is.

Csak nézd meg 10 év múlva, a sok sorsától súlytott embert, mert a nyomorból kikeveredni már nagyon nehéz :(


Próbálj meg ettől a kislánytól tanulni egy kis szorgalmat, kitartást, lesd el a lehetőségeket az életre !

sok sikert!

2013. okt. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

sújtott

bocsi

2013. okt. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!