Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért olyan szemetesek Magyaro...

Miért olyan szemetesek Magyarországon az utcák, terek, városok?

Figyelt kérdés

Nevelés, vagy szokás kérdése? Állítólag kultúrált ország vagyunk. Akkor miért kell szégyenkeznünk emiatt is a turisták előtt? Sokszor én szégyellem magam a szemetelő miatt. Nem egyszer dobtam már ki helyette a szemetet, például a közértes kocsiból állandóan.

Ja, és például miért koszos a közértes kosár?



2013. máj. 2. 07:59
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
A faluban nálunk gyakorlatilag nincs nyilvános szemetes.
2013. máj. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:

Pedig kellene, bár talán falun még jobban ügyelnek arra, hogy szemeteljenek, mert nem kelti jó hírét valakinek,

ha elterjed róla hogy szemetelő.

2013. máj. 5. 23:28
 23/34 anonim ***** válasza:

> Te voltál már szemétgyűjtési önkéntes rendezvényen?

Többször, de sokkal többet számít, hogy meg se veszek kidobásra ítélt dolgokat, fölös csomagolást, és szedem rendezvény nélkül is, ha úgy látom jónak.

2013. máj. 6. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:

16:

A sztereotípia a svábokról és a cigányokról nem állja meg a helyét, Nyugat-Dunántúlon elég sok szemetes sváb település van, az Alföldön meg vannak települések jelentős cigány lakossággal, amelyekben legalábbis a közterület nincsen tele szeméttel.

2013. máj. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
Aki önmagára is igénytelen (nem csak külsőleg, belsőleg is), az a környezetét sem fogja tisztán tartani sajnos.
2013. máj. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 mustafa33 ***** válasza:

Béla&co. ,

A kivétel erősíti a szabályt. Mára sok jó tulajdonság kiveszet, de mifelénk a felvidéken a német városkák midig tiszták voltak, olyanban nőttem fel, tapasztaltam. A cigánysorokban meg ablakig állt a szemét. Ma már nem, mert ha közmunkában megfizetik nekik akkor akár a saját szemetüket is eltakarítják. ingyen nem ☺. Ez Kassa ma:


[link]

2013. máj. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
A kivétel erősíti a szabályt félrefordítás eredménye, és a gyakorlatban sem állja meg a helyét. Magyarországon Sopronban van az 50 ezer fölötti városok közül a legtöbb sváb és a legkevesebb cigány, mégis az egyik legszemetesebb város (és az osztrák is eldobja az utcán a szemetét, ha nem otthon van!). A Kassa méretű városok meg mindenütt szemetesek Európa ezen vidékén. De nézd meg az alföldi kisvárosokat, alig látsz szemetet az utcán, függetlenül a lakosság összetételétől. Én inkább azt mondanám, hogy minél nagyobb egy város, annál szemetesebb, mert a lakosai annál kevésbé érzik magukénak a közterületeket.
2013. máj. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:
Jaj, a 22-es ben kimaradt a NE, bocs'
2013. máj. 8. 09:49
 29/34 A kérdező kommentje:
Végre egy környezet tudatos ember, 23-as! Lám, van pozitív példa is! :)
2013. máj. 8. 09:51
 30/34 A kérdező kommentje:

24-es, ezek a példák a helyi önkormányzatok célzott törekvéseinek hatékonyságát mutatják.

Vagyis nagyon sok múlik a település vezetőségén is!

2013. máj. 8. 09:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!