Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Aki japán de Magyarországon...

Aki japán de Magyarországon született és itt is él de a szülei japán származásúak akkor ő magyar állampolgár vagy nem?

Figyelt kérdés

2013. márc. 2. 00:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem. Attól hogy valaki itt születik és itt él, még nem kapja meg automatikusan az állampolgárságot. Vagy valamelyik szülője ha megszerezte, akkor ez után ő is jogosult rá, vagy állampolgársági vizsgát kell tennie.
2013. márc. 2. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha itt születik, állampolgár lesz. A japán állampolgárságit kell majd neki intézni...
2013. márc. 2. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

2: nem igaz. Vannak országok, ahol tényleg számít az, hogy ha a területén szülsz, akkor automatikusan megkapja a gyerek az állampolgárságot, viszont van olyan ország, ahol az egyik szülőnek az adott állam állampolgárának kell lennie.

Magyarországon nem elég itt születni!

2013. márc. 2. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]


"A fentiekből jól látható, hogy Magyarországon külföldi szülőktől született gyermek születésével nem szerzi meg a magyar állampolgárságot. A gyermeket a magyar hatóságok anyakönyvezik, de a személyi adatokon kívül a megjegyzés rovatban rögzítik a szülők állampolgárságát. Ez az okmány csupán arra szolgál, hogy igazolja az adott külföldi hatóságok számára a gyermek külföldi születését. "

2013. márc. 2. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
és ha az anyja kettős állampolgár ?
2013. márc. 2. 01:27
 6/9 anonim ***** válasza:

Az tök mindegy hogy kettős magyar és mittoménmelyikország állapolgár-e, vagy csak magyar. Meg van a magyar állampolgársága? Akkor a gyerek is megkapja. Ha csak japán-amerikai az anya, akkor nem.

Az a lényeg, hogy a felmenői között van-e magyar állampolgárságú -tök mindegy, hogy azt hogyan szerezte a szülő, születéssel mint más átlag magyar, vagy idetelepült és vizsgázott, majd a kérelem alapján lett magyar, az illető akkor magyar és az utódai is magyar állampolgárok lesznek.


Pl. idejön két japán, nem kapják meg az állampolgárságot, megszületik a baba, az japán lesz, nem magyar.

Ha a szülők közül valamelyik közben megszerzi a magyar állampolgárságok, akkor a csemetéi is megkaphatja...

Sőt, ha jól emlékszem miket olvastam amikor a férjem állampolgári vizsgája volt, ha pl. a japán szülőknek megszületik a japán babájuk, majd később az egyik szülő megkapja a magyar állampolgárságot, akkor a kiskorú gyerekének is megadják, de ez már nem 100%..

2013. márc. 2. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ja igy már értem :) Köszi
2013. márc. 2. 02:01
 8/9 anonim ***** válasza:

Annyival egészíteném csak ki, hogy a japánok nem lehetnek kettős állampolgárok.

Valaki vagy csak japán, vagy nem. Ha bármelyik más állampolgárságot fel akarja venni, ahhoz először le kell mondania a japán állampolgárságáról.

2013. márc. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nekem szüleim magyarok, de én már Tokyo-ban születtem, mert anyámék ott dolgoztak és dolgoznak mind a mai napig. Japán állampolgárként anyakönyveztek függetlenül attól hogy nem voltam japán, és a szüleim is magyar állampolgárok voltak de legálisan laktak és laknak japánban. mostmár ők is japán állampolgárok, 2006-ba megkapták az állampolgárságot.
2013. jún. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!